Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree1Одобрявам

Йонизатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    139
    #1

    Йонизатор

    Имам йонизатор на климатика Midea MSV12 HR1
    И бих бил много благодарен на този който ми отговори на следните въпроси
    Къде точно се намира йонизатора?
    На какъв принцип действа?
    Има ли някакво ограничение колко време на ден може да е пуснат?
    Лошо ли е за човека и за климатика ако постоянно е с включен йонизатор?
    Йонизатора работи ли в режим само на вентилатор?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #2

    Re: Йонизатор

    Отделно имаш ли бутон? До колкото ми е извесно работи си в режим охлаждане и не можеш да го управляваш, поне така е при MSG моделите

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    20
    #3

    Re: Йонизатор

    Здравейте!Имам климатик DAIKINS25FTRS Ururu Sarara.Аз също се интересувам от въпросите зададени от zaho_cool.На моето дистанционно има бутон за йонизатора и може да работи в режим на охлаждане и отопление.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #4

    Re: Йонизатор

    йонизатора генерира от кислородни молекули положително и отрицателно заредени такива .. те са агресивен окислител и разрушават клетъчните стени на вируси и бактерии унищожавайки ги .. това е на теория .. харчи малко ток - върти ми се нещо за 5 вата в главата ,може да работи нон стоп - не е вредно за човека .. за 3 години с такъв климатик не съм забелязал видим ефект ,то може би няма как да се забележи

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #5

    Re: Йонизатор

    Аз бих искал да попитам каква е разликата между йонизатор и плазмен филтър?

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #6

    Re: Йонизатор

    плазмения филтър не генерира йони .. той представлява касета в която има метален филтър под напрежение .. напрежението създава електростатично поле което привлича и улавя и най малките частици прах ,освен това произвежда озон - в много малки количества ,но пък широко рекламиран от производителите на климатици .. много по важно е как е изпълнена хладилната част на един климатик от колкото екстрите ,недейте набляга на тях

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re: Йонизатор

    На моя отдолу има една част, върху която пише ion. Прочетох, че това е някаква повърхност, покрита с турмалин (tourmaline). Тя генерирала отрицателни йони постоянно (2500-3000/cc) БЕЗ използването на електричество.
    Това ми е много интересно как го прави, но щом Мицубиши казват...
    Ето малко за турмалина:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Tourmaline

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #8

    Re: Йонизатор

    има такива материи но с времето се издухват .. има филтър който се регенерира като стои на слънце ,пише го и в инструкцията ,но ефекта от всички тия неща е доста спорен

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #9

    Re: Йонизатор

    Старият Хайер на баща има йонизатор, а на Дайкините ми няма и ужасно страдам. Имам и едно старо конвенционално Беко във Варна с някакъв допълнителен филтър, а новият ми японски Дайкин няма такъв. Направо съм нещастен...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #10

    Re: Йонизатор

    Мале мале голямо нещастие и страдание

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re: Йонизатор

    Ма не плачкай, не плачкай................то ще топли зимата........... Иначе сериозно, плазмените филтри н адвата ми климатика вършат някаква работа - като имате предвид, че в къщи не се пуши, след като ги активирам, определено се усеща свежест във въздуха и леко намирисва на озон.Мириса ми е познат до болка, тъй като 3 години / далечното минало преди точно 20 години/ работих във фирма за производство на промишлени озонатори.Така ,че най-вероятно пречистват въздуха в някаква степен.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #12

    Re: Йонизатор

    На моя Панасоник го пускам само в режим на отопление, защото лятото от студения и влажен въздух се получава искрене (леко жужене се чува).

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    1
    #13

    Re:Йонизатор

    Ако искате да видите как изглежда йонизатор-посетете http://ionizator.exsitee.com/

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    17
    #14

    Отговор: Йонизатор

    Имам този климатик SANYO SAP-ZK28X. Пише че има сензор за йонизатор. Аз не съм усетил дали йонизаира и в дистанционното няма таково копче. Въпроса ми е дали да си купя оделен йонизатор заради детето или наиситна има и аз незнам как се използва?

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #15

    Отговор: Йонизатор

    Този климатизатор няма йонизтар. Излъгали са те...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Монтиране на йонизатор (озонатор)
    От dodo_pv във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 13-06-13, 22:50
  2. Йонизатор или овлажнител?
    От grubi81 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 9
    Последно: 14-02-10, 18:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе