Резултати от 1 до 10 от общо 10

Йонизатор или овлажнител?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    106
    #1

    Йонизатор или овлажнител?

    Здравеите,имам един проблем и не съм сигурен кое от 2-те устроиства ще ми свърши по-добра работа.На всички е известно,че при работа в режим отопление климатика изсушава въздуха,а много често това води до затруднено дишане(особенно когато става въпрос за бебета и малки деца).Според вас кое е по-подходящо да се ползва за да се неутрализира този проблем.И ако може да споменете някой марки от предлаганите устроиства.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Ионизатор или Овлажнител?

    Необходим ти е овлажнител, но защо не и двете: http://homeshop.bg/index.php?page=sh...mart&Itemid=28

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    106
    #3

    Re:Ионизатор или Овлажнител?

    А имаш ли наблюдения върху посочения модел?

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:Ионизатор или Овлажнител?

    Абсолютно никакви. Просто ми изглежда като нещото, което би ти свършило рабата.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:Ионизатор или Овлажнител?

    Колко % ти е влажността вкъщи?

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:Ионизатор или Овлажнител?

    Климатика не изсушава въздуха. Това да не ти е печка на дърва. Въздуха се изсушава лятото когато е в режим охлаждане. За овлажняване на въздуха отива доста енергия. Ако си със нова херметична дограма даже ще бъде прекалено влажно и пак дишането е по затруднено. Купи си някакъв влагомер и кажи си напиши стойностите.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #7

    Re:Ионизатор или Овлажнител?

    Тази година за първи път се отоплявам с климатик и забелязах ,че конденза по прозореца при мен намаля.Но по принцип Julian е прав за дограмата.За Бургас обаче по-скоро проблема е как да намалим влажността.Послушай прежде пишештите и сложи влагомер.Очакваме да публикуваш показанията.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    106
    #8

    Re:Йонизатор или овлажнител?

    Dogramata mi e stara darvena,vlajnosta e normalna(50-60%).Problema e 4e kogato kl4matika raboti vsi4ki sme sys zapu6eni nosove,a kogato go izklu4a sled 10min. Vsi4ko se opravq i za tova si mislq 4e klimatika izsu6ava,a znam 4e tova nqma kak da stane.izvinqvam se latinicata pi6a ot tela.

    Дограмата ми е стара,дървена.Влажността е нормална (50-60%).Проблемът е,че когато климатика работи всички сме със запушени носове,а когато го изключа след 10 мин всичко се оправя,затова си мисля,че климатика изсушава,а знам,че това няма как да стане.

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Re:Йонизатор или овлажнител?

    Климатика премахва/изсушава влагата само когато ОХЛАЖДА, когато топли е много слаб този ефект и се неутрализира, като се пусна на AUTO (автоматичен режим) вместо само на HEAT (отопление).
    При AUTO (автоматичен режим) се редува отоплението по такъв начин, че да не изсушава.
    При HEAT (отопление) леко изсушава, но не така грубо и силно като премахване на влага при силно охлаждане.

    Не ми стана ясна връзката "Йонизатор или овлажнител?", като такава няма и въпроса на темата увисва.

    Като стана дума за йонизатори, аз ползвам отделни, а не тези на климатика, защото са по-силни и ефективни, но това е мое субективно мнение, което е неподкрепено с никви доказателства. Купувам ги от "Щайнберг" има различни, ама ако някой напише нещо умно по въпроса ще споделя и моя опит. Не мисля, че има голяма полза от тях, но все пак полза има. Ако не помагат, то поне не пречат.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    35
    #10

    Re:Йонизатор или овлажнител?

    Здравейте, решил съм да си купя йонизатор, не съм сигурен какъв да бъде, намерил съм този линк в нета: http://www.samozdrav-bg.com/24.437.0.0.1.0.phtml може ли някой да даде мнение?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Йонизатор
    От zaho_cool във форум Климатици Midea
    Отговори: 20
    Последно: 02-03-18, 17:50
  2. Монтиране на йонизатор (озонатор)
    От dodo_pv във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 13-06-13, 22:50
  3. Отопление с климатик + овлажнител на въздуха
    От bobo21 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 07-10-07, 15:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе