Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27
Like Tree2Одобрявам

Ъпгрейд на домашно кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #1

    Ъпгрейд на домашно кино

    Здравейте, преди 8 години си закупих Logitech Z906 (не ми се смейте), които съм вързал с оптичен кабел към телевизора. Поставил съм външен хард на ТВ-то и го ползвам като плеър. Направил съм си някакъв вид домашно кино само с Тв и колонки. У нас не се харесва многото кабели, устройства и т.н. Сега искам да вдигна нивото на звука (ще вкарам ресивър в играта), като основното което гледам е системата 5.1 да бъде с подобни размери на колонките.
    Въпросите ми са няколко:
    1. Как да си избера марка и какво да гледам? Започнах от Bose, Harman Kardon, визуално ми хареса Klipsch Reference Theater Pack, гледам Focal, Q-Acoustics...
    2. Ще има осезаема разлика в качеството на звука, нали? Да не си закупя нещо и да получа подобен звук? Не знам?
    3. Кое е основното по което да сравнявам отделните марки? По написаните х-ки ли?
    Сигурно има и друго което да гледам.
    п.с. Ако има подобни теми - не ме хокайте дайте линк. Интересуват ме само и единствено малки говорители.
    Поздрави.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    69
    #2

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от lumpyto Виж публикацията
    Здравейте, преди 8 години си закупих Logitech Z906 ...да бъде с подобни размери на колонките.

    Поздрави.
    Здравей, под размер какво имаш предвид ? Габарати или мощност ? За избирането на марка е най-добре да ги чуеш. И/Или да прочеш ревюта със съответните качества.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #3

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Говоря за габарити!
    Затова съм дал като пример Klipsch, няма да сложа дървени колони (поне засега) и размера трябва да е близък до тези на сегашните.
    И това ми е основният въпрос - какво качество на звука и мощност ще получа от тези марки в сравнение с компютърните колонки?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    По въпросите:
    1, Зависи за какво и точно как ще използваш всичко. За да ти се даде максимално коректен отговор...подай максимално пълно инфо. Масово филми ли ще се гледат?
    2, Зависи отново и то от много неща.
    3, Всяка марка има определено звучене.

    Уж ще ъпгрейдваш, а търсиш малки колонки ... няма да има особен смисъл според мен. Klipsch не са единствените с малки размери. Сравненията пък ще са доста относителни и по скоро с ориентировъчен характер. Ако искаш повече качество бюджета ще трябва да е по височък(не си посочил такъв). Мощност пък от малки колонки не очаквай. Ще е добре да имаш и активен субуфер.

    Избери първо какво ще купуваш та после евентуално може някой да даде мнение дали ще е по добре от сегашните ти колонки.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #5

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    По въпросите:
    1, Зависи за какво и точно как ще използваш всичко. За да ти се даде максимално коректен отговор...подай максимално пълно инфо. Масово филми ли ще се гледат?
    2, Зависи отново и то от много неща.
    3, Всяка марка има определено звучене.

    Уж ще ъпгрейдваш, а търсиш малки колонки ... няма да има особен смисъл според мен. Klipsch не са единствените с малки размери. Сравненията пък ще са доста относителни и по скоро с ориентировъчен характер. Ако искаш повече качество бюджета ще трябва да е по височък(не си посочил такъв). Мощност пък от малки колонки не очаквай. Ще е добре да имаш и активен субуфер.

    Избери първо какво ще купуваш та после евентуално може някой да даде мнение дали ще е по добре от сегашните ти колонки.
    Хм, ти направо ме отказа
    1. Да - основно се гледат филми, да не казвам само. Пускам си и музика но не го вземам под внимание.
    2. От какво зависи? Искам да сложа колонки от реномиран производител с ресивер и ме интересува значително ли ще имам разлика в звука - или там някакво си подобрение, което я усетя, я не!
    3. Това също ми е ясно, също така ми е ясно, че всичко което гледам няма как да го чуя

    Бюджет нека споменем, аз мислех че е станал ясен (от примера) - 2К за колони + 1К ресивер (плюс, минус).

    И пак да кажа - интересува ме как ще звучат малки (ако мога да ги нарека така) колонки, спрямо сегашните ми?

    Няма ли някой да е минал по този път?
    Някой с подобна музика за каквато се оглеждам аз?

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #6

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Разлика ще има само ако вдигнеш няколко пъти бюджета - слушал съм няколко системи изградени от такива малки колонки и да ти кажа цените им са такива, че сравнително добри букшелф и фроорстендъри ще ти излязат по-евтино - "яйцата" на KEF май бяха към 900 лири по тогавашни цени, а другата система беше на bose за няколко хиляди ...


    Единственото според мен, което ще постигнеш в случая ще е по-големите възможности за свързване и удобство с ресивъра - с подобни колонки в същия ценови клас едва ли ще има сериозна разлика в качеството .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #7

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Разлика ще има само ако вдигнеш няколко пъти бюджета - "яйцата" на KEF май бяха към 900 лири по тогавашни цени, а другата система беше на bose за няколко хиляди ...
    Бюджета ще е няколко пъти нагоре, ама друг път :D засега ще е този.
    Тези яйца да разбирам ли, че свирят (че не разбрах).
    Другото което гледам е това:
    https://www.focal.com/sites/www.foca...award-t3_0.pdf

    това също ли е търговски трик с това Dolby Atmos?

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #8

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Да, това имах предвид - bose и KEF ( http://international.kef.com/e305 ) - слушал съм ги доста отдавна и общо взето за малко, но достатъчно да ме впечатлят .

    Почти всички реномирани производители имат такива серии с малки (или плоски) тонколони - повечето са си скъпички, а евтините им варианти (Пайниър, Харман ...) едва ли се различават съществено като представяне при гледане на филми от Лоджитека ...

    По големите вериги се намират комплекти на Хармън и не са скъпи - може и да има някъде възможност за прослушване .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #9

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Такаа, то се е видяло че с това което си мислех да направя, няма да получа почти никаква (или кой знае каква) разлика от това което имам в момента. Доста време не се бях зачитал (разглеждал) какво се предлага и какви варианти има, НО стигам до извода че е по-добре да сложа 4 буукшелф колонки + център + суб. Като има вариант за задни да ползвам нещо по-малко (евентуално). На първо време ще се вземе мултимедиен плеър (който юе бъде вързан и използван към сегашната с-ма. И в последствие колони (2бр.) + ресивер, за да може да се слуша първо музика (или може и да стават за филми - не знам с две предни как ще е) и в последствие надграждане до 5.1. Тя се оказа дебела работата - ха ха.
    Попрочетох малко за мултумедийни плеъри и имам няколко въпроса, но може би там ще е по-добре...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #10

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Цялата работа е че хем искаше ъпгрейд, а хем търсиш компактно решение .... няма такова чудо за съжаление.
    Виждам, че долу горе си се ориентирал. Но ако вземеш ресийвера сега ....докато дойде време за останалото не се знае дали ще е достатъчно актуален. Бързо сменят екстри/кодеци/цени.
    На твое място и с моите знания в момента бих събирал пари и на края да купя всичко на куп. Така и за отстъпка може да се говори. Другия вариант е да вземеш предни + евтин стерео усилвател втора ръка заедно и да слушаш така докато дойде време за всичко останалото на веднъж. Продаваш стерео-то после с мижава загуба и си в играта.
    Медиа плеъра и ресийвера се препокриват доста стрийминг и конекции между устройства. Евентуално ако искаш да плейваш видео от него е смислена инвестиция в случая. А ТВ-то ти не може ли да го играе плеър? Не е ли ''смарт''?

  13. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #11

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Разгледай SVS Prime Satellite 5.1 System, звучи добре и е в бюджета ти. Става за малки помещения, за големи площи ще ти дойде слаба. Разположението също е от значение, но сателитите позволяват монтаж на стена, което е плюс. Препоръчително е да чуеш някакво подобно съчетание, защото след думкалниците на Лоджитек ще ти се струва, че басът е недостатъчен.
    svetlio1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #12

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Има ли къде да се чуят по нашите ширини, че май само събуферите им срещам като предлагане тука?

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #13

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Предлага се в avguide, но дали има къде да се чуе... като си ги купи някой да вика да дойдем да чуем!

  17. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #14

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Светльо, не знам дали могат да се чуят у нас. Най-добре е да се посетят официалните вносители, които разполагат с възможности за демонстрации и да се преслушат налични модели в желания бюджет. Авторът на темата, ако не му се занимава да се разхожда, трябва да купува според нашите мнения. Крайният резултат дали ще бъде задоволителен за него - мога само да гадая.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #15

    Отговор: Ъпгрейд на домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Цялата работа е че хем искаше ъпгрейд, а хем търсиш компактно решение .... няма такова чудо за съжаление.
    Медиа плеъра и ресийвера се препокриват доста стрийминг и конекции между устройства. Евентуално ако искаш да плейваш видео от него е смислена инвестиция в случая. А ТВ-то ти не може ли да го играе плеър? Не е ли ''смарт''?
    Няма такова нещо - за съжаление, да. Ориентирам се към KEF Q100 мисля че ще се преживее големината им. След това ще мислим за другите.
    А това с препокриването не го разбрах - на медиа плеъра идеята е да се пускат всякакви видове ISO, DVD, Blu rаy и т.н. файлове (филми). Искам да ползва WiFi (там да избягаме от кабелите) и да си гледам каквото искам. Загледал съм се по Zidoo X9S и Zidoo X10. Гледах и едни други, за които казват, че не са с Андроид за телефони (каквито били китайците), а Андроид ТВ.
    Имам и още един въпрос - защо хубав стерео усилвател свири по-добре от хубав Ресивер? (хубав е относителна работа)
    п.с. Дайте линк да чета
    Мерси.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blu-ray 3D домашно кино
    От HukuT0 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-13, 09:18
  2. Домашно кино
    От blag0 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-01-13, 17:42
  3. Домашно кино?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-11, 19:26
  4. Домашно кино ?!?!
    От w3ezy във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 16
    Последно: 29-08-11, 12:09
  5. Домашно кино
    От durexx във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 28-12-06, 22:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе