Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Въпрос относно термо-покритията

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    5
    #1

    Въпрос относно термо-покритията

    Уважаеми башмайстори
    Като жена, нагърбила се да мисли за ремонтите в къщи, но на Вие с физиката и новостите в строителството, бих искала да ме просветите относно термо-покритията. Горе-долу ми е ясно какво представляват и как действат, но ми се виждат доста скучни от декоративна гледна точка /като всяка жена и аз гледам повече фацата, от колкото ползата/. В магазина ми казаха, че върху тях няма да мога да лепя нито тапети, нито да боядисам с латекс, а самите те се оцветявали с тонери само в бледи цветове. Искаше ми се да покрием цялата външна стена на детската, ама като останалата част на стаята е в тиквено жълто как да стане?
    Предварително благодаря за мненията.

    П.С. А нанасянето как става, всъщност? Трябва ли отдолу да е гладка шпакловка и крайната повърхвост има ли някаква релефност?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re: Въпрос относно термо-покритията

    Изясни понятието термопокритие . Нещо в текста се преплитат .
    За вътрешно покритие е "Тремошилд" - боя с керамични гранулки- бял цвят. Не може да се нанася боя върху него - губи се ефекта.
    за външно -върху стената :
    1. За бетон и панел - фибран . не става да се полага на тухлен зид -влагата избива вътре.
    2. За тухлен зид - стирпор,Изопор и разновидности. трайност около 25-30г.
    И върхи 2те се поставя специална мрежа закрепвана със спец. дюбели. Отгоре се нанася замазка и се боядисва.

    3. вид -но доста скъпо -твърди плочи от минерална вата на "Rockwool"

    4. вид -т.н. американски панели - пластмасови панели с топлоизолация , поставят се със застъпване. Няма нужда от боядисване .

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    5
    #3

    Re: Въпрос относно термо-покритията

    извинявам се за некомпетентното оплитане
    за покритие от тип термошилд говоря, просто не исках да споменавам марка, че има май и дуги
    да разбирам ли, че никакво декоративно решение няма по въпроса?
    btw в панелка сме с фибран външно, но пак има конденз и се мъчим да спасим положението; проветрението не върши работа, защото държа отворено по 2 часа в този студ, но във Варна влагата е страшна и ефекта е само по-свеж въздух

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Въпрос относно термо-покритията

    Колко дебел ти е фибрана на панелката. За панелка трябва поне 6 даже 7 cm. То иначе във Варна май няма спасение от влагата и мухала. Наистина е добре да се сложи някаква вътрешна изолация при наличната външна. Между дургото замисли се за тапети от стиропор. Слагат се лесно и после върху тях се боядисва по познатите начини.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #5

    Re: Въпрос относно термо-покритията

    Цитат Първоначално публикувано от Bonita
    извинявам се за некомпетентното оплитане
    за покритие от тип термошилд говоря, просто не исках да споменавам марка, че има май и дуги
    другото е термомакс - малко по-евтино; аз го нанесох върху един ъгъл, където ставаше конденз и малко мухъл (в спалнята!) и засега е добре; остатъците сложих по тавана в кухнята в един ъгъл, но там отново се появи мухъл - може би защото сложих малко , а водните изпарения са много повече; май нанасянето с обикновена четка харчи повече от веществото - с един литър покрих по-малко площ двукратно от обещаните 3 квадрата; освен това с четка не става гладко а на линии, може би с мече е по-гладко....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #6

    Re: Въпрос относно термо-покритията

    Аз съм боядисал с Трмомакс една стена засега е ОК преди мухлясваше понеже е зад секцията. Опитах се да докарам същия цвят като др. стени но само се доближих до цвета. Проблем е че не може да се ползва машина за оцветяване а се бърка само ръчно прецакват се керамичните гранули. Самата боя исъхнала на стената цапа като пипнеш с пръст като на варова основа и седи по-грапава.
    Не съм За изолазия с XPS на панел отвън ... това е грешка. Панела няма как да отдава влагата навън (да диша). Самия панел ако е напукан или му е паднала боята отвън просмуква влага а също и от фугите се овлажнява и от вътре също. Изолацията трявба да се прави със стиропор EPS иначе влагата остава в помещението трябва да се проветрява по-често но понякога не помага. Така съм направил с 5см и нямам проблеми 2 години вече (за Варна говоря). Вътрешната изолация е грешка също, намаля се топлиния капацитет на апартамента т.е. да акумулира топлина. Също се измества точката на замръзване вътре в стената а не на външната повърхност където трябва да е. Ако има мухъл и направите вътрешна излолация просто ще го пренесете зад изолацията :-). А и ще се запечата панела, така му се скъсява живота арматурата вътре ръждясва и т.н..
    Помислете за добра вентилация в банята и кухнята от там идва повечето влага и се отлага на най-студените стени. Затова трябва постоянна температура. Също дограмата да е с К-стъкло за да няма конденз по него ...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    5
    #7

    Re: Въпрос относно термо-покритията

    благодаря за съветите, въпреки че пак не ми стана ясно дали мога да докарам цвят тиквено жълто на термомакса пък било то и с ръчно смесване. всъщност като разбрах, че цапа при допир май взех да се отказвам.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    37
    #8

    Re: Въпрос относно термо-покритията

    привет bonita аз съм боядисал една стая с Термомакс по принцип цвета е бял аз отидох до сец магазин за бои и там имаха машинка за оцветяване и разбиване на бои латекс избрах си цвят дозираха ми го го разбих ръчно .Голямо бъркане падна но стана .После нанесох боята с дългокосмест валяк две ръце стана релефно и красиво според мен .За повече инфо виж това http://www.zadoma.com/index.php?APP_...CLE_ID=198&c=1 успех

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Re: Въпрос относно термо-покритията

    Малко извън темата, но този арх. Огнян Симов, УАСГ-София е невероятен "мъдрец".
    Досега не знаех, че една от трите основни цели на топлоизолацията е, цитирам:

    ......
    3. ограничаване на топлинното излъчване към околната среда – борба срещу глобалното затопляне на климата

    Няма да си паля вече печката. Да вдигнем Green Peace на борба срещу тези, които се топлят през зимата.

    Някой път наистина се срамувам от висшето си образование, оглеждайки се към висшистите наблизо.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    5
    #10

    Re: Въпрос относно термо-покритията

    mihail69 благодаря за инфото и линка; и аз съм му "изучавала" на архитект Симов "лекциите" ;
    Само исках да те питам дали наистина цапа при допир?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #11

    Re: Въпрос относно термо-покритията

    @Bonita Вземи си вестник "Реклама" - има реклама за стационарни обезвлажнители . Кутия с гранули най-вероятно силикагел. Не знам и несъм чувал отзиви за тях.
    Другото е евтина клима китайка .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    37
    #12

    Re: Въпрос относно термо-покритията

    ами не не цапа цвета ми е бананово жълто от тези дето оцветяват латекс боите и нема проблем Прочети коментарите на линка по долу може и въпрос да зададеш но при мен не цапа .http://www.zadoma.com/index.php?APP_...3&c=1#comments

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2
    #13

    Re: Въпрос относно термо-покритията

    MALONE, пак малко извън темата, ама този архитект Симов е прав за третата функция на топлоизолацията. Като имаш добра топлоизолация, пак ще си палиш печката, ама ще топлиш само стаята отвътре. Ако изолацията ти е слаба или никаква, топлината ще излиза навън и ще даваш грешни пари да топлиш околното пространство - все едно да наливаш вода в кошница.... Наистина има такъв екологичен аспект, ако се замисли човек (ако може...)

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    5
    #14

    Re: Въпрос относно термо-покритията

    mihail69 голямо благодарско за линка;

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    29
    #15

    Re: Въпрос относно термо-покритията

    Това, дето ще намацаш с боя по 700 лева баката и ще изолираш къщата като с 5 см фибран, може да го разправят само на идиот, прегърнал крепко американското знаме и с поглед впит в грядущето! Ама и той дали ще повярва...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. въпрос относно лсд
    От marea-ta във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 15-08-10, 18:12
  2. Въпрос относно DC++ ?
    От ipnaid във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 09-09-06, 23:32
  3. Въпрос относно PSU?
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 21-04-05, 18:39
  4. ВЪпрос относно SP 2
    От viper във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 06-07-04, 19:13
  5. Въпрос относно DVD
    От m във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-04-04, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе