Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Съдействие за закупуване на тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    12
    #1

    Съдействие за закупуване на тонколони

    Здравейте,
    Искам да си купя тонколони, който ще използвам за слушане на музика и гледане на филми. Моля да ми помогнете в избора.
    Стаята, в която ще се ползват е 20кв.м. Трябва да бъдат 2бр. стоящи тонколони и една централна. Мястото на стоящите колони ще бъде много близо до стена, затова трябва да бъдат с преден басрефлекс. Няма място за допълнителен субуфер, затова колоните трябва да бъдат с хубав бас, който да се усеща без да се налага усилване до край. Имам усилвател Denon AVR-X2700H, към който ще бъдат вързани. Той има следните характеристики:
    - Channels 7.2
    Power Output per Channel 2-Channel Driven:
    95 W at 8 Ohms / 20 Hz to 20 kHz / 0.08% THD
    125 W at 6 Ohms / 1 kHz / 0.07% THD
    - 1-Channel Driven:
    150 W at 6 Ohms / 1 kHz / 1% THD
    185 W at 6 Ohms / 1 kHz / 10% THD
    - Frequency Response 10 Hz to 100 kHz +1/-3 dB (Direct Mode)
    - Speaker Impedance 4 to 16 Ohms
    Бюджета, който съм предвидил е 3000лв.
    Благодаря за отделеното време, очаквам вашите предложения!

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #2

    Отговор: Съдействие за закупуване на тонколони

    Тонколони се избират със слушане на място. Или в най лошият случай от youtube демота (слушани на мониторни слушалки) и четене на множество ревюта.
    Ако не си "виждал" до сега Hi-Fi OT, избора става, още по труден.
    Големите производители на ОТ, имат специфичен звук, който се различава до някаква степен през отделните класове ОТ.
    В най-общият случай бива, V или ^ саунд. (на звуковата характеристика/картина)
    Каквито и подостоящи ОТ да вземеш, няма как да заместят активния субуфер. Щe, трябва да направиш компромиси.
    Разгледай подостоящите ОТ на Monitor Audio, DALI, SVS, Q Acoustics, Klipsch, Wharfedale, B&W, Focal, ELAC, KEF
    Този пост е редактиран от tek; 11-05-22 в 17:44.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    12
    #3

    Отговор: Съдействие за закупуване на тонколони

    Наясно съм , че има голям избор за тези пари. Но нямам време да обикалям и да ги слушам всичките на място.
    Реших да пусна същото запитване директно към музикални магазини, пратих на осем, шест ми отговориха и уаууу.

    Очаквах нещо от сорта 10-20 оферти.

    Нищо подобно. 6 на 0 за

    Focal Chora 816 и Focal Chora Center

    Ще прочета малко ревюта по чужди сайтове и ако е ок , то дилемата приключва.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #4

    Отговор: Съдействие за закупуване на тонколони

    АКо ще е Фокал, то виж 826.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #5

    Отговор: Съдействие за закупуване на тонколони

    Аз ако ще изсипвам такава сума, задължително бих намерил време да слушам поне 2-3 марки/модели.
    Щото примерно Ариа-та (Фокал) ми харесваха много като дизайн и изработка..., но бяха прекалено "остри" за моя вкус. Същото и с Монитор Аудио-то - просто не са мой тип, ако и да ми харесват някои от моделите им.

    Виж за Sonus Faber нямах такива драми ... ама те пък имат нещастието да са далеч от "моята лига" ..., която е мноооооого ниско под тях

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #6

    Отговор: Съдействие за закупуване на тонколони

    Бих заложил на DIY.доста кадърни хора има в БЪЛГАРИЯ

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #7

    Отговор: Съдействие за закупуване на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    Бих заложил на DIY.доста кадърни хора има в БЪЛГАРИЯ
    За 2300-2600 такива DIY има, че ще му откъснат главата. Но това си е друга тема.

  10. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #8

    Отговор: Съдействие за закупуване на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от bogi25 Виж публикацията
    Здравейте,
    Искам да си купя тонколони, който ще използвам за слушане на музика и гледане на филми. Моля да ми помогнете в избора.
    Стаята, в която ще се ползват е 20кв.м. Трябва да бъдат 2бр. стоящи тонколони и една централна. Мястото на стоящите колони ще бъде много близо до стена, затова трябва да бъдат с преден басрефлекс. Няма място за допълнителен субуфер, затова колоните трябва да бъдат с хубав бас, който да се усеща без да се налага усилване до край. Имам усилвател Denon AVR-X2700H, към който ще бъдат вързани.
    Имам същия ресивер и DALI oberon5(основни) +sub.SVS.SB1000pro
    https://www.avitel-bg.com/dali-oberon-5-dark-walnut
    https://www.avstore.bg/subufer-svs-sb-1000-pro.html
    Предложения.
    Не знам за какво искяш централен,като не правиш 7.1 система.Аз бих търсил само в случай ако ще е за DA.Колко е важно централния за филми има приказки,но много по-важни са колоните за музика.А хубави колони в твоя случай (без заден басрефлекс )не е лесно да намериш.
    В моя случай исках минимално отстояние от стената и моите са на 15 см!Големите искат минимум 30(и повече) и са трудни за разполагане.Другото е,че суба заема малко место и се съчетава перфектно с колоните.След като пуснеш микрофона....
    Не си мисли,че можеш да намериш със слушане.Няма къде да ти покажат колоните ,които искаш да чуеш,да имат за слушане,разработени(!) и.т.н.Че и много модели.
    Аз слушах много със слушалки от 2-3 професионално направени канала в yтube и освен моята комбинация(считам перфектна за цената),мисля,че ако не те усройва задния басрефлекс,може да погледнеш WHARFEDALE EVO4.2,които в момента не виждам в продажба и SVS PRIME bookshelf.
    https://www.avstore.bg/svs-prime-bookshelf.html

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #9

    Отговор: Съдействие за закупуване на тонколони

    За този обем на помещението, бих разгледал вариант и с добър клас букшелф. Относно ниските честоти, то продлежението на МА Silver 100 и 100 7g с 8 инчов mid-bass driver може да реши този казус. Поне на хартия 7g слиза до 35 Hz (35Hz-35kHz). Имах възможността да чуя в шоу рум-а Silver 100 (40Hz-35kHz) с Денон 3700h и честно казано резултата беше много добър.


  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #10

    Отговор: Съдействие за закупуване на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от omax Виж публикацията
    За този обем на помещението, бих разгледал вариант и с добър клас букшелф. Относно ниските честоти, то продлежението на МА Silver 100 и 100 7g с 8 инчов mid-bass driver може да реши този казус. Поне на хартия 7g слиза до 35 Hz (35Hz-35kHz). Имах възможността да чуя в шоу рум-а Silver 100 (40Hz-35kHz) с Денон 3700h и честно казано резултата беше много добър.

    8 инчовите не съм ги слушал на живо,но предшествениците им bronze2 с 6,5'' се представят впечатляващо и за малка стая МА са идеален избор.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #11

    Отговор: Съдействие за закупуване на тонколони

    Бронза е просто тотал ниска серия

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #12

    Отговор: Съдействие за закупуване на тонколони

    Всички конвейрки в ценовия сегмент около 1000лв. са ниска серия, които изискват задължителна модификация на филтъра, за да се получи нещо слушаемо.
    Ето пример за Бронзето https://www.hificollective.co.uk/blo...r-upgrade.html
    Оригиналният крос е доста ниска летва като качество на компонентите.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #13

    Отговор: Съдействие за закупуване на тонколони

    Аз съм слушал колони и за една торба пари , които не свирят хубаво , така че цената не е еталон, а пък който си купува техника по разни таблички е добре с парите , но не и с главата

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #14

    Отговор: Съдействие за закупуване на тонколони

    Има го и този момент, но все пак колкото по-високо скачаме, толкова по-малко вероятно е да е пестено от нещо.
    В случая с Бронзето е тотална излагация да се ползва бобина със железна сърцевина, за баса, при толкова ниска стойност на индуктивността.
    Такива бобини се ползват за суббасове, при които се гони бюджет и имаме висока индуктивност от порядъка на 3-4 и нагоре mH.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #15

    Отговор: Съдействие за закупуване на тонколони

    Преди време един потребител беше купил колони за 45 000 лева , които не му харесали и каза , че ги е взел щото са му направили 10 000 лв отсгъпка. Поста е тук във форума , но не ми се търси .....Нещо от тоя сорт бяха https://www.avitel-bg.com/bower-wilk...p-end-speakers

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдействие за ремонт
    От iwan33 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 28
    Последно: 30-12-22, 22:37
  2. Съдействие за телевизор NEO
    От Bubeto във форум Други телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 29-10-18, 20:46
  3. Отговори: 0
    Последно: 30-05-13, 00:51
  4. Отговори: 6
    Последно: 27-12-11, 22:59
  5. Пикаса-съдействие за функции
    От avenger във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-11, 18:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе