Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree5Одобрявам
  • 1 Post By Evlampio
  • 2 Post By lazarus18
  • 2 Post By svetlio1

Кабели за Jamo S506 HCS3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1

    Кабели за Jamo S506 HCS3

    Търся да си взема някакви по читави кабели за скромната ми система с Yamaha RX-V375 + Jamo S506 HCS3, но в моя град не намирам нищо друго освен "черно-червен или силиконов" кабел. За сега съм ги свързал с един такъв 0,75мм2, но ми се иска да пробвам дали ще има разлика с по качествени. Препоръчайте магазин на който мога да се обадя и да си поръчам. Гледам Proel не били лоши за цената си, мисля да е поне HPC610. Предложения?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #2

    Отговор: Кабели за Jamo S506 HCS3

    QED Original - добър евтин кабел!
    svetlio1 одобрява това.

  4. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #3

    Отговор: Кабели за Jamo S506 HCS3


  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4

    Отговор: Кабели за Jamo S506 HCS3

    QED Original разбрах, че са добри, но ще ми трябват около 35м * 9,5лв = 332,5 лв. за кабел, а системата като цяло е 1000лв ..... според мен не си струва инвестицията.

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Сега със същата марка само че 0,75мм черно-червен. Не ми се виждат много надеждни.... А да питам и ще някои неща:

    1, Какво сечение е оптимално за тези 6 ома ОТ - предни 130/180W, задни 80/130W, център 100/140W
    2, Има ли значение дъжината на всяко едно от ОТ? Трябва ли всички да са с еднаква дължина на кабела

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Отговор: Кабели за Jamo S506 HCS3

    Ти сложи по-хубав и с по-голямо сечение кабел за предните, евентуално и за центъра.
    За съраундите ползвай по-тънък.

    Хубаво е дължината да е еднаква за ляв и десен канал.
    emil13 и svetlio1 харесват това.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6

    Отговор: Кабели за Jamo S506 HCS3

    Беше хубаво,да напишеш разстоянието до фронталните и съраундите, за да ти се предложи кабел с подходящо сечение(по-голямо по-добре).
    Както ти е казал колегата lazarus18 - задължително дължината на кабелите от ресивъра до фронталните и съраундите трябва да е еднаква.

    по евтини кабели - в технополис
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...el-ROYAL-GA800
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...el-ROYAL-GA400
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...S-SILVER-2x2.5

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #7

    Отговор: Кабели за Jamo S506 HCS3

    1, Фронтални ако направя с еднаква дължина и двете значи ~ 4,5м
    2, Съраунд ~ 9м
    3, Център ~ 2м

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #8

    Отговор: Кабели за Jamo S506 HCS3

    Това с еднаквата дължина на кабела за фронталните хич не си го слагай на сърцето, това че единият ще е примерно с 1-3м. по-къс или дълъг абсолютно нищо не му пречи. Иначе кабела колкото по-голямо сечение има толкова по добре, е не прекалявай де моите в къщи примерно са 4 квадрата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    12
    #9

    Отговор: Кабели за Jamo S506 HCS3

    Аз си закупих от тук:КАБЕЛИ НА РОЛКА НЧ И ВЧ - HitElectronics.com
    Цените ми се видяха добри и не съжалявам.Единствено проблемно ми беше свързването ,защото взех 6кв.мм.кабел и доста се затрудних с монтажа.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #10

    Отговор: Кабели за Jamo S506 HCS3

    Абе аз миналата година смених Jamo кабела купен от ТМ с QED Original и "получих" нови колони (а бях доста скептичен за ефекта , особено с ниският клас на оборудването ми) , пък нека всеки си решава ...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #11

    Отговор: Кабели за Jamo S506 HCS3

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Абе аз миналата година смених Jamo кабела купен от ТМ с QED Original и "получих" нови колони (а бях доста скептичен за ефекта , особено с ниският клас на оборудването ми) , пък нека всеки си решава ...
    Твоята система каква е ако можеш да споделиш

    Аз мисля все пак на Proel или този от Техноп*лис да пробвам, че имам едни ваучери за там.....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #12

    Отговор: Кабели за Jamo S506 HCS3

    Yamaha RX-V673 и колони Jamo Classic 8 ( ще ги сменям вече) , но както споделих разликата от смяна само на кабела беше съществена .Даже се чудя дали да не купя още от QED-а и да ги пробвам в bi-amp/bi-wiring как ще са преди да ги продам. Не мисля , че имам кой знае какъв опит по темата :rolleyes: , но моя съвет се припокрива с тоя на lazarus18 - сложи за предните и центъра сравнително добър кабел (QED Original примерно) , а за съраунда нещо по-евтино от техно-тата .
    martosblack и digital11 харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #13

    Отговор: Кабели за Jamo S506 HCS3

    Все го гледам този QED и все не ми се дават тези пари за 10м кабел . Сега попаднах на Norstone CL250 може би ще е или той или QED за предни и център по ваши съвети. За задните в последствие ще взема.

    Тъкмо ми пристигнаха и банана буксите, ще мога да ги изпробвам.
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 21-02-14 в 14:19.

  17. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #14

    Отговор: Кабели за Jamo S506 HCS3

    Pulsedriverbg Купувай QED-а смело Norstone CL250 не съм слушал ,но на моята система чух QED Original и звучеше доста по-добре от кабелите за 2лв.метър ,а днес си купих QED silver anniversary xt за центъра и фронталните колони.Очарован съм от звука на силвър серията -получих нови и отчетливи високи,по-добър вокал и доста по-добър бас от фронталните си колони-ползвам foo bar 2000 за Flac през HDMI от комп.и пуканката от подписа ми за слушане на многоканална музика-ефекта от новите кабели е меко казано по-добър!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #15

    Отговор: Кабели за Jamo S506 HCS3

    Взех за задните от Техн*полис GA600 т.е. 3 квадрата кабел и като за начало го свързах с предните. Разлика се усети ... средите се увеличиха осезаемо и сега са ясно отчетливи. Баса малко намаля заради това предполагам, но пода все още вибрира. Сякаш и нивото се вдигна тъй като сега усилвам до по ниско ниво. Струва ми се, че така се балансира звука някак защото със стария 0,75 квадрата кабел баса бумтеше. Сега се насочвам към QED original за преди и център и да видим какво ще стане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 10:48
  2. JAMO X870
    От liubo_ във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 10-03-12, 16:46
  3. Тонколони JAMO C-405 HCS 3 + SUB 200
    От petarned във форум Продава
    Отговори: 8
    Последно: 18-12-11, 20:50
  4. Тонколони Jamo C-405
    От skalata6290 във форум Тонколони
    Отговори: 4
    Последно: 08-05-09, 16:29
  5. Проблем с JAMO SUB-250
    От blue1 във форум Тонколони
    Отговори: 6
    Последно: 06-12-07, 16:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе