Резултати от 1 до 9 от общо 9

JAMO X870

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #1

    JAMO X870

    Има ли някой запознат с този модел тонколони?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #2

    Re:JAMO X8

    Това не е ли серия на jamo, a не конкретен модел?
    Имал съм Jamo X870 ако не се лъжа в точния номер. Не бих казал, че съм очарован. Макар че се водиха произведени в Дания се разпарцаливиха много бързо. С този страничен бас бяха кошмар за разполагане в стаята.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #3

    Re:JAMO X870

    Да точно те излизат в търсачката, коригирам го. Какво ти е пречил баса къде е, мисля че няма значение за звука? И какво имаш в предвид "разпарцаливиха"

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #4

    Re:JAMO X870

    Има огромно значение за качеството и силата на баса от това с каква конструкция е колоната и къде е разположена в помещението.
    Обикновено колоните са с предноразположени говорители. Тука специално басовите са встрани като могат да бъдат навътре и двата или навън. Разликата във звука е огромна.
    Аз лично не успях да постигна задоволителен резултат както и да ги разполагам. Единствено ако ги издърпам много напред, на поне метър от всички ъгли, което рядко е възможно.
    Накрая отрязах басите от ресийвъра и оставих събуфера да ги свири.

    Под разпарцаливяне имам предвид, че им се разлепи фурнира на няколко места за 3-4 месеца, гриловете им се раздърпаха. Човека, на който ги продадох /с кеф/ му се е развалил един от говорителите.

    Не знам защо си се насочил точно към този модел, но той вече не се предлага от много време. Евентуално втора употреба, но аз не бих рискувал.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #5

    Re:JAMO X870

    Не ги търся, имам ги от 10 години. Моите не са мръднали, като нови са си, могат да минат за купени от преди час.
    Не съм забелязал проблем с баса, не че съм голям хайфис, но от скоро имам и ъфур КОДА за инфрите, тия не свирят под 50 херца а уфъра добре запълва, отрязъл съм го само да вибрира. За баса мисля че зависи и от помещението и разбира се разположението. Проблема бе в друго, с възпроизвеждането на високите, стоят замазани и отрязани от горе. Ти като ги имаш я кажи твоите имат ли едни конусовидни остри жълти джаджи предпазители ли какво е не знам, на пищялките? Интересува ме за какво са поставени там?

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #6

    Re:JAMO X870

    Аз ги ползвах много малко време и ги разкарах. Просто се полъгах по външния им вид. Надявах се, че ще мога да ги ползвам и за кино без допълнителен събуфер, разчитайки на големия басов говорител.
    Не се получи. Не само че не достигат достъчно ниски честоти, ами и бас се изразява в едно мучене.
    Моите ги бях резнал до 80Hz и добавих един JBL E250 събуфер.
    Човека, който ги купи имаше проблем точно с високочестотния, който му беше изгорял и съответно не се чуваха високите. Може и при теб да е това проблема.
    Жълтото конусче си го имаше и не е за предпазване според мен, а има акустична роля.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #7

    Re:JAMO X870

    Това което съм забелязал е че каквито и колони да сложиш никоя не свири такива инфри както един уфър заврян в някой ъгъл, смятам че който иска инфра бас без субуфър няма да мине.

    Не са ми повредени пищялките, питах за жълтото джадже защото по едно време ми се наби в очите и го разкарах, лесно се маха като развиеш четирите болта на плочката отпред, после само го бутваш леко и пада. Тогава тая колона нямаш идея как свирна във високите, затова и питах каква му е ролята, да не би да е предпазно някакво защото ми направи впечатление че високочестотния говорител се движи навън навътре, като го бутнеш леко все едно е на пружина и може това да го фиксира по време на транспортиране. Звука на колоната стана различен без това нещо, то направо е давило високите, исках да знам дали някой знае каква му е ролята и дали го е махал.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #8

    Re:JAMO X870

    Не мога да кажа със сигурност за какво е сложена, но ти гарантирам, че не трябва да се маха.
    Възможно при махането им или при бутането макар и леко, да си ги прецакал и затова сега да имаш проблем с високите.
    Не знам какви "инфри" чуваш с твоя събуфер, но обикновено за да падне под 20Hz един събуфер струва някоко хиляди долара.
    Поставянето в ъгъла повишава количеството бас, но за сметка на качеството му.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #9

    Re:JAMO X870

    Не си ме разбрал, не съм споменавал че сега не свирят добре а точно обратното, след като махнах конуса свирнаха по ясно във високите.
    Един познат ми беше казал че ако едни колони нямат чист бас, за да го изчистя трябва да ги повдигна малко, ставал по слаб но по плътен и ясен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Jamo sub200
    От svetdts във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 13-03-13, 09:45
  2. Тонколони JAMO C-405 HCS 3 + SUB 200
    От petarned във форум Продава
    Отговори: 8
    Последно: 18-12-11, 21:50
  3. Ресивърче за Jamo S 606 HCS 3
    От DigitriX във форум Аудиотехника
    Отговори: 28
    Последно: 01-07-11, 11:49
  4. Тонколони Jamo C-405
    От skalata6290 във форум Тонколони
    Отговори: 4
    Последно: 08-05-09, 17:29
  5. Проблем с JAMO SUB-250
    От blue1 във форум Тонколони
    Отговори: 6
    Последно: 06-12-07, 17:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе