Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Препоръки за изграждане на Наистина качествена система за домашно кино.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    6
    #1

    Lightbulb Препоръки за изграждане на Наистина качествена система за домашно кино.

    Здравейте Колеги.

    Първо трябжа да кажа че имам бюджет от 3000лв. За тези 3000 лева желая да напрая система за домашно кино 5.1 понеже си купих 50 инчово "Телевизорче" и желая нещо много качествено. Малко по късно ако успея да направя схема на стаята ще кача заедно със размери въпроса ми е сега как трябжа да бъде съставена една система. Примерно 4 еднакви колони + малко по мощен център и СУБ или как. Обяснете ми малко повече дайте идеи за марки и конкретни колони отворен съм към всичко. За ресивър съм си харесал Product DetailsТехнополис - интернет магазин и каталог или Product DetailsТехнополис - интернет магазин и каталог Не гледам по високия клас защото вече отвам на ресивъри 7.1 или 7.2 а според мен е напълно излишно. Дайте мнения за тези ресивъри и препоръчайте с какви колонки да сглобя системата

    Благодаря предварително на всички!

  2.  
     
  3. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #2

    Отговор: Препоръки за изграждане на Наистина качествена система за домашно кино.

    С колони които си чул и ти харесват като звучене все пак ти ще си ги слушаш а за ресивъра се насочи към Денон поне според мен.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #3

    Отговор: Препоръки за изграждане на Наистина качествена система за домашно кино.

    Това Onkyo последно беше 300€ в Амазон - тия имат една бройка от година и искат луди пари за нея . За около 1000лв
    YAMAHA RX-V673
    Denon AVR-1713
    , а колоните е хубаво да ги чуеш с ресивъра и да прецениш кои ти допадат повече .

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    6
    #4

    Отговор: Препоръки за изграждане на Наистина качествена система за домашно кино.

    Благодаря за мненията за ресивърите но искам да попитам и на двата е дадена мощност при 6 ома. Ако колоните които си харесам са примерно 8 ома производителноста на ресивъра пада на долу като мощност нали така ? или греша.

    Все още разглеждам и се чудя харесах една готова система на Харман Кардон за 1500 лв но незнам защо много малко ми се струва басчето тези системи са с някви 8 инчови баси и много ме притеснява че няма да успее да изпълни стаята както аз желая. става въпрос за следното: Product DetailsТехнополис - интернет магазин и каталог Ако някой има виждане над това животно нека ми помогне Благодаря отново.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #5

    Отговор: Препоръки за изграждане на Наистина качествена система за домашно кино.

    Цитат Първоначално публикувано от vaskodj Виж публикацията
    желая да напрая система за домашно кино 5.1 и желая нещо много качествено.
    Примерно 4 еднакви колони + малко по мощен център и СУБ
    Не гледам по високия клас защото вече отвам на ресивъри 7.1 или 7.2 а според мен е напълно излишно.
    васко, любопитен съм да видя как ще свържеш в система за домашно кино 5.1 тези които си изброил -> 4 еднакви колони + малко по мощен център и СУБ
    Този пост е редактиран от polki; 14-10-12 в 18:29.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Отговор: Препоръки за изграждане на Наистина качествена система за домашно кино.

    Не виждам проблем да се свържат изброените озвучителни тела към всеки един многоканален кино ресийвър.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #7

    Отговор: Препоръки за изграждане на Наистина качествена система за домашно кино.

    Цитат Първоначално публикувано от vaskodj Виж публикацията
    Все още разглеждам и се чудя харесах една готова система на Харман Кардон за 1500 лв но незнам защо много малко ми се струва басчето тези системи са с някви 8 инчови баси и много ме притеснява че няма да успее да изпълни стаята както аз желая. става въпрос за следното: Product DetailsТехнополис - интернет магазин и каталог Ако някой има виждане над това животно нека ми помогне Благодаря отново.
    Колега, мисля че притесненията ти ще изчезнат напълно, когато отидеш на място в магазина и ги чуеш в приспособеното за целта помещение с размери горе-долу на стандартен хол. Аз бях пред същият избор преди време. Имах същите съмнения за възможностите на малогабаритните системи за домашно кино, но когато чух подобна на тази от линка ти система, но на Cambridge Audio, в дома на един авер, мисленето ми за тях се промени напълно.
    Съвета ми е да си качиш на един външен хард няколко албума от предпочитаните ви стилове музика в DTS 5.1 формат и някое друго ISO на Blu-ray диск за пробата на DTS HD-MA формата и да помолиш консултанта там да размести колоните, както ще бъдат у вас. Ориентировъчно, разбира се. Мултимедийни плеъри и ресивъри за домашно кино там си имат достатъчно и няма да ти откажат конфигурация за пробата. Остави съмненията за избора на ушите си.
    Те ще ти посочат най-правилният избор!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #8

    Отговор: Препоръки за изграждане на Наистина качествена система за домашно кино.

    @vaskodj

    А забеляза ли, че HK 3490 не е многоканален, а стерео?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    57
    #9

    Отговор: Препоръки за изграждане на Наистина качествена система за домашно кино.

    Здравейте
    И аз се чудя за сглобяване на домашно кино.
    Като за начало ако може да препоръчате ресивър, блу рей плейър и предни тонколони среден клас
    Благодаря

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Отговор: Препоръки за изграждане на Наистина качествена система за домашно кино.

    Много ще ни улесниш ако уточниш бюджет за системата. Среден клас е доста обширно понятие и всеки го разбира различно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    57
    #11

    Отговор: Препоръки за изграждане на Наистина качествена система за домашно кино.

    Като за начало едни 1000-1200 лв за ресийвър,блу рей плейър и предни две тонколони

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #12

    Отговор: Препоръки за изграждане на Наистина качествена система за домашно кино.

    Така "средният" клас става "нисък" - няма лошо , някакъв вариант би бил нещо от "промоциите" на техно веригите -
    YAMAHA HTR-3065 BLACK :: Ресивъри :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    http://www.technopolis.bg/catbanners...html#/4/zoomed
    По-добре да почнеш постепенно изграждане .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    57
    #13

    Отговор: Препоръки за изграждане на Наистина качествена система за домашно кино.

    Добре може да кача малко.
    Дай идея за постепенно изграждане да видим пък и коледа идва правят намаления :D

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #14

    Отговор: Препоръки за изграждане на Наистина качествена система за домашно кино.

    Ами ресивър около 800-1000лв
    YAMAHA RX-V673 ,YAMAHA RX-V573, Denon AVR-1713 ,PIONEER VSX-922 , Onkyo TX-NR616 ,Onkyo TX-NR515 и т.н.
    С тонколоните е малко по-сложно (и аз съм в процес на подмяна старите нисък клас колони ) - просто е необходимо прослушване с ресивъра ти (или близък по звучене) и които ти допаднат най-много са твоя избор . Но и там около 800-1200 за предната двойка има добри предложения .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    57
    #15

    Отговор: Препоръки за изграждане на Наистина качествена система за домашно кино.

    Добре тогава да сменим ъгъла,че взе да ме плашиш хаха
    Кое е по добре да си взема домашно кино за около 1200 лв или тези от промоцията които ми показа по горе.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Система за домашно кино(ХЕЛППП)
    От Andi във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 50
    Последно: 05-10-13, 19:34
  2. Отговори: 1
    Последно: 04-06-12, 18:50
  3. Система за домашно кино
    От nikolov87 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-12, 16:06
  4. Отговори: 1
    Последно: 26-10-11, 03:21
  5. Система за домашно кино
    От delqn във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 10
    Последно: 15-07-09, 10:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе