Резултати от 1 до 10 от общо 10

Звукоизолация на апартамент

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #1

    Звукоизолация на апартамент

    Здравейте,пиша тази тема тук,защото искам да си изолирам аудиото и домашното кино от другите апартаменти около мене,най вече на тези под мен.В момента съм на груб строеж и нямам замаски по подовете,кажете някакви варианти за звукоизолиране за да не ми чукат по тръбите на парното в бъдеще.Разбрах за твърда вата 2 см дебелина,но тъй като съм ограничен в дебелината на замаската (ще бъде около 5-7 см),ватата с тази дебелина може и да несвърши работа,помещението където ще е киното ще бъде с дървен паркет,най-вероятно залепен за замаската,зада не се надува в бъдеще.От темата "Мойто домашно кино" неможе да не сте измислили нещо за изолацията и акустиката,казвайте!!!Мерси предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #2

    Re: Звукоизолация на апартамент

    Ти почти си решил проблема, но що се отнася до физическото пренасяне на вибрацията от такова естество спасение няма.... а да има: самостоятелна къща без съседи!

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #3

    Re: Звукоизолация на апартамент

    Много зависи с каква мощност разполагаш и колко силно обичаш да слушаш музика или да гледаш филми. Ако си като мен спасение няма. При последната ми демострация на звука за един приятел /с Терминатор 3 гонитбата с крана и пожарната кола/ отново имах посещение от домоуправителя
    Но спасението е близо. След няколко месеца се изнасям в самостоятелна къща и се надявам затоврените прозорци да ме спасяват.
    Иначе soon е прав, ако пуснеш нещо с як бас не ти помага ватата.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Звукоизолация на апартамент

    За разтоиянието което си предвидил неможе да се направи ефективна шумоизолация. Все пак в случая най добре да сложиш вата с максимална дебелина.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re: Звукоизолация на апартамент

    Твърда вата /плочи / на Rockwool стига някой да ти внесе .Голям кът са. Но няма спасение звука ще се предава и през стените особено пък баса . Ще имаш посещения

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #6

    Re: Звукоизолация на апартамент

    с кори за яйца не става ли шумоизолация?


  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Звукоизолация на апартамент

    То има много варианти за шумоизолация ама не са приложими в домашни условия. Неможеш да наредиш паркет върху кори от яйца. Освен това има и ограничение за дебелината. Плочите с вата са си най удачни да се облизова цялата стая. Друг е въпроса, че ще се влоши акустиката и ще е неприятно за слушане на музика, баса ще няма да бъде дълбок. Въоще много е деликатно хем да шумоизолираш, хем да имап добра акустика на стаята.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re: Звукоизолация на апартамент

    Въобще много е деликатно хем да шумоизолираш, хем да имаш добра акустика на стаята.
    Абсолютно вярно! Специално за вибрациите аз бих препоръчал да няма твърда връзка на колоните с пода или стените. Ако колоните лежат на пода, едно добро решение е да се поставят подложки от микропореста гума или по-твърд дунапрен.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: Звукоизолация на апартамент

    Всички колони имат едно малки краченца(подложки) четирите края. На моите тези подложки се слагаха допулнително. Така не се предават басите по пода.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: Звукоизолация на апартамент

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Всички колони имат едно малки краченца(подложки) четирите края. На моите тези подложки се слагаха допулнително. Така не се предават басите по пода.
    Тия подложки са доста твърди, но се слагат да не драскат паркета....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Външна изолация на апартамент
    От ste1 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 17-09-12, 15:43
  2. Газификация на апартамент
    От Stauffenberg във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-06-12, 21:37
  3. Проблем със ел. табло в апартамент
    От traat във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 34
    Последно: 16-01-12, 22:32
  4. Звукоизолация на дома
    От Krassy във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 21
    Последно: 11-01-11, 11:55
  5. Звукоизолация проблем
    От DragonLtd във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-09, 18:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе