Страница 1 от 29 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 427
Like Tree73Одобрявам

Съвет за избор на ресйвър и тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #1

    Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Здравейте .В момента съм вързал към тв Sony xf 9005 едни колонки harman kardon soundticks 3. Свирят прилично, но ми се иска нещо по-хубаво. Като за начало ми се иска два взема на изплащане два букшелфа с един ресивер за около 1000 лв. Идеята е да добавя после един център и един суб. Ще се гледат предимно филми през dlna и smb 4к Hdr. Та може ли да ми предложите нещо свястно за тези пари. Като за начало един приятел ми предлага неговите колони Infinity clasia 205. Не знам колко са хубави.?
    Към ресийвъра ще има вързано stb на виваком, ps3 и тв. Стаята е около 25 кв м.
    Ресийвъра задължително ли трябва да е 4к, ако източника на гледане на филми по мрежата чрез dlna и няма да се включва компютър в ресийвъра. Вариант е и нещо втора употреба.



    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #2

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Ако ще взимаш от приятеля ти c205 (2009 г) . ,ще трябва да търсиш и център от същата марка и модел. За да имаш добра и еднаква предна линия.
    Бюджета е малък. Ще трябва да избереш начален клас ресийвър + две малки букшеф тонколони. Но и стаята не малка, та е трудно..
    Dali Zensor 3 + 4K AV ресийвър от марките Yamaha, Denon, Onkyo.
    Уточнение:Zensor серията е спират от производство (до колкото съм чел).
    Освен горните неща ще трябва да вземеш и подходящи кабели за тонколоните OFC меден и HDMI 2.0/2.1 за свързване към ТВ.
    Пример за бюджетни ресийвъри:
    https://www.avitel-bg.com/denon-avr-...ch-av-receiver

    https://edigital.bg/usilvateli/yamah...cheren-p595521
    Този пост е редактиран от tek; 31-01-20 в 15:25.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #3

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Мога да видгна малко бюджета все пак ше гледам на изплащане да ги взема. Задължително ли е ресийвъра да е 4к, ако към него няма да има свързан никакъв източник освен телевизора. Филмите ще ги пускам през мрежата по wi-fi?
    Идеята е да взема сега един ресийвър с две колони и после, ако реша да добавя един център и буфер, но място не знам за буфера дали ще има.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #4

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Не. Не е задължително. Ако ги пускаш през приложения на телевизора, филмите ще си вървят в 4К. Ако в последствие закачиш някакъв 4К източник обаче, няма да имаш 4К картина от него.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #5

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Не. Не е задължително. Ако ги пускаш през приложения на телевизора, филмите ще си вървят в 4К. Ако в последствие закачиш някакъв 4К източник обаче, няма да имаш 4К картина от него.
    Значи филмите ги гледам от компютъра в посредством dlna и kodi. Компютъра няма да е вързан към ресийвъра и телевизора. Всичко ще си гледам през домашната мрежа. Ако тогава не ми е нужен 4к ресийвър, няма смисъл, защото няма да ползвам тази опция. Към ресийвъра смятам да включа единствено stb, ps3 и телевизора

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #6

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Помисли добре защото, ако ще използваш
    Друг източник (за PS5 също) за в бъдеще, ще трябва да сменяваш ресийвър за да работи 4K. Или да гледаш
    1080p съдържание.

    След многото проблеми, които имах със използването на DLNA, шерване на съдържание през домашен компютър, съм установил че по добро от външен плеър/източник няма
    Този пост е редактиран от tek; 31-01-20 в 19:06.
    chorlavia одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #7

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Може ли мнения за този ресийвър. Цената ми се струва доста ниска?

    https://m.olx.bg/ad/mrezhov-resivar-...2-ID87M9i.html

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #8

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    На мен цената ми изглежда напълно адекватна. Дори май е малко висока.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #9

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Ясно, заблудил съм се, защото последната актуална цена която видях е 1040 лв.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #10

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Може и толкова да е била, но преди 2 години. Има 2 по-нови модела, а ресиверите губят цена доста бързо.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #11

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    https://www.emag.bg/priemnik-denon-a.../pd/D6MXMNBBM/
    Като вземете да ги намирате за без пари , чак се чудя. Ей ви днешна цена и то на промоция.И с безплатна доставка ....
    Губят цена само сериите с проблеми. Когато се докаже един модел му почват само фейслифтове с някой бутон примерно.
    Денон 2400 - 2500 - сега 2600 , догодина вероятно 2700
    Ямаха 481-483-485 - същата история и т.н.
    Добавя се накоя залъгалка , цената със 100 кинта по-нагоре от предния модел и толкова.
    Този пост е редактиран от Slusatel; 11-03-20 в 17:19.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #12

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Това, че някой продава нещо за определена цена не означава, че това е реалната му цена.

    Губят цена всичките. Без значение дали са с проблеми или не. Най-малкото, защото технологията и стандартите се променят. HDCP, eArc, HDMI 2.1, Atmos, DTS:X и т.н.
    И защото новия модел със залъгалката излиза на цената на стария и стария трябва да се изчисти от пазара. Не може X2500 да е 1500лв и като излезе X2600 на 1500лв, X2500 да си седи на 1500лв.

    Ето: https://besthifistore.com/product/39...bluetooth.html
    Новия модел X1600 на почти същата цена като този, който си показал ти. Кой нормален човек ще спести 90лв, за да вземе 2 годишен модел ресивер? "На промоция".

    И само за справка. Преди 5 месеца взех Denon X3500 за 1000лв нов с гаранция от магазина, защото чистеха моделите, тъй като точно беше излезнал Denon X3600.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #13

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Къде да дебна за евентуални промоции?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #14

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Това, че някой продава нещо за определена цена не означава, че това е реалната му цена.

    Губят цена всичките. Без значение дали са с проблеми или не. Най-малкото, защото технологията и стандартите се променят. HDCP, eArc, HDMI 2.1, Atmos, DTS:X и т.н.
    И защото новия модел със залъгалката излиза на цената на стария и стария трябва да се изчисти от пазара. Не може X2500 да е 1500лв и като излезе X2600 на 1500лв, X2500 да си седи на 1500лв.

    Ето: https://besthifistore.com/product/39...bluetooth.html
    Новия модел X1600 на почти същата цена като този, който си показал ти. Кой нормален човек ще спести 90лв, за да вземе 2 годишен модел ресивер? "На промоция".

    И само за справка. Преди 5 месеца взех Denon X3500 за 1000лв нов с гаранция от магазина, защото чистеха моделите, тъй като точно беше излезнал Denon X3600.
    Обясни на човека каква е разликата между двата модела освен годината и 90- те кинта. Като може да вземе за 440 лв стар модел със същите функции, защо да даде 1040 лв за новия модел , освен двете години гаранция . Не всички могат да си позволят ххххх лева от магазина . Искрено се надявам , че като излезе 3700 ще си купиш 3600 и твоя 3500 ще го продадеш за 200 лв.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #15

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    https://emagbg.page.link/moHW2JJ4z9qkqZRU6
    Мнения за този ресийвер заслужава ли си?
    С отстъпката излиза 860 лв.
    В ревюта прочетох, че е алтернатива на x1500 и 1600
    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от chorlavia; 13-03-20 в 11:02.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 29 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет при избора на тонколони
    От tomkat във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 23-05-16, 08:59
  2. Съвет за ресивър и тонколони
    От ellidess във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 20:51
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 21:28
  4. Съвет за тонколони за ТВ
    От VID във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-12, 11:30
  5. Съвет за избор на тонколони
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 34
    Последно: 05-03-09, 17:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе