Резултати от 1 до 7 от общо 7

Препоръка за високочестотни говорители / хорни

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    91
    #1

    Препоръка за високочестотни говорители / хорни

    Здравейте, преди 20-тина години си направих тонколони за домашно ползване. Басовия говорител в е 15" не си спомням какъв, средния е ВВК 131Б8, а високите са ОДТ 19-508 и BMH-2502 на Biema. Всичко е 8 ома, свързано през трилентови филтри, всичко това захранвам с усилвател Fisher CA-870.
    Ниските и средите са добре, но високите са много слаби. Не смея и да ги надуя, защото ще изгорят. Сега съм ги вързал през едни резистрори, за да издържат, но са много слаби.

    Та ако може да препоръчате нещо за високчестотно, което да е добро. Не държа на HIFI изпълнения. На колоните се слуша диско, фолк, поп-фолк, народно. За някое събиране и т.н.
    Гледах хорни, разни рупори, драйвери на Biema, VISATON, Oberton, но нямам никакъв опит с тях.
    Бюджета е до 150-200 лв.

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #2

    Отговор: Препоръка за високочестотни говорители / хорни

    Моите също са правени и съм използвал VLD 40 . Уникални са, намираш си евентуално втора употреба реставрираш ги и си в джаза. Класика в жанра. При мен са в отделна кутия, по този начин можеш да си поиграеш с акустичният център.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,541
    #3

    Отговор: Препоръка за високочестотни говорители / хорни

    Какъв е филтъра?
    Тези хорни са с висока чувствителност и значително по-висока от средата, което означава, че няма да стане просто ей така да я сложиш.
    И защо ти е въобще хорна, сложи си една купулна висока, което пак означава, че ще трябва да се пипне филтъра.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    91
    #4

    Отговор: Препоръка за високочестотни говорители / хорни

    Филтрите съм ги купувал преди много години, когато правих колоните. По тях единствено съм сменявал кондензатора на средните, понеже се беше разтопил стария (Frolyt 47/40).
    @Rakeem предложи някоя куполна ако имаш впечатления от нещо...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,541
    #5

    Отговор: Препоръка за високочестотни говорители / хорни

    Направи една снимка на филтъра, така че да се виждат стойностите на елементите поне за пищялката.
    Този кондер дето си сменил е за долния срез на мидбаса с нискочестотния и няма роля с пищялката.
    Ето този добър и държи на бой https://www.exproject-bg.com/index.php?id=854
    Има и хорна към него https://www.exproject-bg.com/index.php?id=857

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    91
    #6

    Отговор: Препоръка за високочестотни говорители / хорни

    Добре, ще снимам като се прибера. Иначе филтрите са може би от 2-ри ред, тъй като има 3 бобини (освен другите елементи) за всеки честотен диапазон . На тях си пише за бас, среди и високи.

    П.П. Иначе този DT-300 на хартия е добре, но не знам дали и него няма да се наложи да го връзвам с резистор, за да не изгори.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,541
    #7

    Отговор: Препоръка за високочестотни говорители / хорни

    Задължително ще трябва резистор, за да се изравни чувствителността със средата.
    Тази висока е с мощността на средата ти, така че няма да я изгориш, ако се среже адекватно.
    ПС: Ще трябват и стойностите на кроса на средата.
    Този пост е редактиран от Rakeem; 04-05-22 в 09:57.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Говорители за ресивър
    От mongoose във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-17, 17:25
  2. Говорители
    От smokey във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 1
    Последно: 15-01-14, 19:11
  3. Избор на говорители.
    От Bobini във форум Автомобили
    Отговори: 0
    Последно: 30-10-13, 19:57
  4. Питане за говорители 8 ома
    От cotecna във форум Аудиотехника
    Отговори: 31
    Последно: 04-06-12, 14:56
  5. Говорители за Амфитон
    От icemans във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 08-01-08, 18:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе