Резултати от 1 до 10 от общо 10

Какво ще кажете за тези?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    7
    #1

    Какво ще кажете за тези?

    Здравейте. От скоро съм се зарибил на темата домашно кино 5.1. От толкоз четене в форума стигнах до следният избор - ресивер Ямаха RX-V471BL и готова система Focal sib&sub 5.1 или HARMAN KARDON HKTS-30BQ. Изборът на системата е основно от липсата на място за стоящи колони. Помещението е около 20кв.м. и разполагам с телевизор Самсунг 46Д6530. Идеята ми е основно за гледана на 3Д филми чрез външен хард директно от плеара на телевизора и слушане на музика, но по рядко.

    Приемам всякакви съвети и алтернативи.

    Благодаря предварително за съдействието!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2

    Re:Какво ще кажете за тези?

    Здравей и добре дошъл . Използвай търсачката , ще се учудиш ,колко резултати излизат (правилното е Focal sib&cub)

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    7
    #3

    Re:Какво ще кажете за тези?

    За колоните добре, а дали ресивера е подходящ?
    От форума до момента разбрах, че това е доста добър вариант цена/качество, като прибавим и невъзможноста за по-големи колони.
    Все пак тук има много разбиращи от звук хора и просто събирам предложения и други алтернативи за 25кв.м и около 2000лв.

  5. CP
    CP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    81
    #4

    Re:Какво ще кажете за тези?

    Ами за всичко в едно трудно ще намериш нещо по-добро от тия фокали и този ресивър до 2000 лева обща сума. Другият вариант е постепенно да изграждаш системата, като за начало вземеш една двойка по-добри предни колони /но място ще ти трябва, независимо дали са стоящи или на стойки/ с ресивър.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    3
    #5

    Re:Какво ще кажете за тези?

    Здравей и от мен, аз бях пред същата дилема до преди 2 дни но в крайна сметка решението бе Denon AVR-1912 + Harman Cardon HKTS 30BQ.За сега съм супер доволен колонките свирят доста добре поне за моят вкус,твърдо бях решил да взимам Focal sib&cub но високата цена в БГ ме отказа 500Euro в Европа срещу 1440 в БГ,и се пренасочих към HARMAN KARDON и не съжалявам.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    7
    #6

    Re:Какво ще кажете за тези?

    А проблем ли ще е ако ползвам само плеара от ТВ-то. Ако "ДА" защо. Каква полза ще имам от друг въмшен плеар?

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на Julian Yordanov
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    гр.Русе
    Мнения
    106
    #7

    Re:Какво ще кажете за тези?

    Здравей vizko,

    И аз сега си събирам домашно кино 5.1.
    Купих си това : https://forum.setcombg.com/index.php/topic,55993.0.html

    Ресивър ще си взема Onkyo TX-SR309 или Onkyo TX-SR509.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    7
    #8

    Re:Какво ще кажете за тези?

    Браво колега, много се радвам на покупката ти, но аз нямам място за големи колони и за това се ориентирам за нещо компатно. Трябва целият комплект да е букшелфс. В крайна сметка другата седмица съм в София и ще отида да чуя Фокалите и ако ми харесат ще ги взема. От форума до сега научих, че доста добре се представят в съотношение цена/качество/размер!

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    4
    #9

    Re:Какво ще кажете за тези?

    Според мен тези Focal е трудно да се каже, че свирят добре, а парите им не са малко. Аз преди година търсих и слушах в продължение на няколко месеца, включително и тези Focal, но без да съм аудиофил смятам, че звука , който произвеждат е незадоволителен дори и за кино. Аз си търсих озв. тела, които хем са малки, хем са красиви, хем звучат добре, хем да са подходящи за монтаж в ъглите, където да не пречат, на всичко отгоре исках и да са бели , за да се сливат със стените. След много слушане и гледане стигнах до JBL Control Now . Цената им е като на Focal, които си избрал, но свирят значително по-добре. Заради формата си могат лесно да се насочат към слушателя. Дори са влагоустойчиви, за външен монтаж, което нито в моя, нито в твоя случай е от значение. Трябва да си избереш подходящ субуфер, но за 20м2 няма да ти е нужен голям, мощен и скъп такъв. Въпреки многото негативни мнения за подобен тип озв. тела, предназначени основно за заведения се убедих в качествата им лично. Намерих ги в Ибей за около 1/2 от цената, на която се предлагат в БГ. Доставката от UK ми излезе 120лв.

  12. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #10

    Re:Какво ще кажете за тези?

    dstanoev наистина е прав, че за 1500 лева е безмислено да купуваш този комплект на Фокал. От друга страна, без да съм чувал точно Control Now, мога да кажа че подобни колони са перфектни само за двора. Аз лично често слушам лятото как свирят едни Клипшове AW400 в близка кръчма ..... е не е колона за домащно кино.
    Според мен отиди във Фактор и чуй JBL E 20, това е разумен компромис да имаш система от 5 колони за 800-900 лева.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. какво значат тези енергийни класове?
    От CALL-151 във форум Друга битова техника
    Отговори: 24
    Последно: 02-01-17, 17:58
  2. Какво мислите за тези колони?
    От waspy_waspy във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 23-09-10, 19:37
  3. Какво Ви е мнението за тези два климатика Fujitsu General ?
    От Tonic във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 02-10-09, 21:15
  4. Какво мислите за тези 2 TFT монитора
    От Vandal във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 14-07-06, 09:14
  5. Я кажете в тези жеги...
    От Stealth във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 24-07-02, 12:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе