Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

Звукоизолация на дома

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Re: ЗВУКОИЗОЛАЦИЯ...

    Няма никакъв проблем да има резонанс на преградата с ИТОНГ. Ако собствената честота е близка до работната на клиамтика няма начин да няма резонанс. При по-мек материал(с по-малка коравина) собствената честота ще е по-ниска.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Re: ЗВУКОИЗОЛАЦИЯ...

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Няма никакъв проблем да има резонанс на преградата с ИТОНГ. Ако собствената честота е близка до работната на клиамтика няма начин да няма резонанс. При по-мек материал(с по-малка коравина) собствената честота ще е по-ниска.
    Любопитен съм да разбера на каква честота се развибрирва стена от Итонг, имайки в предвид характеристиките на тоя материал.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #18

    Re: ЗВУКОИЗОЛАЦИЯ...

    Хе хе, Лупус, не е толкова от лакомия. Аз там където беше вкарано в стаята сега пак го изкарах и си обособих тераса...
    Просто много по красиво се получава.
    А кухнята е добре да е по този начин. Ширма ми отвява всичко навън, няма тънта-мънта, осветлението голямо, естествено...
    Сега хола ми има един голяяяям прозорец... абе важното е да местиш курвите в публичния дом

    А че итонга резонира гадно - факт. И метода със сопата е повече от ефективен...
    Само се чудя ако го 'затапя' със звукоизолационна стена от вата и гипсокартон дали ще елиминирам остатъчния брум. То той хладилника ми бръмчи сега повече... баси и техниката майна...

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #19

    Re: ЗВУКОИЗОЛАЦИЯ...

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Любопитен съм да разбера на каква честота се развибрирва стена от Итонг, имайки в предвид характеристиките на тоя материал.
    Мога да ти сметка собстената честота парапета от ИТОНГ, но трябва да знам какви са му характеристиките, като модул на еластичност, коефициент на поасон и плътност. Трябва да ги потърся.

  6. mce
    mce е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #20

    Re:Звукоизолация на дома

    какво се оказа в крайна сметка тук? при мен ситуацията е подобна - пак усвоена тераса и итонг, и съседът ми има монтиран климатик без тампони точно на около два метра директно върху парапета и бръмчи като трактор.. само дето аз бутнах оригиналния парапет и имам само итонг под огромния прозорец. сега се чудя къде да боцна климатика - на итонга или на външната панелна (ЕПК) стена? според мен обаче в описания случай може би проблемът не е толкова в итонга, колкото в това, че климатикът е монтиран върху оригиналния парапет - в него най-вероятно има доста арматура, която предава вибрациите на цялата конструкция..

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #21

    Re:Звукоизолация на дома

    Цитат Първоначално публикувано от mce
    какво се оказа в крайна сметка тук? при мен ситуацията е подобна - пак усвоена тераса и итонг, и съседът ми има монтиран климатик без тампони точно на около два метра директно върху парапета и бръмчи като трактор.. само дето аз бутнах оригиналния парапет и имам само итонг под огромния прозорец. сега се чудя къде да боцна климатика - на итонга или на външната панелна (ЕПК) стена? според мен обаче в описания случай може би проблемът не е толкова в итонга, колкото в това, че климатикът е монтиран върху оригиналния парапет - в него най-вероятно има доста арматура, която предава вибрациите на цялата конструкция..
    Явно ще трябва да поговориш със съседа си. Може въобще да не е чувал за тампоните и след един спокоен разговор да се съгласи да ги сложи. А теб не съветвам да закачаш климатика за итонга именно поради лошите му механични показатели.
    Ако Julian има време и желание, нека сметне собствената резонансна честота на една такава стена от итонг. Ще е любопитно да се разбере. Според мен този материал има добри звукопоглъщащи свойства и ако има някаква резонансна честота, тя е много ниска, много под прага на чуваемост.

  8.  
     
  9. mce
    mce е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #22

    Re:Звукоизолация на дома

    със съседа ще се разберем - той е сговорчив, даже, понеже беше купил жилището преди мен, в началото си беше сложил климатика на моята външна стена, но като го помолих да го разкара, го премести на терасата си - нещо, с което може и да съм си вкарал автогол, защото сега е на парапета му, в който има много арматура и сигурно за това дрънчи повече, та може би дори и с тампони да не се оправи съвсем.. ще видим.. интересното е обаче аз к'во да правя - ако не на итонга, то вариантът е само на външната стена точно на същото място, където съседът първоначално си беше монтирал неговия.. лошото е, че там аз нямам достъп и ще трябва скеле, или автовишка, но като цяло не е добре, ако се налагат после корекции в нивелирането или да го размразявам.. чудя се за компромисен вариант - едната стойка да е хваната за някоя от страничните стени, а другата за итонга - и климатикът да остане пак под прозореца - така половината тежест ще се поеме от панела.. лошото е, че тая стена, на която ще монтирам вътрешното тяло (тя е външната стена), е издадена пред прозореца и итонга на около 19 см, и ако монтирам външното тяло там, трябва да се мисли начин за една по-дълга стойка, а другата нормална.. ако пък монтирам там, където излиза другата стена, ще ми се удължи тръбния път с 3,5 м, щото вътрешното тяло има само един вариант за монтаж

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Видеонаблюдение у дома
    От ivodivo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 07-02-15, 09:19
  2. Звукоизолация проблем
    От DragonLtd във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-09, 18:15
  3. Как е мултимедията в дома ви?
    От roumen68 във форум Анкети
    Отговори: 15
    Последно: 12-03-08, 14:39
  4. Звукоизолация на апартамент
    От veszxr във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 9
    Последно: 19-02-07, 22:06
  5. Лазерен принтер за дома
    От Whiskey във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-05, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе