Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 42

Мухълът: Оцеляващия вид

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    25
    #16

    Re: Мухълът: Оцеляващия вид

    В Практикер има холандски спрей за автоклиматици MOTIP - 12 лв. Един спрей е за 1 почистване. Някой ако го е ползвал, да си каже мнението.
    За домашни климатици има японски спрей в Еко клима - 15 лв. Един спрей е за 2 почиствания. Също не мога да дам никакви отзиви за него, все още не съм го ползвал, защото е добре да се ползва в топло време, за да се включи климатика на охлаждане. Това е сайта на фирмата вносител: http://83.228.53.252/spray.php

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #17

    Re: Мухълът: Оцеляващия вид

    nikinp76
    За японския спрей.
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,34778.0.html

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #18

    Re: Мухълът: Оцеляващия вид

    Какво ще кажете ако си монтираме по една ултравиолетова лампа в компютрите?И без това бичат по цял ден,въздуха който препомпват вентилаторите никак не е малко.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #19

    Re: Мухълът: Оцеляващия вид

    Според мен UV лъчите "действат" върху "повърхност", а не на въздуха.. т.е. в компютъра ти, няма да има микроби(или каквито са животинките), но не и в стаята.Спомням си, че в детската градина ни водеха на "облъчване" и ни слагаха очила, не знам дали е същото...

  6. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #20

    Re: Мухълът: Оцеляващия вид

    Какви микроби има толкова в БГ, ай стига глупости! Американците ако искат по една лампа да си заврът ... знаят къде - само ни плашат с тяхните микроби за да ни продават лампите и лекарствата. UV лъчите са СМЪРТ - надалеч от такива простотии - аз на слънце не излизам ти за лампа да си слагам на компа говориш. Пък и нека си има някой друг микроб - какво му е, да си живее щом не вреди защо да го трепем - може пък и да е нужен за нещо щом се е пръкнал в природата? При всичко здраво/право в къщи не бих си променял микроклимата с уреди с лъчи, по-скоро бих засадил две дръвчета пред блока!

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #21

    Re: Мухълът: Оцеляващия вид

    термошилд или термомакс - наистина действат...боядисах един ъгъл, дето направо вода течеше от конденз и растеше мухъл - не се появи отново (боядисването след механично и химическо - с доместос - почистване, трябваше дори паркета да разковавам, беше тръгнала гадостта под него; стоята не е с пвц дограма, само с външни щори, ама това е най-външния ъгъл)

    после направих ремонт, сложих цветен латекс, боядисах отгоре термомакса - и, о, ужас! веднага се появи влага, та трябваше да я суша с духалка, но съм пропуснал едно място и пак се появи мухъл...

    за бани много добре действа един български латекс - двукомпонентен; след почистване на мухъла се слага този латекс, после се маже с течността - неколкократно удължи мухъл-free периода (течността е доста икономична, латекса се свършва по-бързо; става дума за мухъл по тавана, но обмислям варианта да третирам с течността и фугите между плочките)

    не се прехласвайте по разни препарати - доместос или дори обикновена белина вършат същата работа - само си пазете очите и дробовете...

    а тая тема май винаги ще е актуална....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    51
    #22

    Re:Мухълът: Оцеляващия вид

    За мухъла .
    Едната стая в панелката я ползвам за простир на малкият . Не я отоплявам и когато има конденз по стъклопакета отварям прозореца малко за цял ден да се проветри .Външна изолация 8 см. стиропор .Никакъв мухъл по стените .За мен решението за мухъла е добра изолация и продължително проветряване .

    За UV Light
    Имаме един ресторант по средата на пасажера на които екзоста е там където е пътеката за бягане (най горе по средата на кораба ) За да се избегнат лошите миризми от къхнята в шримовете са инсталирани UV Light по 4 броя на всеки 70 евро бройката .
    Каква е целта - мазните изпарения и миризми да изгорят преминавайки през лампите
    Резултата - мазните изпарения изгарят и шримовете са абсолютно чисти отвътре но миризмата частично остава .
    Един колега беше погледнал лампите докато работят и имаше проблеми с очите за известно време . На 8000 h
    трябва да се сменят .Ако не се сменят то трябва да се проверяват по често защото дефектират .

    Така че както е писал Очо с UV лампите ВНИМАТЕЛНО



  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    61
    #23

    Re:Мухълът: Оцеляващия вид

    незнам за вашите препарати но пробваите с мистър пропър пък после ще говорим

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #24

    Re:Мухълът: Оцеляващия вид

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor

    не се прехласвайте по разни препарати - доместос или дори обикновена белина вършат същата работа - само си пазете очите и дробовете...
    Цялата работа е, че магическите пепарати против мухъл са си най обкновена белина. САВО-то си е 100% белина. Само дето цената му е многократно по висока от белината.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #25

    Re:Мухълът: Оцеляващия вид

    Цитат Първоначално публикувано от nikinp76
    В Практикер има холандски спрей за автоклиматици MOTIP - 12 лв. Един спрей е за 1 почистване. Някой ако го е ползвал, да си каже мнението.
    За домашни климатици има японски спрей в Еко клима - 15 лв. Един спрей е за 2 почиствания. Също не мога да дам никакви отзиви за него, все още не съм го ползвал, защото е добре да се ползва в топло време, за да се включи климатика на охлаждане. Това е сайта на фирмата вносител:
    Ползвал съм го този спрей за автоклимати. Не е за е почистване. Поне за два пъти стига. Не е кой знае какво, но поради труднодостъпния топлообменник трябва да се ползва спрей за климати. Японския спрей също нене нищо особено. Един обезмаслите чисти по добре от него.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #26

    Re:Мухълът: Оцеляващия вид

    И защо е белина-защото съдържа хлор,а мухъла(гъбите) не даяни на него.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #27

    Re:Мухълът: Оцеляващия вид

    Пробвай и ще разбереш. Ефекта невероятен. Белината се пръска със пулвелизатор. Наливаш я в някоя пръскалка и пръскаш мухала. След няколко минути мухъла изчезва. Белината го унищожава. Защо да даваш пари за скъпото САВО, кото можеш да си куши за стотинки белина.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #28

    Re:Мухълът: Оцеляващия вид

    Не знам дали САВО е чиста белина, но видях резултата от мухлясалата ми стена (което стана за има няма седмица!! ) след него - чиста като бебешко дупе.

    Щом Julian казва че е белина - отваряйте прозорците, взимайте едно шише и пръскайте

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #29

    Re:Мухълът: Оцеляващия вид

    САВО - 5% р-р на натриев хипохлорид
    Белина - 5% р-р на натриев хипохлорид
    Това е си го пише на етикетите и няма как да не го пише особено за такава агресивна съставка. Не помня Савото ли беше или друг препарат, в който освен белината имаше и ароматизатор за да мирише уш на хубаво, но ефекта е нулев. Пак си се усеща миризмата на белина.
    Има вариант да си купите натриевия хипохлорид на прах и да си приготвите р-р с по висока контрентрация, но лошото е, че в домашни условия трудно се постига това, а ако не е добре разтрорено се запушва помпата. Лошото, е че на пазара има белини, на които пише, че са 5%, но реазлно съдържат по малко количество натриев хипохлорид.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #30

    Re:Мухълът: Оцеляващия вид

    Минал съм многократно през всички препарати. Да, Саво-то и обикновена белина в съд с пръскалка вършат една и съща работа. Лошото обаче е, че при пръскане особено на по-големи площи много препарат попада във въздуха и става тежко за пръскащия. Аз работя с медицинската си маска и слагам очила, защото направо се трови човек. Дихателни пътища и очи страдат значително. За това намерих едно друго решение. Вярно, малко затруднява нанасянето, но пък няма препарат във въздуха. Доместос - гел. Нанасям на гъбичка и леко прилагам по повърхността за обработка. Единствено използвам гумени ръкавици. Също върши работа. Малко по-трудно е за трудно достъпни места.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе