Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree5Одобрявам

Dynaudio 38

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #1

    Dynaudio 38

    https://www.amazon.com/Dynaudio-Exci.../dp/B00FYUDK44
    Мисля да купя тия колони, но трудно мога да ги чуя предварително , някой случайно да ги има или да ги е слушал ? Щото по ревютата само хвалби , ама каква е реалността ?!

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #2

    Отговор: Dynaudio 38

    Сериозни подови тонколони са. Цената за една бройка си е добра..
    DYNAUDIO EXCITE X38 ROSEWOOD
    Малко вероятно някой да ги е слушал. Особенно по нашите ширини.
    Не намирам и подходящи саунд демота в тубата.
    Само за малките му братя има едно:
    Sound Demo v2 021 Dynaudio Excite X18 Schiit Aegir Monoblocks Schiit Yggdrasil GS

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #3

    Отговор: Dynaudio 38

    Toя срез на 2000 херца въобще не ми харесва за 3 лентово тяло. Човешкото ухо е най-чувствително в този диапазон и аз лично ако ще слушам 3 ленти искам от 1.5к до 4.5к звука да идва от един говорител.
    Ето тези много ми харесват, но за съжаление нямам място за флорстендъри https://topaudiovideo.bg/877-wharfedale-evo-4-4, но съм хвърлил око на варианта с един мидбас.

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #4

    Отговор: Dynaudio 38

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Toя срез на 2000 херца въобще не ми харесва за 3 лентово тяло. Човешкото ухо е най-чувствително в този диапазон и аз лично ако ще слушам 3 ленти искам от 1.5к до 4.5к звука да идва от един говорител.
    Ето тези много ми харесват, но за съжаление нямам място за флорстендъри https://topaudiovideo.bg/877-wharfedale-evo-4-4, но съм хвърлил око на варианта с един мидбас.
    Офтопик
    Днес слушай това демо сравнение (ако е вярно) със evo 4.2 и B&W 606:
    Wharfedale Evo 4.2 vs B&W 606

    И ми се струва, че първите звучат не толкова чисто. За по-неангажиращо "топло" слушане са.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #5

    Отговор: Dynaudio 38

    Недей да се ръководиш от записи в тубата, аз не веднъж съм записвал колони и съм правил сравнение, като съм слушал записа на самите колони сравнен с оригинала и разликата с реалността е голяма.
    Евото на записа звучи много по-балансирано, реалистично и с повече детайл, определено си личи, че са трилентови , BW звучат изцъклено във високите и бумтящо в ниските, и лично мен ме натовариха.
    А и не бива да се забравя, че Евото са с АМТ, просто няма начин купула на BW да извади повече детайл и чистота.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #6

    Отговор: Dynaudio 38

    Спряни са от производство и намерих единични чифтове на добра цена , слушал съм Dynaudio , но в магазин и цената беше умопомрачителна. Звука също , но бяха друг модел.
    Изпратих запитване със заявка , да видим. Често такива промоции се оказват рекламни трикове. Звънят ми и казват " това таман продадохме последната бройка вчера , ама имаме неустоима оферта за вас + и тука затварям телефона. Нали така с един колега си купихме миналия месец Денон 3600 за 550 евра ... без малко де. Добре , че не почерпих предварително ....
    https://topaudiovideo.bg/1022-dynavoice-definition-df-8
    https://www.amazon.de/DYNAVOICE-Defi...theater&sr=8-2
    300 кинта в полза на Амазон. Няма се научат нашите търговци и от сърце им пожелавам да фалират до един. Просто няма полза от тях.
    Този пост е редактиран от Slusatel; 07-06-20 в 19:52.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #7

    Отговор: Dynaudio 38

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    300 кинта в полза на Амазон. Няма се научат нашите търговци и от сърце им пожелавам да фалират до един. Просто няма полза от тях.
    200лв ти е доставката на тия тонколони от Германия. Ти си прецени дали си заслужава за 100лв икономия да губиш гаранция и да лангъркаш продукт през поне 2 логистични компании.
    sotneron и evdiko харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #8

    Отговор: Dynaudio 38

    Колко кг са колоните? С посредник доставката е около 3 лв/кг до България. А и,ш гаранцията към Амазон си е истинска. Единственият проблем би бил разхода за изпращане.

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #9

    Отговор: Dynaudio 38

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Колко кг са колоните? С посредник доставката е около 3 лв/кг до България. А и,ш гаранцията към Амазон си е истинска. Единственият проблем би бил разхода за изпращане.

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Точно по толкова съм изчислил доставката.

    59 евро е доставката до адреса в Германия (115лв)

    После от там до България, 25кг на бройка, като Shipping weight сигурно ще е към 30. 60кг по 3лв са 180лв.

    295лв общо.

    Гаранцията не е към Amazon, защото не се продават от Amazon. Гаранцията се обслужва от някакъв друг търговец, който със сигурност няма да ти поеме връщането, както и повторното изпращане. Гаранционен ремонт е 295лв + разноските по връщането до Германия, които за такъв голям и тежък пакет ще са към 200-300лв.

    Та разликата е 5лв (ако не се развалят). Колкото да си платиш горивото до спедиторската фирма.
    Но пък като те питат "от къде си ги купил", може гордо да кажеш "От Германия".
    evdiko одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #10

    Отговор: Dynaudio 38

    Не бях видял доставката от 59 евро. В тскъв случай си прав. Не си струва занимавката, а и риска при транспорт.

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #11

    Отговор: Dynaudio 38

    въпросът е принципен. Един германец ходи на работа за 3500 евро и стоката му е по-евтина.
    Транспортен риск няма , аз аудио техника съм си купувал от Амазон , не е имало щети никога. Може да съм късметлия.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #12

    Отговор: Dynaudio 38

    Цените на стоките вече са почти еднакви по цял свят. Просто в чужбина се правят по-големи намаления, отколкото тук, затова и цените на моменти стават много по-различни от тукашните.
    Продажната цена е почти една и съща. По мои наблюдения, всичко зависи от това, дали в България има официален представител на марката.
    А и търговците получават някакви инструкции при официална дистрибуция на тези артикули. Цени, максимална печалба и т.н. Ценообразуването не е изцяло поверено на тях. Има някои, които просто внасят и продават неща, като се надяват да не се стигне до гаранционен сервиз, но те са единици.
    Не е като аз да купя един усилвател от Англия и да го пусна в базар или олх на цена по мое усмотрение.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #13

    Отговор: Dynaudio 38

    Специално при аудио техниката (колони, усилватели, ресивъри и т.н.) тук намаления/промоции са изключителна рядкост и са си направо символични - дори в Румъния едни и същи продукти са често на съвсем различни от тек цени.
    Дори продукти излизащи от производство или залежали стари модели се продават на дели цени , почти като премиерните им. ШЪ мЪ извиняват търговците ама си е така .
    DeepShadow одобрява това.

  17. kim
    kim е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    23
    #14

    Отговор: Dynaudio 38

    Здравейте,
    Все пак някой може ли да сподели впечатления дали Dynavoice definition df-8 (https://topaudiovideo.bg/989-dynavoice-definition-df-8) си струват за цената?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #15

    Отговор: Dynaudio 38

    4-ти ленти за 1700 определено си струва, но все пак е хубаво да ги чуеш, ако има възможност.
    Gena_bs одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе