Резултати от 1 до 2 от общо 2

Нуждая се от помощ за едни правени тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1

    Нуждая се от помощ за едни правени тонколони

    Здравейте,
    Преди десетина и повече години си бях направил тонколони понеже оригиналните на домашното кино ми се виждаха доста мизерни и ефекта беше супер, но до скоро. От известно време вече имам Рioneer vsx915 , и ОТ вече идват малко слабички.Когато ги правих използвах за донори едни стари Респромки като за говорители взех Български за по-евтино.
    Данните за говорителите:
    Високи (пищялки) LAMAR (RSQ-03) 5-20W, 8 OM
    Това което съм слагал уж за ниски - ВКН-0936, 30W, 8 ОМ, Ф160мм (Български)
    Средни - ВВ108Б, 10W, 8 ОМ, Ф100мм (Български)
    Най-горните те са оригинални на LG от домашното ми кино LH-D6245 - 50W, 6 ОМ

    Принципно имам идея да си направя нови но искам първо да видя дали няма да мога да спася тези, а по този начин ще спестя и някой грош който да вложа в субуфер че кино без него май не става. Истината е че не мога да преценя за ресивъра какви точно говорители трябва да взема.
    Значи ремонт ще се прави на 3 бр., центъра и двата фронта са абсолютно еднакви.Очаквам някакви идеи за говорители, а после ще питам и за някакви филтри и дали трябва да сложа и вата в кутиите.За да имате представа какво точно искам да ремонтирам:

    6423ed04cf3bbbc0.jpg 7715f5445671de0b.jpg
    Хубаво е новите говорители да са с размер като старите, в най-лошият случай трябва да са по-малки. Надявам се това което искам да направя да не е загубена кауза.

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #2

    Отговор: Нуждая се от помощ за едни правени тонколони

    Благодаря за помощта, проблема е решен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 01-04-11, 15:36
  2. Нуждая се от малко помощ.
    От ElectrixxError във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 14-07-09, 21:36
  3. Отговори: 5
    Последно: 16-04-09, 07:51
  4. Помощ с едни песни :)
    От mal4oyy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 18-04-05, 12:13
  5. Отговори: 8
    Последно: 18-01-02, 23:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе