Резултати от 1 до 14 от общо 14

Въпрос за свързване на тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    29
    #1

    Въпрос за свързване на тонколони

    Здравейте, имам телевизор CROWN 48100, но го гледам от далеч и искам да си сложа 2 малки тонколони близо до мен. Имам две от този модел: Колонки Canyon CNR-FSP01 на изгодна цена от PCStore.bg Въпроса ми е може ли да се включат директно в изхода за слушалки без да има опасност за телевизора? Ако не става какво предлагате, от чинчовете с преходник към 3.5мм на тонколонките или пак не става? Към колоните освен 3.5мм жак има и usb, но на телевизора на usb-то пише 500мА мах. Извинявам се за глупавите въпроси но аудио техниката не ми е силата. Поздрави!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Отговор: Въпрос за свързване на тонколони

    Давай през изхода за слушалки или ако имаш аудио изход на тв . Снимката е малко размазана и не личи вход/изход ли е .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    29
    #3

    Отговор: Въпрос за свързване на тонколони

    Ето с по-добро качество, 6вата не са ли много за изход за слушалки, да не изгоря телевизора?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Отговор: Въпрос за свързване на тонколони

    През изход за слушалки съм свързвал 5.1 аудио система , но тв беше друга марка . Свири , но звука не е много качествен , но е по-добре от говорителите на тв-то .
    Ако не ти се рискува , и ако самия тв има оптичен цифров изход , си търсиш нещо ново като озвучаване , ама трябват и ... пари .

    - - - - - - - - - -

    Или пробваш през скарта дали е пълен т.е. вход /изход , с един преходник ( адаптер ) затова
    Този пост е редактиран от civica; 29-03-17 в 19:47.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    29
    #5

    Отговор: Въпрос за свързване на тонколони

    Имам и scart, hdmi

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    145
    #6

    Отговор: Въпрос за свързване на тонколони

    Включвай смело,нищо няма да изгориш.Само,че кабелите на колонките са къси и няма да стигнат до мястото на гледане.Пробвай и ако не те устройва силата търси удължители на кабелите макар,че не ти препоръчвам да удължаваш.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #7

    Отговор: Въпрос за свързване на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от georgi1986 Виж публикацията
    Имам и scart, hdmi
    Имаш , ама не знаеш дали работи скарта на изход ! ХДМИ е друга бира , за без пари няма да стане .

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #8

    Отговор: Въпрос за свързване на тонколони

    Колонките си имат някакъв вграден усилвател и за да свирят трябва да им подеш захранване по УСБ, то 0,5 ампера X 5 волта прави общо 2,5 вата, сигурно може да се захранват от лит йон батерийка на 3,7-4 волта или поставена в повербанк на 5 волта, или от зарядно на смартфон на 1-2 ампера и т.н. УСБ-то на ТВ няма да се претовари, може малко по слабо да свирят от него или да има смущения на звука. 2X3 вата е pam8403

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    29
    #9

    Отговор: Въпрос за свързване на тонколони

    Здравейте отново и благодаря за отговорите! Свързах колконките в жака за слушалки на телевизора и захранване през един адаптер 5V 2A. Всичко е добре но звука започна да излиза само от колонките а от телевизора спря, а ми се иска и от тв-то и от колонките едновременно. Възможно ли е това нещо, до настройка ли е или да взема преходник(на линка) и вместо с буксата за слушалки да използвам чинчовете? Мерси предварително и се извинявам за глупавите въпроси но съм много "бос" в тази материя. https://mallbg.com/%D0%90%D0%B4%D0%B...43254_841.html

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #10

    Отговор: Въпрос за свързване на тонколони

    Чинчовете са вход , а не изход - ако нямаш изрична опция в менюто да пуска сигнала в слушалките и говорителите , то няма как да работят, а и не е сигурно , че няма да има разминаване в звука .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    29
    #11

    Отговор: Въпрос за свързване на тонколони

    Благодаря за отговора, ако използвам този преходник (линка) в режим изход дали ще се възпроизведе едновременно звук от телевизора и колонките. Мерси Преход SCART-56 IN-OUT S-VHS - Tpetrov

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #12

    Отговор: Въпрос за свързване на тонколони

    Повечето съвременни тв или изобщо нямат изход на скарт буксата или важи само ако се гледат тв канали от вграденият тунер..., но не пречи да пробваш как е в твоят модел.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    9
    #13

    Отговор: Въпрос за свързване на тонколони

    Здравейте!!! Да сте здрави всички... Имам питане относно едни тонколони--https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/microlab/solo-7c-2-0-p41572433/#opisanie ... Та саундбара ми LG HS8 е свързан оптично с телевизора. Как и къде да добавя тези активни колони за да гледам и слушам от компа филми и музика, без да се получава ехо-съраунд. Имам опция да увеличавам говорителите на телевизора към саундбара и оттам се получава този ехо-съраунд ефект-не е приятен а почти разминаващ се. Та как да добява още плътност, дълбочина и облагородяване на звука към саундбара ми( перфектен е за стаята). Води се 4.1 канален та с още 2 колони мога ли да постигна 5.1 DTS? Много благодаря за помоща..?

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #14

    Отговор: Въпрос за свързване на тонколони

    Купи си такова конверторче и го пъхни в HDMI(ARC) на саундбара и ако излиза звук през жака ще може да свързваш допълнит. тонколони.
    Иначе не е ясно как точно декодира ДТС саундбара, защото има и такива, които не го декодират като 5.1, а само като 2.0(2 канала, стерео)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 12-10-13, 18:17
  2. Свързване на 5+1PC тонколони към компютър
    От vaskogrudov във форум Аудиотехника
    Отговори: 8
    Последно: 16-03-11, 20:35
  3. Свързване на ресийвър с тонколони ?
    От vsterev във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 14-05-09, 23:00
  4. Въпрос за свързване на тонколони
    От bond_bg във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-09, 20:55
  5. Свързване на тонколони за PC към ресийвър.
    От jimmy във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 25-08-06, 15:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе