Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 46

Съвет за сравнение на тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #16

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    To в Шумен може и Динаудио да имат, ама човека е с къс бюджет. Ти кво пишеш по форумите ами не изпращиш един велодин за 8 хилки ? Навсякъде ги има.
    Аз предлагам тия да вземе :
    https://www.musicworld.bg/bg/m_58000..._ROSEWOOD.html
    Слушах ги на живо и са много добри , цената е намалена с 50 %.(Аве кви хора сте вие - човека има 700 лв макс вие го мятате по върбите ......

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #17

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Човек трябва да почне от някъде, но за тези пари и 5 колони, кое по напред, говорители ли, филтри ли, кутии, печалба. Но за филми ще стават.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #18

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Vencifcl Принципно си прав. Ако може е хубаво да се чуе. Спор няма.Не случайно го споменах Технополис. Ако някой е слушал и знае със сигурност, че нещо си заслужава от там. Но две причини
    1)Първо в шуменския технополис не подържат наличност, като в Технополис Младост. Тоест моделите, които имат ше са по обрани. Имат един модел, на Таной. В Шумен може и да го няма, и там няма кой да ти предложи хай фи компоненти. Познавам хората.
    2) Но по-главната причина е, пе съм с малко бебе. И правя основен ремонт. Тоест. Нямам време да ходя. Че и после , ама то само това имаме... Ама те не са свързани... Затова реших да не хабя излишно време и нерви. Пък и не искам да им правя оборот. Достатъчно съм им налял.
    Този пост е редактиран от simeonbf; 11-10-20 в 21:22.

  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #19

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    To в Шумен може и Динаудио да имат, ама човека е с къс бюджет. Ти кво пишеш по форумите ами не изпращиш един велодин за 8 хилки ? Навсякъде ги има.
    Аз предлагам тия да вземе :
    https://www.musicworld.bg/bg/m_58000..._ROSEWOOD.html
    Слушах ги на живо и са много добри , цената е намалена с 50 %.(Аве кви хора сте вие - човека има 700 лв макс вие го мятате по върбите ......
    Е предполагам не си представяш в Технополис да продават Tannoy Prestige Canterbury GR, това което продават е напълно в бюджета му и има вероятност да е най-доброто в бюджета та за туй му предложих да отиде и сам да види и чуе за какво става дума. https://www.technopolis.bg/bg/search...n_category=ALL естествено че ще си вземе каквото си иска.

    Велодин като му изтъркат едната нула от цената бих си го взел.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #20

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Преди 15 години съм слушал Таной в Шуменския Технополис. Jbl и. Сървин Вега.Миже би сгреших, че не отидох.Сървина бяха сватбарски колони. JBL бяха остри, като звучение. Таноя бяха с мек звук. По слаб бас. В домашна обстановка можеше и баса да изпъкне повече. Но от 10г. Нямам наблюдение какво излиза от тези марки. Навремето технополис това продаваха. Сега гледам са включили още някоя и друга.Но честно казано, Като видях, че Куадрала с доставка ми излиза 680лв.Готово 5.0 Без да търся център от същия модел. Както препоръчват.Че после и съраунд.И се надявам, че няма да е много по-зле от най-ниския клас Таной,който трябва и да дооборудвам после(Ще излезе по скъпо ,като добавя център и съраунд, а дали и ше има от същия модел. Ше стане сбирщайн някакъв). Иначе най-вероятно щях да отида да се опитам да прослушам нещо. Но, като знам в момента. В отдела има две момиченца на по 25г. Какво ще свържат или препоръчат от Хай Фи. Ако ме оставят сам да си свързвам различни ресивъри с колони. По може да се случи нещо. Ама...Трудна работа.
    Този пост е редактиран от simeonbf; 11-10-20 в 21:42.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #21

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Резултат : Колони Куадрал 6500 680лв. Ресивър Маранц 6003 250лв.Суб Магнат 302 а 399лв. . Кабели 2,20лв. за метър.Системата е бюджетна , но ме удовлетворява. Това, което исках.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #22

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Кажи какъв е звука, остър , мек , басите как са , общия фон на звучене, любопитно ми е ...

  10. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #23

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    simeonbf само не разбрах ,защо си взел стерео усилвател Marantz PM6003 (не е ресийвър), като имаш комплект 5.0 Quadral Quantas 6500 II.
    И мен ми е интересно как се справят ОТ със музика, защото е ясно, че са за кино система ориентирани.
    Имат ли добра широка, дълбока сцена, неутрални, топли, или студени.. високите натрапчиви ли са..
    Удари им един break in/разсвирване период (100-на часа) Послушай ги с позната музика и може да отговориш и по-нататък.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #24

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Ресивър е модела - SR6003

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #25

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Точно така, sr6003 ресийвър е Маранца. За звука, какво да кажа. Единствено точно и вярно сравнение може да стане в същата стая да сменя моите фронтални с други на същата цена продавани в България, и да се чуе дали ще е по добре. Примерно с модели на Джамо и други подобни.Това би показало , дали си струват на фона на други модели 5.0 продавани в БГ за 680лв. Естествено, че ако сравним с колони 1000лв. и нагоре за бройка. Сигурно ще даде разлика. 5.0 за 680лв. Срещу 2000лв. Само за чифт фронтални. Моята идея беше, да е нещо прилично. Да не е плякащо, дрънчащо или глухо.Все пак, ако бях купил само двойка фронтални на куадрал. Мисля, че струваха около450-500лв. За чифт. То само буфера си е 400лв. Без него системата излезе 930лв. Като само ресивъра е втора ръка всичко друго е ново.С буфера общо излезе 1330лв. Плюс 100лв. За кабели до тонколоните, 1 HDMI и един Оптика. Крайна цена 1430лв.Относно как чувам аз нещата.Пускам флаг от ютуб. Или клипчетата 4к и 8к с музика и природа. Клипчета, които се водят тестове за аудио системи. И се чува балансиран звук. Приличен ненатрапващ се бас.Без кривене(но аз не усилвам много). Приятни среди и високи. Просто, като съпоставиш цената и това, което чуваш. За мен си е достатъчно. За някой с много претенции, може да каже, че не става.Но аз мисля, че изцедих бюджета. Едимствено ми се струва, че центърът и задните не са кой знае какво. В режим филми. Може би най добрият вариант е, да се купят само двойката фронтални, а не 5.0. А с разликата в парите. Един по качествен център втора ръка.Но тази логика я има и за фронталните, все пак. Дилемата - ново, или марково втора ръка. За мен си има
    достатъчно балансиранн звук. Без кривене, глъхнене, плякане. Според мен звука е по скоро балансиран. Нито острите съскащи високи на JBL, нито сватбарския бас на Сървин Вега. Нищо не ми се натрапва от честотната лента, което да обезличава останалото. Не е и оня мек, мелодичен звук на Таной. По скоро стегнат, балансиран. Нито прекалено мек, нито прекалено остър. Приятно се слуша с прилично качество на източника.При мен е Ютуб на ТВ и оптика към Маранца. Аз съм доволен.
    Този пост е редактиран от simeonbf; 23-01-21 в 05:32.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #26

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Jamo ги пропусни въобще!

  14.  
     
  15. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #27

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Щом звука на теб ти харесва това е най-важното.
    В Youtube звука е компресиран до 160 kbps (aac). Отнася се за безплатната версия говоря, не за YoutubeMusic Premium
    Така ,че трудно може да говорим за качествен звук там.
    Има канали на ентусиасти, които пускат сравнително добър звук, в тубата въпреки ограниченията:
    https://www.youtube.com/c/MrVinylObsessive/videos

    Пусни си истински flac-ове от плеъра на TV, или от външен източник, ако си закачил и друго устройство към аудио системата (TV Box, компютър).
    Що си го свързал към оптика, най доброто, което може да чуеш като звук е стерео 96 Hz, 24bit аудио. Има подобни записи (Hi-res), тествай и с тях или някой демо диск с музика.
    Dali, имат компилации:
    https://www.youtube.com/playlist?lis...tSBkucMRRQdu18
    Съвет: не ги слушай от тубата.

    Относно многоканалното аудио си ограничен до Dolby Digital, DTS. И съответно последното е най доброто audio, което може да чуеш, като звук от системата (поради ограниченията на AV ресийвъра)
    И за това "залагай" на него при филмите.
    Има и доста дискове които с музика но, са "изкуствено" до 5.1 DTS например. Някой ги предпочитат , лично аз не съм им фен:
    https://www.superdeluxeedition.com/f...afford-to-buy/
    Вече, ако говорим за някой концерт е друго.
    Тук може да си свалиш трейлър или демо , да тестваш много каналния саунд (гледаш за DD, DTS):
    https://thedigitaltheater.com/dolby-trailers/
    https://thedigitaltheater.com/dts-trailers/
    https://thedigitaltheater.com/master-trailer-list/

    Редакция: Ако нямаш в комплекта калибриращ микрофон за настройка на нивата на звука (SR6003), трябва ръчно да "бутнеш" нивата на съраундите (с +2 dB например)
    Този пост е редактиран от tek; 23-01-21 в 15:32.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #28

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Благодаря за насоките. Относно нивата. Сложих ги една идея по високи. Когато слушам музика, избирам стерео. Има и опция за директ, пюр директ.Вече за филми , многоканалните режими. Има и ауто режим.Той си детеква какво му идва като сигнал. Разбира се, че колкото е по добър източника. И крайният резултат ше е по добър. Наясно съм че ютуб не е върха на сладоледа.Но тези клипове, които ги водят флаг, хай рес, 4к,8к, аудио тест. И подобни, имат някакво прилично качество. Но ше разгледам и линковете, които си постнал.Тубата е удобма от тази гледна точка, че има разнообразие и на момента търсиш и пускаш. Иначе, разбира се, може да се направи списък с любима музика. Която да я има на хард с добро качество. И да си я пускаш с един клик.
    Този пост е редактиран от simeonbf; 25-01-21 в 22:58.

  17. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #29

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    mp3 със 320 kbps има по-добро качество от стандартното в тубата.
    Не разбрах дали имаш калибриращ микрофон към ресийвъра..
    Ако не, желателно е да настроиш и разстоянията (Speaker Distance) между слушателя и отделните тонколони/ОТ, освен нивата на звука.
    Има ги в менюто на AV ресийвъра.
    Демотата са, като направиш настройка, да тестваш с тях, дали резултата е задоволителен.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #30

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Нямам микрофон. И дистанционно нямах. Поръчах си китайско, което си поддържа основните функции. Нива и разстояния настроих още когато го пуснах ресийвъра. Не беше дошло дистанционното , но настроих ръчно от панела.Като центъра и задните ги оставих малко по-високо ниво.Но не съм правил много тестове, понеже съм с малко бебче. Но мисля, че горе-долу се получи. Тонколоните съм ги задал големи. За да възпроизвеждат цялата честотна лента.Защото не винаги е пуснат Субуфера. А отделно съм задал, той винаги да работи и в стерео и в многоканален режим. Но аз го изрязвам по честота и сила. Да не се натрапва, а по скоро да подпира.Централните не са малки и също си имат приличен бас.Обшо взето. Ако има хора, които прочетат тази тема за бюджетно решение. И не държат на филми. Купуват само централните на Куадрал 602ii за 430лв. чифт. И един усилвател втора ръка, тогава може и да е стерео. За още 200лв. И за 600-700лв. Ще имат доста приличен резултат.Но аз реших да купя субуфер и централен със задни, за да е пълна системата. И вече аз си преценявам кога на стерео, кога многоканално. Със суб, или без. Насочих се към Маранца. Защото в ревютата е описван, като приличен ресийвър за парите си и класа. Който се представя добре и в стерео режим.Няма много козметични забележки. Минимални. И цената ме устройваше. Спечелих го на търг в Ибей .Но трябва много да се ровиш, да имаш търпение. Защото хубавите ресийвъри им скача цента при наддаването.Гледах какво се предлага. Четях ревюта за да видя дали е приличен ресийвъра, и наддавах до определена сума.И накрая издебнах Маранца. Прочетох за него, реших да наддавам и го спечелих. Късмет, че не му надуха много цената, както стана с други. А иначе тепърва ще си направя плейлист с музика, с прилично качество.
    Този пост е редактиран от simeonbf; 25-01-21 в 22:49.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на ресйвър и тонколони
    От chorlavia във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 426
    Последно: 19-08-22, 18:57
  2. Съвет за ресивър и тонколони
    От ellidess във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 21:51
  3. Съвет за тонколони за ТВ
    От VID във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-12, 12:30
  4. съвет за телевизор и комплект тонколони
    От kaki във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 31-12-11, 23:57
  5. Съвет за избор на тонколони
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 34
    Последно: 05-03-09, 18:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе