Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Избор на тонколони за Onkyo TX-NR609

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    85
    #1

    Избор на тонколони за Onkyo TX-NR609

    Здравейте докато чакам да ми пристигне ресийвъра Онкио 609,се оглеждам за тонколони подходящи за него.Стаята е около18кв.м.,основно ще се ползват за гледане на филми през проектор(Panasonic PT-AE900E).Бюджет не съм решил още,но да кажем 500-1000лв.Двоумя се дали първо да не взема само две фронтални колони и после да надградя(например Jamo E770 или C405,Tannoy Mercury V4)или направо 5.1 колони например Jamo S 606 или колега от форума продава едни Energy exl.Естествено и музика ще се слуша,но най-често MP3.Какво ще кажете и за Jamo s 426 HCS 3 и някакъв суб(SUB 250)?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #2

    Отговор: Избор на тонколони за Onkyo TX-NR609

    Energy , са класи над Jamo пък и може да ги вземеш на прилична цена , изобщо се чудя защо се замисляш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    85
    #3

    Отговор: Избор на тонколони за Onkyo TX-NR609

    Интересува ме също дали примерите които съм дал по-горе,не идват прекалено големи за стая с такъв малък размер(18кв.м).Дали да не се ориентирам към букшел колони,например Tannoy Sensys - New Tannoy Sensys AV Home Theatre Speaker Kit £1499 RRP | eBay
    или Tannoy Sensys AV Home Theatre Speaker Package £699 RRP | eBay

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #4

    Отговор: Избор на тонколони за Onkyo TX-NR609

    Аз лично преди време имах jamo e875 които са си големи флорстендове и бяха разположени в хол на панелка колкото твоя нямах абсолютно никакви проблеми,даже ги слушах без суб.доста време. Танойките са хубави слушал съм ги , но без суб. В кино режим няма да ти доставят пълно удоволствие баса им идва твърде малко иначе цената им е убиец . Ако обаче вземеш големи колони може да караш и без суб. Ако те задоволява баса , нищо не ти пречи да помолиш колегата за прослушване и сам да решиш за себе си дали ти хареват. Между другото в технополис младост май има още някои чифт от Танойките за да ги чуеш и тях. Аз лично мисля че Енерджито е по разумна покупка от всички коментирани до сега но , не купуваи без да послушаш защото има голяма вероятност да останеш разочарован , пък и моето възприятие за музика може да е различно от твоето , така че дерзай и слушай.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    85
    #5

    Отговор: Избор на тонколони за Onkyo TX-NR609

    За съжаление съм от Бургас и нямам възможност да чуя нито Енерджито,нито Танойките.За размера питам понеже въпреки че стаята е 18кв.м тя е много разчупена и реално предните колони ще бъдат разположени само на 2.5м една от друга,съответно и задните също,а между предни и задни има около 3м.Не съм запознат има ли големи минуси това и 5-те колони да са едни и същи както в случая Таноя или не е проблем, поне по характеристики изглеждат добре,а и цената ще излезе към 700лв са доставката за 5-те броя,а и по форумите чета че таноя добре си пасва с онкио ресийвър?Преди доста години работих за малко в Тeхномаркет и съм слушал всички модели колони предлагани там,затова питах за Е770 и Ц405,но звученето там ,в този голям хамбар и у дома, ще е съвсем различно.Като че ли заради малките разстояния между колоните клоня към букшел,вместо флорстендинг,а и по лесно ще ги разположа в ограниченото място.Някой ако има преки наблюдения върху Tannoy Sensys C ,нека сподели или предложи нещо подобно?

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #6

    Отговор: Избор на тонколони за Onkyo TX-NR609

    Каквато и система за домашно кино да изградиш, с каквито и да са колони, винаги ще имаш нужда и от събуфер.
    Ето, вчера слушахме система McIntosh за 500 хил. лв., която изобщо не й пречеше отделния събуфер.
    Може да се отложи покупката първоначално, но дотогава гледането на филми ще е компромис.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    85
    #7

    Отговор: Избор на тонколони за Onkyo TX-NR609

    Естествено че ще взема и събуфер,но това ще е след някой и друг месец.За домашно кино повечето филми си имат отделен канал за събуфера и без него няма да се мине.Затова мисля че не е проблем че таноя е 51 - 51,000 hz,ще свири отлично във средни и високи,а за ниските ще взема събуфер?

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #8

    Отговор: Избор на тонколони за Onkyo TX-NR609

    С Енерджито можеш дълго време и да не усетиш липсата на суб ... за филми е хубаво да има,обаче.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    85
    #9

    Отговор: Избор на тонколони за Onkyo TX-NR609

    Енерджито наистина са хубави,но ще ми заемат много място,а и смятам и събуфер да си взема.Интересува ме кой от двата комплекта да си поръчам Tannoy Sensys AV Speaker Kit - 600лв с транспорта до България) или New Tannoy Sensys AV Home Theatre Speaker Kit £1499 RRP | eBay (излиза 790лв с доставката до България)
    Дали тези 200лв разлика ще се усетят при звученето или да добавя към тях някой лев за събуфера?И какъв събуфер ще подхожда на тази система и размера на стаята?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    85
    #10

    Отговор: Избор на тонколони за Onkyo TX-NR609

    Поръчах този комплект New Tannoy Sensys AV Home Theatre Speaker Kit £1499 RRP | eBay ,дано си заслужава.Когато пристигнат и ресийвъра и колоните ще добавя впечатления.Моля препоръчайте ми какъв суб да взема да подхожда на колоните и рзмера на стаята.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #11

    Отговор: Избор на тонколони за Onkyo TX-NR609

    Абе ти погледна ли какво си си поръчал това са 5 еднакви центъра като този
    Tannoy Sensys C Centre Speaker
    Ако се вгледаш добре в решетките на колоните ще забележиш , че от едната страна е доста изтумбена дано не те дразни , а и надписите ще стоят надолу , освен ако не държиш всичките легнали а не като на картинката .

    - - - Обновено - - -

    http://www.tannoy.com/products/125/SenBroch.pdf
    каталог на серията

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    85
    #12

    Отговор: Избор на тонколони за Onkyo TX-NR609

    Разбира се че знам че са 5 еднакви центъра и визуалния вид не ме притеснява.Ще видим как ще звучат в комплект с някой събуфер(например Dali Basis 100).Екрана на проектора ми не е акустично прозрачен така че предполагам трябва двете фронтални да са малко отпред и отстрани на екрана,а централната да е под него на една линия.Когато пристигнат ще експериментирам с мястото и дали да са прави или легнали.Каталога на серията съм го разглеждал,но предпочетох 5бр център колони пред 1бр център и 4бр задни,защото задните са с по-слаби характеристики на една и съща цена.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #13

    Отговор: Избор на тонколони за Onkyo TX-NR609

    Чакаме отзиви като пристигнат .

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #14

    Отговор: Избор на тонколони за Onkyo TX-NR609

    Цитат Първоначално публикувано от audibs Виж публикацията
    Разбира се че знам че са 5 еднакви центъра и визуалния вид не ме притеснява.Ще видим как ще звучат в комплект с някой събуфер(например Dali Basis 100).Екрана на проектора ми не е акустично прозрачен така че предполагам трябва двете фронтални да са малко отпред и отстрани на екрана,а централната да е под него на една линия.Когато пристигнат ще експериментирам с мястото и дали да са прави или легнали.Каталога на серията съм го разглеждал,но предпочетох 5бр център колони пред 1бр център и 4бр задни,защото задните са с по-слаби характеристики на една и съща цена.
    Да но центъра е оптимизиран за диалози. Ще кажеш ,как са в стерео(слаби характеристики няма в аудиото,има много колони с честота 55-20кхц ,които ще звучат по-добре от този Таной). Ако са само за кино драмата е по-малка,въпреки че ... абе ще разкажеш като ги получиш.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    85
    #15

    Отговор: Избор на тонколони за Onkyo TX-NR609

    Докато чакам да пристигнат ресийвъра и колоните се сдобих и със събуфер- Kef PSW 2010,мисля добре ще се съчетае със Танойките и Онкиото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Onkyo TX-NR616, Onkyo TX-NR609, Onkyo TX-NR414
    От Julian Yordanov във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 25-04-13, 10:28
  2. Продавам чисто нов ресивър ONKYO TX-NR609
    От mravoyad във форум Приключили продажби
    Отговори: 10
    Последно: 21-04-12, 22:19
  3. Отговори: 5
    Последно: 18-08-11, 10:33
  4. Помощ за избора на тонколони за ONKYO TX-SR608/B
    От kirko_17 във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 17-08-11, 01:31
  5. Продават се тонколони за домашно кино ONKYO
    От stuckoff във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 15-04-11, 16:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе