Резултати от 1 до 4 от общо 4

Тонколкони за ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    81
    #1

    Тонколкони за ТВ

    Здравейте,
    наскоро си купих ТВ LG 42LM620S и искам да му взема някакви тонколони...мисля да отделя около 200лв. Не разбирам от тези неща и сега съм като "мишка в трици". На настолния компютър имам powercase TMSP t2000 който до колкото разбрах не мога да свържа с телевизора. Това е най-евтиния вариант samsung-ht-d330 за домашно кино в техномаркет (нещо не ме впечатлява). Чудя се дали е възможно да ползвам колоните на компютъра и да купя само едно DVD със optical digital audio вход (да спестя някои лев). Може би microlab fc-330 / microlab fc-530 ще свирят по-добре от "най-евтините" домашни кина и 5.1 колони.
    Благодаря предварително на отговорилите!
    Този пост е редактиран от AccurseD; 19-12-12 в 11:55.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    81
    #2

    Отговор: Тонколкони за ТВ

    Нямате ли някакви предложения?
    ...задължително ли ми трябва двд или ресийвър за да сложа външни колони? Какви кабели ми трябват ? Дайте някакъв примерен вариант да видя какво точно търся... така като гледам всичките "съвети", се ограничавам с готово домашно кино от техномаркет (което не ми е любимия вариант). Четох че има няколко вида S/PDIF: коаксиален (coaxial) и оптичен (optical)...това какво ще рече ( на мен какво ми трябва?).SCART буксата може ли да ми свърши работа ? Изобщо какви са ми вариантите за свързване, защото даже не съм сигурен че тези които ми идват на ум са реално изпълними.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #3

    Отговор: Тонколкони за ТВ

    Вариантите са три -
    - цифров от оптичния изход към съответния вход в ресивър или "домашно кино" или компютърна сит. за озвучаване (май вече само Лоджитек-а остана) -5.1 канала
    - цифров от HDMI(ARC) на тв към вход HDMI с поддръжка на ARC (audio return channel ) - ресивър/дом. кино (5.1 -7.1 канала)
    - аналогов от изхода за слушалки (2 канала стерео)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    81
    #4

    Отговор: Тонколкони за ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Вариантите са три -
    - цифров от оптичния изход към съответния вход в ресивър или "домашно кино" или компютърна сит. за озвучаване (май вече само Лоджитек-а остана) -5.1 канала
    - цифров от HDMI(ARC) на тв към вход HDMI с поддръжка на ARC (audio return channel ) - ресивър/дом. кино (5.1 -7.1 канала)
    - аналогов от изхода за слушалки (2 канала стерео)
    Много благодаря!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе