Резултати от 1 до 6 от общо 6

DALI Alteco C-1 или ONKYO SKH-410 за Атмос колонки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #1

    DALI Alteco C-1 или ONKYO SKH-410 за Атмос колонки

    Здравейте поръчал съм Denon avr-x4400h със Monitor audio Bronze 6 speaker pack 5.1, според вас кой от двата модела атмос колони би си заслужавал повече Dali Alteco C-1 или Onkyo skh-410, дали си заслужава осезаемо по високата цена на Dali пред Onkyo , в момента Onkyo струва 147лв.а Dali 459лв. Идеята е да се вземат 4 броя, дали ще е оправдана разликата в цената, ще има ли чак такава осезаема разлика в звученето и усещането, като все още не е уточнено дали да ги монтираме на тавана над 4-те колони или да ги поставя върху тях насочени към тавана и да отразяват звука от тавана.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2

    Отговор: DALI Alteco C-1 или ONKYO SKH-410 за Атмос колонки

    Така като гледам Onkyo skh-410 са си проектирани за поставяне върху предните колони и разчитане главно на отразен звук ... Нямам опит с Атмос-а , но все ми се струва, че поставените на тавана ще са с по-добре локализирани ефекти отколкото разчитащите на отражения .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #3

    Отговор: DALI Alteco C-1 или ONKYO SKH-410 за Атмос колонки

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Така като гледам Onkyo skh-410 са си проектирани за поставяне върху предните колони и разчитане главно на отразен звук ... Нямам опит с Атмос-а , но все ми се струва, че поставените на тавана ще са с по-добре локализирани ефекти отколкото разчитащите на отражения .
    В сайта на Onkyo според описанието няма проблем и са предвидени освен за върху колона а и за стенен монтаж.
    Position on an Existing Front Speaker (Such as Onkyo SKF-4800) or Wall-Mount to Enable Dolby Atmos Height Effects

    Wall-Mount Capability
    На Onkyo са по малки и компактни, докато на Dali са малко по големи и се чудя дали ще си заслужава разликата в цената, предполагам че по големия размер би придал повече обем ва ефектите, но предвид че се глася да взема 2 двойки комплекти, който ще са в жилище и от там ми идва дилемата, за това и се допитва до по опитните. Иначе на Dali си имат копче за това къде се намират дали върху колоната или на тавана на стената.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Отговор: DALI Alteco C-1 или ONKYO SKH-410 за Атмос колонки

    Вероятно и Onkyo-то ще свършат работа, но нещо са ми прекалено грозни (и седят като кръпка където и да ги поставиш), за да са ми постоянно в полезрението , пък и ресивъра ти е добър и заслужава нещо по-добро от основен клас колонки с малки говорителчета...
    Иначе си има и модели за вграждане в тавана .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #5

    Отговор: DALI Alteco C-1 или ONKYO SKH-410 за Атмос колонки

    Да, то и аз повече харесах Dali C1 но реших да попитам, защото си е голяма разликата в цената, но ще се погледам а и мисля че ако изчакам малко още покрай някой предстоящи намаления може и да изскочи някоя изгодна ценичка за тях.
    P.S.Понеже нямам наблюдения преки в този сегмент, да попитам кога са намаленията в този сектор като при другите неща или си има някой специфичен период за дебнене на оферта.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #6

    Отговор: DALI Alteco C-1 или ONKYO SKH-410 за Атмос колонки

    Намаления в сектора няма, както при телевизорите. Евентуално ако търсиш в чужбина, но пак за ОТ трябва да е стар модел, а това е актуален.
    Ако вземеш говорителите по-скоро пиши какво мислиш за тях, че и аз се загледах в тях и доста вероятно да мушна едни

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 02-04-18, 03:24
  2. Мнение за DALI ZENSOR 5
    От IFF във форум Тонколони
    Отговори: 4
    Последно: 27-12-16, 19:19
  3. Dali Zensor
    От boby_ във форум Тонколони
    Отговори: 17
    Последно: 03-04-15, 09:46
  4. Onkyo TX-NR616, Onkyo TX-NR609, Onkyo TX-NR414
    От Julian Yordanov във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 25-04-13, 10:28
  5. 42lg5000 dali ima dvb-t mpeg 4
    От TC Sevgin Bilyalov във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 15-04-13, 20:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе