Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Избор на 2 фронтални озвучителни тела

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #1

    Избор на 2 фронтални озвучителни тела

    Здрвейте,


    Бих искал да си закупя 2 фронтални озвучителни тела за вкъщи и преди да се хвърля на нещо, бих искал и вашето експертно мнение.


    В момента ОТ са ми Sony SS-A309, част от една много стара система на Sony, 100W номинал, на 6 Ohm, но се скъсаха мембраните на нискочестотните говорители. Захранват се от 2x40W стъпало DIY.

    Предназначение: 80 % музика (хаус, чил-аут, денс) и 20 % филми.


    Източник: лаптоп Lenovo Z500, без външни саунд карти. В доста голяма част от времето стриймвам онлайн радио (128kbit/s).


    Стаята е 6,5 x 4м, като системата е разположена по дългата стена на стаята (знам, че е неправилно, но там ми е секцията с TV и т.н.). Разстоянието от което ще се слушат ОТ е около 2.5-3м. Мога да осигуря и 30-50 см разстояние от стената за ОТ със заден бас-рефлектор (каквито са и сегашните ми).



    Бюджет: Първоначално реших до 500 лв. за нови колони чифт, но след прослушване на различни модели в Hi-Fi стаята на Technopois съм почти убеден, че до тези пари има само колони, ставащи за домашно кино.

    След 2-3 месеца ще отделя още толкова и за добър стерео усилвател (или ресивър ако реша да изграждам 5.1 - засега клоня към стерео).

    Слушах в този ред в Technopolis на 2x40W стерео усилвател Marantz:

    Infinity Primus 250 BE - доста слаби, при бас се чува едно пращене

    Pioneer S-ES3TB - само фронталните от този 5.1 комплект, ужас, много орязан звук

    Pioneer S-E32TB - 5.1 комплект, слушах само фронталните - по-голям ужас, никакъв бас

    CERWIN VEGA VE-8 - много дискотечно звучене, не ми допадна, въпреки препоръките на консултанта

    Накрая ми пуснаха JBL ES30 букшелф и странното е, че това беше най-добре звучащата колона.

    Тъй като до определения бюджет нищо не ми хареса ми остават само 2 модела да чуя и се колебая има ли смисъл въобще:

    ELTAX Mirage 10i - дали могат да се чуят, май само онлайн продажби има този магазин?
    YAMAHA NS-50F BL- знам, че в Техномаркет май няма свързани колони и няма да мога да ги чуя?



    Вече клоня и към 2nd hand колони, като аргумента е да взема нещо по-качествено и да не е в най-най ниския клас. Намерих един човек, който внася от Германия и слушах вече няколко чифта колони на 2x100W Denon стерео усилвател:


    MB Quart QL40C 80/150W 4 Ohm - нямаха много бас, нямат решетки и при усилване пращяха.
    HECO Pro500 100/130W 4 Ohm
    JBL TLX 320 80/120W 4 Ohm - много добри, май точно това което най ми харесва като звук

    Тези дни ще ида да чуя и:


    Jamo Classic 8 150/200W 4 Ohm- прочетох доста мнения и по чужди сайтове, като нови са стрували $950.

    Приемам и всякакви други предложения в ценовия клас до 500 лв максимум (2ра ръка) в София, които могат да се чуят на място. Предпочитам стоящи колони, имам място да ги разположа на до 50 см от стените ако са със заден бас рефлекс. Може и предложени за нови около този бюджет?


    Какво е вашето мнение?
    Колко живот има в тези ~20-годишни колони?
    Достатъчна ли е мощността на усилвателя 2x40W за JBL TLX 320? А за Jamo Classic 8?
    Ако не, към какъв стерео усилвател/рисивър да се насоча? (Мога да отделя още до 500 лв. в следващите няколко месеца ако е необходимо).


    Благодаря предварително,


    Димитър

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Избор на 2 фронтални озвучителни тела

    С риск една камара музикални дейци да почнат да обясняват как хората си изхвърлят боклуците пък ние ги купуваме и слушаме на/от тях музика, ще ти дам линка от където аз си взех моите колони.
    emo60 - Потребителски профил - За мен - Prodavalnik.com

    Човека е търгаш, няма идея какво продава но нещата са му повече от прилично запазени и читави и отиваш на място, чуваш, харесваш, вземаш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #3

    Отговор: Избор на 2 фронтални озвучителни тела

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    С риск една камара музикални дейци да почнат да обясняват как хората си изхвърлят боклуците пък ние ги купуваме и слушаме на/от тях музика, ще ти дам линка от където аз си взех моите колони.
    emo60 - Потребителски профил - За мен - Prodavalnik.com

    Човека е търгаш, няма идея какво продава но нещата са му повече от прилично запазени и читави и отиваш на място, чуваш, харесваш, вземаш.

    Здравей Стенли,

    Благодаря ти много, точно при него ходих и там случах 3-те чифта, в това число и JBL-а, който засега ми е фаворит.

    Какво е твоето конкретно мнение за този модел като цена/качество?

    Благодаря,

    Димитър

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Отговор: Избор на 2 фронтални озвучителни тела

    За близък бюджет може да разгледаш тези колони

    Monitor Audio BX-2

    KEF Q100

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: Избор на 2 фронтални озвучителни тела

    ittierre, колони се вземат според предпочитанието за звук (някои хора като мен искат да слушат натурален звук подходящ за акустичен джаз и класическа музика). Аз като ходих, исках да си взема HECO, но чух и Quadral Quintas 135p и на секундата ги грабнах.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #6

    Отговор: Избор на 2 фронтални озвучителни тела

    Предназначение: 80 % музика (хаус, чил-аут, денс) и 20 % филми.

    За по-добра идея за стила музика, който обичам да слушам: това


  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: Избор на 2 фронтални озвучителни тела

    Отиваш с някое парче което си слушал много и го знаеш и почваш да тестваш. Човека е любител на корекциите ама и твоя стил музика който харесваш предразполага към повечко корекции, така, че ...това е варианта.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    3
    #8

    Отговор: Избор на 2 фронтални озвучителни тела

    С този бюджет, букшелф колоните са вариант за качествен звук. Но за стоящи колони, може би едни 200-300 лв. отгоре ще трябва да събереш.
    Може да разгледаш и предложенията на тонколони в Авител: Тонколони За дома | Avitel
    Но най-добре да отидеш и да ги чуеш на място. И вече ако намериш 2-ра употреба някой модел, който знаеш как звучи ще е супер.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #9

    Отговор: Избор на 2 фронтални озвучителни тела

    Още един глас за MA BX-2. За тези пари нямат конкуренция.
    Иначе за това което слушаш може би Klipsch, но въпрос на вкус...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #10

    Отговор: Избор на 2 фронтални озвучителни тела

    Цитат Първоначално публикувано от ganecabul Виж публикацията
    С този бюджет, букшелф колоните са вариант за качествен звук. Но за стоящи колони, може би едни 200-300 лв. отгоре ще трябва да събереш.
    Може да разгледаш и предложенията на тонколони в Авител: Тонколони За дома | Avitel
    Но най-добре да отидеш и да ги чуеш на място. И вече ако намериш 2-ра употреба някой модел, който знаеш как звучи ще е супер.

    Почти ми стана ясно, че около 700 лв започват чифт фронт стоящи колони, които да стават за нещо.
    От Авител много харесвам тези но за момента са ми извън бюджета.
    Силно се надявам това, което ще отида да чуя в събота да свири подобно или поне доближаващо се до DALI.

    Някой да има впечатления от Jamo-то?

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #11

    Отговор: Избор на 2 фронтални озвучителни тела

    Аз го имам от 15-16 години и честно казано май не съм му усетил силата - иска си приличен стерео усилвател . С ресивъра ми е добре за филми (карам без суб), но музика само денс и нещо със завишени високи и бас (рап , техно) звучи добре (според мен) . Бях пробвал за няколко часа с един стерео усилвател Пионер и беше доста по-добре . Разполагането обаче ще ти е проблем , аз съм ги сложил на около 35-40 см от стената (това ми е максимума) и при високи нива вече чувам "бумтенето" . Като цяло мнението ми е че са доста прилични тела за класа си (моите са made in Denmаrk ) - не са мръднали за тия години , но най-вероятно изкуствено скопени от поставените филтри и по спомен струваха към 750-800лв . Отдавна се каня да ги сменям (киното ми е приоритет и 5.1 комплект ще ми дойде добре ) и вероятно лятото ще са на пазара , а аз с нови .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #12

    Отговор: Избор на 2 фронтални озвучителни тела

    Ако ходиш до авител, чуй и зенсор 3. Според мен ще правят доста стабилно звуково налягане, имай предвид че мидбаса им е по голям от на зенсор 5.
    Принципно им се кефя и затова ги препоръчвам.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    40
    #13

    Отговор: Избор на 2 фронтални озвучителни тела

    https://www.technomarket.bg/products...gh-gloss-black. Отзивите са само положителни из аудиофилските форуми.Слушал съм ги в приятел захранени с SONY 1200 ES.Звучаха идеално

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #14

    Отговор: Избор на 2 фронтални озвучителни тела

    Цитат Първоначално публикувано от carpenter Виж публикацията
    https://www.technomarket.bg/products...gh-gloss-black. Отзивите са само положителни из аудиофилските форуми.Слушал съм ги в приятел захранени с SONY 1200 ES.Звучаха идеално

    Благодаря,

    Черни обаче ги има налични само в Бургас, ще трябва да ида да чуя от другият цвят или от комплектите 5.1 (ако въобще има такава възможност в ТМ) и да поръчам евентуално онлайн...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от regned Виж публикацията
    Ако ходиш до авител, чуй и зенсор 3. Според мен ще правят доста стабилно звуково налягане, имай предвид че мидбаса им е по голям от на зенсор 5.
    Принципно им се кефя и затова ги препоръчвам.
    Благодаря за предложението,
    Цената им от 500 лв ме устройва, но колко трябва да добавя за подходящи стойки? Мисля, че ще ми надхвърли бюджета доста това предложение.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #15

    Отговор: Избор на 2 фронтални озвучителни тела

    Ако търсиш "бум-дум" -сигурно , аз пък останах много приятно изненадан от kef q300

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 126
    Последно: 08-09-22, 16:38
  2. Помощ при избор на озвучителни тела
    От sladi4kia във форум Тонколони
    Отговори: 12
    Последно: 01-03-15, 14:16
  3. Невероятни сръбски озвучителни тела!
    От Tommorow във форум Тонколони
    Отговори: 9
    Последно: 02-08-11, 13:54
  4. Продавам озвучителни тела Jamo E875 +E8cen+E8sur.2
    От digital11 във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 06-03-11, 22:28
  5. Отговори: 0
    Последно: 30-09-08, 12:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе