Резултати от 1 до 4 от общо 4

Букшелф колони и домашно кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    7
    #1

    Букшелф колони и домашно кино

    Здравейте, какво означава букшелф колони ...от чичко гугъл схванах че това са колони, които са поставерни на стойки, а не на стената т.е монтажа на колоната е разликата...на друго място пък се споменава че това да колони напълнени с нещо като пясък?! Букшелф колоните фронтални колони ли са в система домашно кино? Основаната ми идея се да с купя 5+1 ОТ , като разполагам със следното помещение. http://store1.data.bg/fenkodesign/apart_fin2-Model.jpg
    Имам само ресийвър Marantz SR4400 6.1 80W/канал и ще го използвам за филми и музика през медиа плеиър Diva - FullHD Multimedia Center.
    За сега съм се спрял на тези ОТ http://electron.bg/eltax-evolution-p...Path=21_141_40 или http://www.technomarket.bg/products/...gh-gloss-black ....основното ми двуумене че Eltax-са не мога да чуя, а не обичамда давам пари за марка без качество..обратното повече ми допада . Имате ли някакви впечатление от някой от двата модела и добър ли е варианта басите да са в фронталните колони?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Re:Букшелф колони и домашно кино

    Букшелф колони са такива с по-малки габарити, предвидени за поставяне на стойки, а не на земята.
    Въпреки че името им буквално значи, че се поставят на рафт, това рядко е добра идея и е добре да се поставят на стойки или на стена ако е предвидена подобна възможност.
    Пясъка, или друг подобен материал, обикновено се поставя във самите стойките, които са кухи и предвидени за запълване.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    7
    #3

    Re:Букшелф колони и домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    или на стена ако е предвидена подобна възможност.
    Пясъка, или друг подобен материал, обикновено се поставя във самите стойките, които са кухи и предвидени за запълване.
    Под предвидена такава възможност,означавали че ако няма предвидени закрепвания за стена, не е добре аз да си направя "закрепващите елементи" и да ги монтирам на стената? Стойките се продават кухи и трябва да ги напълвам с "материал" ...явно има различни видове "материали" и количеството което сипваш в стойката е от означение....иначе не виждам смисъл да я продават куха. Определено това са доста "къстъм" настройки на стойките и имайки предвид бюджета от 600-700лв за ОТ за домашно кино, предполагам че условието е стойката да е стабилна ?
    Аз мисля да поставям на стойки задните ОТ , защото преценихни че се пада зад място за сядане и не са на нивото на главата и ще бъдат "заглушавани" от облегалката на дивана ?
    По отношение на разгледаните варианти на JAMO и Елтакс....някаква препоръка ?

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Re:Букшелф колони и домашно кино

    Ти така или иначе в този бюджет няма как да си позволиш прилични стойки, а и ако само задните ще са букшелф не си струва начинанието. Тях може да ги сложиш на стената или някакви по евтини тръбни телескопични стойки.
    аз не бих препоръчал нито jamo нито eltax, но това ще означава постепенно събиране на колоните и ще те прати във пъти по висока крайна цена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Домашно кино с безжични задни колони.
    От KristianD във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 23-11-14, 21:43
  2. Система за домашно кино или колони 5.1, 7.1?
    От collapse във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 12
    Последно: 29-06-13, 00:30
  3. Продавам колони за домашно кино Pioneer
    От LCD??? във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 27-12-10, 16:31
  4. Избор на ресивър за домашно кино за колони
    От pr0gressive.vibes във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 04-03-10, 20:00
  5. Система за домашно кино без колони?
    От inian във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 08-11-06, 21:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе