Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Ъпгрейд на домашно кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #16

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    В ресийверите обикновено имаш WiFi/Блутут/Радиа .... т.е. може да стриймваш от PC, телефон и да слушаш интернет радио също. Медиа плеъра може това+още нещо. Смарт ТВ-тата вече също ги умеят тея неща.
    На ISO-то какво ще му гледаш? ДВД мислиш да си купуваш ли? Блу рей ако е от торентите върви на повечето устройства безпроблемно.
    Много е важно, когато избираш медиен плеър, да си сигурен, че ще пуска 5.1 (или друг който се търси)звук без да го обработва! Обърни внимание на това.

    За последния въпрос .... помисли логично. Ресийвера колко канала трябва да захрани и от какво/как е направен? Като се добавят и още един куп "екстри" струващи пари+патенти за всички тях и математиката става интересна. А вътре електрониката си прави "купон" от смущения. Понятието "хубав" е доста субективно. Има хубави стерео усилватели струващи стотици хиляди, но ресийверите ако ще са с цел мощност и качество ги разделят на отделни компоненти тъй като не може да се натъпче всичко в едно със същите изисквания поради ред причини. Целта на 2те устройства обаче е леко различна.

    Пишеш "stereo amp vs av receiver" в Гугъл и четеш.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #17

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    В ресийверите обикновено имаш WiFi/Блутут/Радиа .... т.е. може да стриймваш от PC, телефон и да слушаш интернет радио също. Медиа плеъра може това+още нещо. Смарт ТВ-тата вече също ги умеят тея неща.
    На ISO-то какво ще му гледаш? ДВД мислиш да си купуваш ли? Блу рей ако е от торентите върви на повечето устройства безпроблемно.

    Много е важно, когато избираш медиен плеър, да си сигурен, че ще пуска 5.1 (или друг който се търси)звук без да го обработва! Обърни внимание на това.

    За последния въпрос ....
    Ресивърите са насочени към музиката...да имаш ги тези неща, но немога от него да си пусна филм, нали?! Аз на това обръща, внимание!
    Смарт ТВ-то ми (да, такова е) го ползвам в момента като плеър (виж първият ми пост), но искам да променя именно това! Сега гледам х264, (MKV) и понякога не тръгват, не знам защо? Тормозя хардуеъра на Тв-то да плейвам филми през него - не е направен за това. Ако не знаеш, по-новите телевизори вече нямат декодери - т.е. хората са го направили така, ако искаш да гледаш ще си вземеш плеър! Разглеждах някакви телевизори Самсунг 2018..........
    Като казах ДВД, Блу Рей и т.н. имах в предвид разширения в торентите - да не мислиш, че ще купувам дискове?! :D т.е. да мога да гледам всичко що е с хубаво качество и със звук!
    На моя Тв, "Блу рей ако е от торентите върви на повечето устройства безпроблемно." - не върви!
    Това дали ще пуска звук без да го обработва....... трябва да го разбера - има резон, но не знам как. Виждам, че единия плеър има SPDIF (optical audio out) - предполагам ще може с това чудо да се върже към ресивер. А дали обработва сигнала?! Бааа ли го.
    За последното - ще се чете

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #18

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Виж дали Zidoo X10 ти е в бюджет. Аз съм много доволен от него.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #19

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от Ulfhedinn Виж публикацията
    Светльо, не знам дали могат да се чуят у нас. Най-добре е да се посетят официалните вносители, които разполагат с възможности за демонстрации и да се преслушат налични модели в желания бюджет. Авторът на темата, ако не му се занимава да се разхожда, трябва да купува според нашите мнения. Крайният резултат дали ще бъде задоволителен за него - мога само да гадая.
    Цената им в България се оказа , че е леееееко по-различна от 1000$ - май ме съмнява да има къде да ги чуе ... , то и Hi-Fi Expo-то вече не го правят и там отпада вариант за прослушване , колкото и да е компромисен.

    От скромните ми познания мога да предположа, че добър събуфер комбиниран с подобни малки колонки от реномиран производител ще му свършат работа и вероятно ще е доволен .
    Но колони без да ги чуеш си е като да бръкнеш в чувал с ... и да хванеш ... нещо друго Слушане му е майката ... и разумен компромис според бюджета

    Успех на колегата !
    ... за мен на ред са събуфер ... , съраунд ... и евентуално нов ресивър

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #20

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Цената им в България се оказа , че е леееееко по-различна от 1000$ - май ме съмнява да има къде да ги чуе ... , то и Hi-Fi Expo-то вече не го правят и там отпада вариант за прослушване , колкото и да е компромисен.

    От скромните ми познания мога да предположа, че добър събуфер комбиниран с подобни малки колонки от реномиран производител ще му свършат работа и вероятно ще е доволен .
    Цената в България на много неща (мога смело да кажа на ВСИЧКО) е адски завишена. Аз от години вече пазарувам само от чужбина! Откачам само при мисълта, че трябва да напълня гушата на някой си БГ търговец. Но това е дуга тема.
    Hi-Fi Expo-то не знам правят ли го, ама аз въм във Варна.... а тук за много неща е зле....
    Май вече съм си го навил и ще започна с буукшелф с усилвател (ресивер), може би както ме посъветваха по-нагоре да е усилвател...ще карам известно време така, ще се порадвам на колоните като колони 2бр. и после продължаваме напред
    Нещо такова като по-приличен вариант, струва ли?
    https://www.us.marantz.com/us/Produc...oductId=MCR510

  7. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #21

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Ако твърдо си решил марката да бъде KEF, за фронт по-добре се ориентирай към KEF Q350, само със 190 лв. са по-скъпи от по-малкия си събрат. Комбинираш ги с център Q650c и Q150 за съраунди. Вземаш един хубав субуфер и си в джаза. КЕФ-овете поне има къде да ги чуеш: HomecinemaBG. Светльо е с такава комбинация, виждам в подписа му и ще ти даде компетентно мнение.

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Цената им в България се оказа , че е леееееко по-различна от 1000$ - май ме съмнява да има къде да ги чуе ... , то и Hi-Fi Expo-то вече не го правят и там отпада вариант за прослушване , колкото и да е компромисен.

    От скромните ми познания мога да предположа, че добър събуфер комбиниран с подобни малки колонки от реномиран производител ще му свършат работа и вероятно ще е доволен .
    Но колони без да ги чуеш си е като да бръкнеш в чувал с ... и да хванеш ... нещо друго Слушане му е майката ... и разумен компромис според бюджета

    Успех на колегата !
    ... за мен на ред са събуфер ... , съраунд ... и евентуално нов ресивър
    Освен цената, че е различна, се предлага и безплатен транспорт и 45 дневен тестови период, нещо което у нас също го няма. Норвежците го предлагаха, но вече престанаха да продават SVS ...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #22

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Ако и е решил/му трябва да са по-близо до стена (или няма място щото Q350 също не са много малки) може да се поразтърси по чуждите сайтове за останали бройки на Q300 - на половин цена са за последно като ги гледах и са с преден порт . Има ги останали и при нашите търговци ... ама на пълната си цена ...


    То извън София навсякъде е трудно с прослушването - във Варна има магазин на AV Electronics и предполагам там ще може да чуеш повечето от нещата. Може пък да ти хареса нещо (гледам, че предлагат и bose), което не сме слушали или просто не се сещаме в момента.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #23

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от lumpyto Виж публикацията
    Ресивърите са насочени към музиката...да имаш ги тези неща, но немога от него да си пусна филм, нали?! Аз на това обръща, внимание!
    Смарт ТВ-то ми (да, такова е) го ползвам в момента като плеър (виж първият ми пост), но искам да променя именно това! Сега гледам х264, (MKV) и понякога не тръгват, не знам защо? Тормозя хардуеъра на Тв-то да плейвам филми през него - не е направен за това. Ако не знаеш, по-новите телевизори вече нямат декодери - т.е. хората са го направили така, ако искаш да гледаш ще си вземеш плеър! Разглеждах някакви телевизори Самсунг 2018..........
    Като казах ДВД, Блу Рей и т.н. имах в предвид разширения в торентите - да не мислиш, че ще купувам дискове?! :D т.е. да мога да гледам всичко що е с хубаво качество и със звук!
    На моя Тв, "Блу рей ако е от торентите върви на повечето устройства безпроблемно." - не върви!
    Това дали ще пуска звук без да го обработва....... трябва да го разбера - има резон, но не знам как. Виждам, че единия плеър има SPDIF (optical audio out) - предполагам ще може с това чудо да се върже към ресивер. А дали обработва сигнала?! Бааа ли го.
    За последното - ще се чете
    Май не си писал модела на ТВ...няма как да знам подробности. С Андроидите след инсталиране на плеър всичко върви. На старите Samsung всичко върви (поне което съм пускал до сега). Новите 2018г. модели не пускат DTS за съжаление.
    Аз ако можех да си го позволя бих си купувал DVD-та, Блу рей и т.н., но .....

    Това, че плеъра има съответен изход отново не значи, че ще изпраща 5.1/7.1 и т.н.. Най добре е някой да го е тествал и ако ако изписва съответния кодек на ресийвера всичко е ОК.
    Виж колегата @dnedkov какво е предложил. Ако работи всичко нормално при него ...дерзай.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #24

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Това, че плеъра има съответен изход отново не значи, че ще изпраща 5.1/7.1 и т.н.. Най добре е някой да го е тествал и ако ако изписва съответния кодек на ресийвера всичко е ОК.
    Виж колегата @dnedkov какво е предложил. Ако работи всичко нормално при него ...дерзай.
    Е... според мен, не би трябвало това чудо да има оптичен изход и да не изкарва сигнал. Няма логика, при положение че не са много моделите кото го имат.
    А това с колегата @dnedkov в момента го разнищваме има една тема за въпросния плеър (даже съм я чел), но се опитвам да избера оптималния. Въртят се вече 2-3 модела Плеъра е почти ясен (тръгваме от някъде).
    Аз винаги искам така да направя нещата, че не просто да го бучна в тока и да му сложа един HDMI към Тв-то. Искам повече

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ако и е решил/му трябва да са по-близо до стена (или няма място щото Q350 също не са много малки) може да се поразтърси по чуждите сайтове за останали бройки на Q300 - на половин цена са за последно като ги гледах и са с преден порт .


    То извън София навсякъде е трудно с прослушването - във Варна има магазин... (гледам, че предлагат и bose), което не сме слушали или просто не се сещаме в момента.

    Решил съм да са KEF и се ориентирам към кръглите числа 100, 300 точно защото порт-а е отпред. Определено 150, 350 ми харесват повече (изчистен дизайн), но отпадат като вариант.

    Първоначално се бях насочил към този магазин с идеята да питам за Bose, човека там ме насочи към Klipsch (имат с подобен размер - малки 5.1), но май ще се върна и ще поразпитам и послушам малко колони
    Ще се нагласят нещата полека и пак отивам на там където трябва

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #25

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Такааа, след като два пъти купувам колонки и ми канселират сделките (тъпи чужди пръчки), единият път даже бяха с усилвател Marantz, но както и да е.
    KEF Q100 са плени и се надявам да стигнат до мен - цели :D
    Сега въпроса е за усилватл (да усилвател). Почетох мако но има доста неизвестни. Кажете кое да гледам основно?
    2х100в. на 8 ома
    колонките са от 49Hz- 40kHz.
    Чувствителност - 86dB.
    Кросоувър - 2.5hZ
    Максимум - 107dB
    Какви характеристики трябва да има усивателя за да изкарам максималкото (обазно).
    Моля за характеристики, а не модели на усилватели.
    Мерси

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #26

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    То от параметри до параметри ....
    Гледай да е с повечко мощност. В този си вид друго не знам как може да се препоръча.
    Но имай в предвид - лично съм чувал как усилвател рейтнат 2х50W трудно се различава с друг, който е 2х100W. Това на колони с подобна чуствителност на твоите. Втория беше над 2 пъти по скъп. Ниските се харесаха и на двама ни с по евтиния! Така че по скоро гледай определен модел.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #27

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    То от параметри до параметри ....
    Гледай да е с повечко мощност. В този си вид друго не знам как може да се препоръча.
    Колонките ги дават от 10-100 вата, затова съм се ориентирал към 2х100 на 8 Ома. Четох някъде, че може и да е с едни 20% отгоре усилвателя (даже 50), за не го усилваш повече от половината там изкарвал най-чист сигнал.
    Мен ме интересуват другите х-ки, на кое да обърна по-голямо внимание и кое би могло да се пренебрегне. Все пак това не са колони за хиляди, хиляди
    Просто искам да видя какво може да се изкара от тях - хвалят доста тази по-стара серия на KEF, интересно ми е.
    п.с. Какво е "рейтнат"? стана страшно...
    Мерси

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Blu-ray 3D домашно кино
    От HukuT0 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-13, 10:18
  2. Домашно кино
    От blag0 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-01-13, 18:42
  3. Домашно кино?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-11, 20:26
  4. Домашно кино ?!?!
    От w3ezy във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 16
    Последно: 29-08-11, 13:09
  5. Домашно кино
    От durexx във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 28-12-06, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе