Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Препоръчайте ми активен домашен Subwoofer

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #1

    Препоръчайте ми активен домашен Subwoofer

    Здравейте! Препоръчайте ми активен субуфер за вкъщи. Нямам определен бюджет, но май не ми се дават повече от 500 - 600лв.

    Ще се ползва с усилвател Denon AVR-1311 и комплект от 5 колони Jamo S 608 HCS 3 5.0

    Изисквания:
    - Да е черен, за да се върже с останалите тонколони - това както се досещате е ГЛАВНОТО изискване на жена ми
    - Мощност - не ми трябва да къртя прозорци, но все пак да е поне 100-150W
    - Иска ми се да има както Low-Pass, така и Hi-Pass филтър!!! Искам да мога да "режа" баса под 30 Хц, защото не искам да ми опада мазилката Това вероятно ще сведе избора само до по-скъпичките модели.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Отговор: Препоръчайте ми активен домашен Subwoofer

    Трудна работа , за нов , марков от магазина,с толкова "дребни" изисквания, ама за втора ръка, има шанс да се класираш . И да не е много мощен пак друса прозорци , лично тествано, стига да е добре конструиран и с качествени елементи .
    Топ-марките са ясни , РЕЛ , Велодайн , СВС , Клипш , а и са най-масово купуваните, въпреки цените си . Има и много други , на цени разни .
    Но конкретно - предложение.

    Ако се решиш на покупка от чужбина , избора нараства значително и цените са по-добри - примерно , предложение

    - - - - - - - - - -

    За втора употреба , този магазин

    И да не е черен , малко фолио и става , чисто нов с цвят по желание .... на жената !!
    Този пост е редактиран от civica; 10-04-17 в 07:58.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #3

    Отговор: Препоръчайте ми активен домашен Subwoofer

    Wharfedale Diamond SW150 Subwoofer
    Impedance
    10 ohm

    10 ohm
    На мен ми се струва , че с тия 10 ома няма да стане работа.

    Някой , някакви впечатления от Клипш 10 и 12 ? Чета , че десятките имат фабричен дефект в усилвателя , дали е вярно и за 12-те, че натам съм тръгнал..

  5. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #4

    Отговор: Препоръчайте ми активен домашен Subwoofer

    Първо дай повече инфо, за музика или филми?Нов или втора ръка?Бюджет?
    Какви са тези омове?
    За клипш няма какво да те притеснява има си гаранция, предлагат не лоши решения.Втора ръка има в олх един Rel чудесен за музика.
    За кино и музика погледни Svs,Klipsh, Rel,Bk elec.,Jl audio,Velodyne.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #5

    Отговор: Препоръчайте ми активен домашен Subwoofer

    REl-а го знам, но на 670 кинта 8 инча не ми се иска. Нищо повече не е от това което имам и сега. По-скоро за клипш 12 си мисля...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #6

    Отговор: Препоръчайте ми активен домашен Subwoofer

    За тези , които ще се загледат в тая тема искам да допълня:
    Взех един Клипш , 12 инча , това преди Коледа и мнения няма да дам за него изобщо , защото му изгоря усилвателя за 2 седмици неактивно ползване. Знаех , че има тоя дефект от многото отзиви , но и аз исках да чукам дявола / с малко пари - много кеф/, ма не стана моята работа. Не препоръчвам марката, произвежда се в Китай, звукът е як , но е боклук откъм електрониката.
    Приземен на земята от приключенията с Амазон.де взех една Ямаха SW 700 от лакомия, но стаята ми за музика е около 20 квадрата. В резултат не можах да постигна баланс в звука / прекалено тежък бас и здрави вибрации из цялата къща/ и го замених с SW 300. Пак грешка - почти нищо не се промени, много тежък бас, намръщени съседи, 2 жълти картона от съпругата... Срам ме е да го заменя за модел 200.
    Препоръчвам Ямаха суб, но добре си смятайте помещението. Ако живеете в панелка и 200 ще е много. Звукът е тежък , налягането голямо, усещането е все едно ви свирят на живо , басът тежи в корема, не думка като евтин суб, няма шумове и т.н. За евтин и надежден суб го препоръчвам / далече е от хай-енд, но за вкъщи е идеален/. Не може да се ползва ауто функцията - много е чувствителен и ако намалите силата на звука се изключва и като гръмне някоя граната се включва и така постоянно, за да работи коректно функцията трябва да се се понадуе и тогава идват пък комшиите... Ако не искате да ви бие целия блок модела 200 е достатъчен , ако стаята ви е над 30 кв.м. може да се пробва с 300. Модела 700 си е за поляна образно казано.На цена до 1000лв по-добро мисля , че няма за момента. Ако бюджета ви е по-голям от 1500 лв., има други хубости. Надявам се да съм бил полезен !

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #7

    Отговор: Препоръчайте ми активен домашен Subwoofer

    Малко подвеждащо от твоя страна и подхождане с не разбиране отново, както преди време ако помня добре (не ми се търси какво си писал преди)!

    "Взех един Клипш 12" как би помогнало на четящите като не даваш точен модел? Най вече да ги объркаш повече. Аз имах пък Клипш около 4г и проблем съм нямал. Значи станахме 50\50 май

    Има си начини за интеграция на суб с цел стерео, но е доста трудно и няма гаранции с оглед различните помещения и ограничения.

    Субуфера е точно за това ....да усетиш експлозиите, а не само да мучи във високия бас. Ако те дразни значи хубавите субуфери не са за теб.

    И един съвет- за да не се изключва субуфера при ниско ниво се усилва ръчно (ако не правиш калибрация на ресийвера) нивото от ресийвер настройките да е малко над 0 евентуално, а на самата Ямаха го намали с цел да изравниш силата. Ако използваш калибрация то преди да я направиш трябва да намалиш врътката на Ямахата толкова, че след като мине всичко субуфера нивото отново да е около 0 и малко отгоре. Така няма да изключва толкова често. Мисля разбираш каква е логиката? Пиши дали има резултат!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #8

    Отговор: Препоръчайте ми активен домашен Subwoofer

    Klipsh R 12 беше модела.
    Не съм калибрирал с микрофона, задал съм ръчно разстоянията да отделните ОТ. От ресивъра съм подал максимален по сила сигнал / май беше +6 дб/ , суба е на положение малко преди 12 часа.Ако усиля още малко и и ще ми викнат полиция. Резнат е на 60 Хц. Не ме дразни суба , в този ценови клас за мен е най-доброто , но не съм слушал всички субове. Ясно е , че си зависи и от помещението и ред други фактори. Най-вече индивидуален вкус. За мен е добър. Изключването на ауто фунцията не е проблем , защото има бутон на челния панел за включване.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #9

    Отговор: Препоръчайте ми активен домашен Subwoofer

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Klipsh R 12 беше модела.
    Не съм калибрирал с микрофона, задал съм ръчно разстоянията да отделните ОТ. От ресивъра съм подал максимален по сила сигнал / май беше +6 дб/ , суба е на положение малко преди 12 часа.Ако усиля още малко и и ще ми викнат полиция. Резнат е на 60 Хц. Не ме дразни суба , в този ценови клас за мен е най-доброто , но не съм слушал всички субове. Ясно е , че си зависи и от помещението и ред други фактори. Най-вече индивидуален вкус. За мен е добър. Изключването на ауто фунцията не е проблем , защото има бутон на челния панел за включване.
    Слушател я си пусни калибровката с микрофона.При мен от Ямахата е +1дв ако дам повече няма да си чуя колоните.а пък тоя Клипш е доста по хубав от мойте субове

    Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #10
    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Klipsh R 12 беше модела.
    Не съм калибрирал с микрофона, задал съм ръчно разстоянията да отделните ОТ. От ресивъра съм подал максимален по сила сигнал / май беше +6 дб/ , суба е на положение малко преди 12 часа.Ако усиля още малко и и ще ми викнат полиция. Резнат е на 60 Хц. Не ме дразни суба , в този ценови клас за мен е най-доброто , но не съм слушал всички субове. Ясно е , че си зависи и от помещението и ред други фактори. Най-вече индивидуален вкус. За мен е добър. Изключването на ауто фунцията не е проблем , защото има бутон на челния панел за включване.
    Прочети отново какво съм написал. Пусни си калибрацията с микрофона. Тя не изравнява само нивата според разстоянието на колоните. И в масовия случай е добре LFE да е на повече от 60хц.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #11

    Отговор: Препоръчайте ми активен домашен Subwoofer

    Следващата стъпка ми е 80 хц и стааааава страшно. Хора, в блок живея. Фронталните колони съм ги оставил да помагат на суба, мисля са достатъчно добри.
    Насе не съм с Клипша , с Ямаха 300 съм , Клипша изпука за 10-на дни , без да го мъча, такъв ми бил късмета , не казвам , че е лош , с мерак го бях взел. да не говоря , че връщането беше за моя сметка ...Преди да го взема с месеци четох ревютата и бях на кантар между него и Кантон, но така се случи. Знаех за фабричния дефект , но не беше 100 %, мислех че няма на мен да се случи я ! В магазините в Бг цените са много надути. Избирах между Клипш , Кантон, Полк, BW, Velodyn и т.н Слушах и няколко 2 употреба Рел , изтървах няколко добри . Мисълта ми е не съм се мятал неподготвен. Това , което се продава в нашите магазини под 999 лв не става. Това е само мое мнение , не съм от ония дето чуват посоката на тока.
    Не съм калибровал с микрофона, защото ми предстои преместване в друго жилище , нямащо нищо общо с това в което съм сега по параметри. Там ще имам и вътрешна изолация , други мебели, други размери. То ще имам и друг ресивър и друг тв за там , но ремонтът ми е голям , няма да стане бързо. Пък и да съм честен - малко ме мързи вече да ръгам тия дистанционни .....
    Дал съм 6 дб на суба заради ауто он - оффа, добре , че ме присети да сваля на 0 , колоните ги чувам едва ли не само в средни и високи сега само, прав си.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #12

    Отговор: Препоръчайте ми активен домашен Subwoofer

    Човек, пусни си калибрацията на ресивъра. Не че е перфектна, но това, което правиш в момента е грешно.
    Процедурата отнема няколко минути, а резултата със сигурност ще е по-добър от ръчни настройки от човек без опит.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #13

    Отговор: Препоръчайте ми активен домашен Subwoofer

    Смяташ , че съм без опит в кое ? На 54 години съм и съм имал от - до доста неща. Първия си дек го купих на 15 години , естествено беше марка Унитра , нов от магазина. После вече съм имал всякакви неща. Казах - ще се местя , правя голям ремонт в новото си жилище и сега не виждам смисъл от кой знае какви настройки. Отделно съпругата ми е бивша цигуларка и хард рока не и понася. От вратата гаси музиката ....В новата къща ресивъра ще бъде отделен от усилвателя , едното ще си е само за кино , другото за музика. Вероятно ще взема и нови ОТ само за усилвателя, защото колоните, които имам сега за фронтални са леко компромисни за право стерео. Продадох си HI FI колоните поради липса на място и обем. Глася си стая за музика , само за мен и кино театъра ще е в хола.
    Функцията ауто он-офф на суба не ми е много важна .

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #14

    Отговор: Препоръчайте ми активен домашен Subwoofer

    Щом сте на 54г. значи разбирате от всичко, знаете всичко и съвети не приемате.....разбрахме!

    Успех!

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #15

    Отговор: Препоръчайте ми активен домашен Subwoofer

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Смяташ , че съм без опит в кое ? На 54 години съм и съм имал от - до доста неща. Първия си дек го купих на 15 години , естествено беше марка Унитра , нов от магазина. После вече съм имал всякакви неща. Казах - ще се местя , правя голям ремонт в новото си жилище и сега не виждам смисъл от кой знае какви настройки. Отделно съпругата ми е бивша цигуларка и хард рока не и понася. От вратата гаси музиката ....В новата къща ресивъра ще бъде отделен от усилвателя , едното ще си е само за кино , другото за музика. Вероятно ще взема и нови ОТ само за усилвателя, защото колоните, които имам сега за фронтални са леко компромисни за право стерео. Продадох си HI FI колоните поради липса на място и обем. Глася си стая за музика , само за мен и кино театъра ще е в хола.
    Функцията ауто он-офф на суба не ми е много важна .
    От тези твои думи направих заключението, че нямаш идея какво правиш.

    Πpизeмeн нa зeмятa oт пpиĸлючeниятa c Aмaзoн.дe взex eднa Ямaxa ЅW 700 oт лaĸoмия, нo cтaятa ми зa мyзиĸa e oĸoлo 20 ĸвaдpaтa. B peзyлтaт нe мoжax дa пocтигнa бaлaнc в звyĸa / пpeĸaлeнo тeжъĸ бac и здpaви вибpaции из цялaтa ĸъщa/ и гo зaмeниx c ЅW 300. Πaĸ гpeшĸa - пoчти нищo нe ce пpoмeни, мнoгo тeжъĸ бac, нaмpъщeни cъceди, 2 жълти ĸapтoнa oт cъпpyгaтa... Cpaм мe e дa гo зaмeня зa мoдeл 200.

    Само ще ти кажа, че има хора, слушащи 1500W събуфери с 16" говорител в стая, подобна на твоята.

    Ти си загубил 3 пъти повече време да настройваш ръчно отстояния и нива на колоните, отколкото да пуснеш една калибрация.
    Вписванието на един събуфер в една кино или стерео система не е лека задача и само притежанието на някакви неща в продължения на десетилетия не е достатъчно.
    Ако имаш нужда от помощ от хора, правили това упражнение десетки пъти, пиши тук. Има от кой да научиш разни неща.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам домашен subwoofer Quadral SUB55
    От Ewing във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 13-02-15, 22:37
  2. Отговори: 4
    Последно: 05-11-13, 08:54
  3. Отговори: 0
    Последно: 21-12-12, 17:29
  4. Отговори: 2
    Последно: 06-02-12, 00:04
  5. 'Домашен' RAID 1 ?? А в домашен файлов сървър ?
    От MetalMilitia във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 10-03-09, 19:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе