Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Най-доброто по отношение на шумоизолиращата дограма?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    34
    #1

    Най-доброто по отношение на шумоизолиращата дограма?

    Здравейте,

    Живея на първия етаж и имам голям проблем с шума нощно време.
    Спрял съм се на петкамерна PVC дограма с троен стъклопакет с дебелина на стъклата 4, 5 и 6 мм. Според теорията това е най-доброто по отношение на шумоизолация. Има вариант и за стъкло триплекс.
    Въпросът ми е дали някой има опит с подобна шумоизолираща дограма. Трябва ли освен различна дебелина на стъклата и разстоянието между тях да е различно (за по-добро гасене на звуковите вълни). Практикува ли се и запълване на въздушните междини с инертен газ и какъв е ефектът за шумоизолация?
    Ще се радвам на всякакви мнения и препоръки за максимална шумоизолация.

    Благодаря

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Шумоизолираща дограма?

    Аз живея също на шумно място и ще ти кажа, че троен стъклопакет какъвто и да е ще ти свърши работа. Възможно е и двойния стъклопакет да ебезшуми достатъчно. Ако си от Варна може да дойда да измерим шума със сегашната дограма.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re: Шумоизолираща дограма?

    Инертният газ няма отношение към звукоизолацията. Убиеца за шума е тройния стъклопакет с различни дебелини на стъклата и различни разстояния между тях. Твоят вариант е много добър.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    34
    #4

    Re: Шумоизолираща дограма?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Инертният газ няма отношение към звукоизолацията. Убиеца за шума е тройния стъклопакет с различни дебелини на стъклата и различни разстояния между тях. Твоят вариант е много добър.
    Да, вариантът е добър. Но не ми е ясно колко трябва да е разстоянието между стъклата? Какъв ще е ефекта ако разстоянието е еднакво,
    например 4-16-5-16-6?
    Какви разстояния да изискам от фирмата?

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #5

    Re: Шумоизолираща дограма?

    ако си избрал правилната фирма те трябва да ти кажат как ще се направи а не ти на тях като преди това откриеш топлата вода

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    34
    #6

    Re: Шумоизолираща дограма?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    ако си избрал правилната фирма те трябва да ти кажат как ще се направи а не ти на тях като преди това откриеш топлата вода
    Проблемът е, че не знаят. Казват троен с различна дебелина и това е. Но като ги питаш подробности (като коефициент на шумоизолация например) не могат да отговорят. Питам тук, ако има хора с подобен опит да ми отговорят...

    Значи ситуацията е такава:
    В момента съм с 10-годишна алуминиева дограма, обикновен двоен стъклопакет с плъзгащи се крила с лошо уплътняване.
    Проблемът с шума е от съседските кучета (в двор), които лаят на 10м от спалнята ми по цели нощи.

    Последният ми вариант е PVC Саламандър петкамерна с троен стъклопакет, обща дебелина 32мм.

    Стъклата са подредени така: бяло 5мм, бяло 6мм, нискоемисийно 4мм.
    32 - (5+6+4) = 17мм остават за въздушните междини.

    1) Интересувам се подобна конфигурация добра ли е по отношение на звукоизолацията?
    2) Има ли значение как са подредени стъклата?
    3) Има ли значение колко са големи въздушните междини?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Инертният газ няма отношение към звукоизолацията. Убиеца за шума е тройния стъклопакет с различни дебелини на стъклата и различни разстояния между тях. Твоят вариант е много добър.
    А ако разстоянията са еднакви това фатално ли е. С колко се намалява звукоизолацията?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Шумоизолираща дограма?

    Абе не е фатално. Аз ти казах, че всичко завиви в момнета какъв ти е шума. За да се издребнява с различни разстояния и дебелини трявба да имаш наистина високо ниво на шум. Има си норми, а шумът се мрери с шумомер. Аз живея на шумно място и съм си мерил шума многократно със евтина и скъпа техника. Наясно със с порблема и съм наясно, че може да не ти е необходини кой знае какво звукоизолация. Ако сега си със стара неуплътнена дограма е нормално шума да е с по-високо ниво. Ако се уплътнят прозорците нивото ще падне. Поне кажи в кой град живееш и евентуално на коя улица за да сме наясно горе долу какъв е шумът.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    34
    #8

    Re: Шумоизолираща дограма?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Абе не е фатално. Аз ти казах, че всичко завиви в момнета какъв ти е шума. За да се издребнява с различни разстояния и дебелини трявба да имаш наистина високо ниво на шум. Има си норми, а шумът се мрери с шумомер. Аз живея на шумно място и съм си мерил шума многократно със евтина и скъпа техника. Наясно със с порблема и съм наясно, че може да не ти е необходини кой знае какво звукоизолация. Ако сега си със стара неуплътнена дограма е нормално шума да е с по-високо ниво. Ако се уплътнят прозорците нивото ще падне. Поне кажи в кой град живееш и евентуално на коя улица за да сме наясно горе долу какъв е шумът.
    По-горе съм обяснил. Живея в тих квартал в София. Проблемът са съседските кучета (в двор), които лаят на 10м от спалнята ми. В момента съм с 10-годишна алуминиева дограма с плъзгащи се крила и наистина не е добре уплътнена, особено където крилата се припокриват....

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: Шумоизолираща дограма?

    Aaaaaa, щом има мастии слагай строен стъклопакет. Друго решение е да им сложиш малко отрова, и да подадеш жалба в полицията, щом мастиите са домашни.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    2
    #10

    Re: Шумоизолираща дограма?

    zdr. priqtel ne se har4i na novo ima evtino spasenie ot tozi lokalen shum kupi si ultra zvukovi generatori naso4vash gi i efekta e izumitelen deistvat do 40 m. 4ao

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    34
    #11

    Re: Шумоизолираща дограма?

    Цитат Първоначално публикувано от askuel
    zdr. priqtel ne se har4i na novo ima evtino spasenie ot tozi lokalen shum kupi si ultra zvukovi generatori naso4vash gi i efekta e izumitelen deistvat do 40 m. 4ao
    Това съм го пробвал. Няма абсолютно никакъв ефект :-)
    + това звукът се чува и от човешкото ухо и е доста дразнещ...

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re: Шумоизолираща дограма?

    Явно си попадна на някави ментета. Трябва да е направено да не се чува от човешко ухо, да излъчва само ултразвук.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re: Шумоизолираща дограма?

    Кучетата явно са в двор, а не безпризорни, така че и да им пусне ултразвук най-много да ги раздразни повече ако няма къде да избягат.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    34
    #14

    Re: Шумоизолираща дограма?

    Абе има къде да избягат две от тях, но третото е вързано с верига и няма как да избяга. Познаваме се със съседите, имаше разправии дълго време (даже се възмущаваха на устройството за ултразвук защо съм го бил сложил, да го махам веднага, че кучето им загубило апетит), накрая простотията победи. На никой не му дреме, това е, пумиярска работа - и кучетата и хората :-(...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    17
    #15

    Re: Шумоизолираща дограма?

    Цитат Първоначално публикувано от brutas
    Здравейте,

    Живея на първия етаж и имам голям проблем с шума нощно време.
    Спрял съм се на петкамерна PVC дограма с троен стъклопакет с дебелина на стъклата 4, 5 и 6 мм. Според теорията това е най-доброто по отношение на шумоизолация. Има вариант и за стъкло триплекс.
    Въпросът ми е дали някой има опит с подобна шумоизолираща дограма. Трябва ли освен различна дебелина на стъклата и разстоянието между тях да е различно (за по-добро гасене на звуковите вълни). Практикува ли се и запълване на въздушните междини с инертен газ и какъв е ефектът за шумоизолация?
    Ще се радвам на всякакви мнения и препоръки за максимална шумоизолация.

    Благодаря
    АЗ имам фирма за дограма и бих те псоъветвал 4+6 растоянието между тях 14мм и 4 мм стъкло да е ка всичко друго е тралала както и 5камерния профил
    с който няма да усетиш разлика като шумо и топло изолация от 3 или 4 камерния

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кое е по-доброто решение...?
    От stoian_angelov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 14-03-08, 00:45
  2. Най-доброто за 300 лв.
    От PPechev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 08-09-03, 10:29
  3. KT400 или nForce2??? Кое е по-доброто?
    От didoriginal във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 37
    Последно: 24-04-03, 14:03
  4. Най-доброто дъно ?
    От Aquadark във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 27-12-01, 03:31
  5. Най-доброто PC за $850
    От Pecho във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 31
    Последно: 25-02-01, 00:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе