Резултати от 1 до 12 от общо 12

Търся шумоизолационна лента за вентилация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    5
    #1

    Търся шумоизолационна лента за вентилация

    Здравейте, счупих се от търсене и не мога да намеря тъпата лента. Слага се между елементите на вентилационните въздуховоди, представлява около 1см широчина и е дебела 4-5мм, с лепенка от едната страна, от другата е меко, прилича много на изолация за дограма - врати и прозорци. Давам тези обяснения, защото може би аз не мога да обясня какво точно ми трябва. Проверих в бриколаж, практикер, железарии, по някои магазини за климатична техника - никой не е чувал за такава лента, а аз съм работил с такава на предишни работи. Трябва ми за проект за климатичната система на колата ми, и по-специално за клапите, които фабрично бяха с подобна лента, тя ме спира в момента, а не мога да сложа от тази за дограмите, защото след време ще се разпадне...
    Ще съм много благодарен, ако някой помогне в намирането, ако не - сглабям климатичната система и минавам без лента, само дето клапите ще пропускат. Ето така изглежда
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #2

    Re:Търся шумоизолационна лента за вентилация

    пробвай с самовулканизираща лента да изолираш - бишоп или питай в електро магазините - ползва се за муфи.
    иначе обикновена изолационна лента за прозорци? или нещо ВиК което да пасне?

  4. XAH
    XAH е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    200
    #3

    Re:Търся шумоизолационна лента за вентилация

    Това мекото не е ли дунапрен, който се е посмачкал и поомазнил? Продават такива ленти за изолация на дограма.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    5
    #4

    Re:Търся шумоизолационна лента за вентилация

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    пробвай с самовулканизираща лента да изолираш - бишоп или питай в електро магазините - ползва се за муфи.
    иначе обикновена изолационна лента за прозорци? или нещо ВиК което да пасне?
    търся точно определена, с която съм работил, тя съществува, просто не знам от къде я купуват, а не мога да звънна на хората, с които съм работил, за да разбера от къде може да се купи. Тя е дебела 4-5мм, на рула е, лепенката е едностранна, при липсата на такава се слага силикон на едната страна на елементите на въздуховода преди да се съберат два елемента. Тези които се занимават с вентилация знаят какво имам предвид. Не ми трябва за изолация, а да я залепя върху клапата, така като е затворена клапата и лентата уплътнява като се притиска от краищата на клапата върху пластмасата на моя въздуховод, иначе в крайно положение клапата стои леко отворена и съответно пропуска въздуха в системата. Много прилича на изолация на тръби на климатици от вътрешното до външното тяло.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re:Търся шумоизолационна лента за вентилация

    Цитат Първоначално публикувано от cjman
    търся точно определена, с която съм работил, тя съществува, просто не знам от къде я купуват, а не мога да звънна на хората, с които съм работил, за да разбера от къде може да се купи. Тя е дебела 4-5мм, на рула е, лепенката е едностранна,
    Aкo e от микропореста гума 50х3мм х 12м мога да кажа откъде. Гумата е черна. Ако е Bishop W 963 мога да ти предложа. но ти не уточняваш нищо - трябва ми лента , ама от какъв материал ??> И щом си работил с нея не може да не знаеш материала, а пък е имало и лепенки, етикети по ролката.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    5
    #6

    Re:Търся шумоизолационна лента за вентилация

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Aкo e от микропореста гума 50х3мм х 12м мога да кажа откъде. Гумата е черна. Ако е Bishop W 963 мога да ти предложа. но ти не уточняваш нищо - трябва ми лента , ама от какъв материал ??> И щом си работил с нея не може да не знаеш материала, а пък е имало и лепенки, етикети по ролката.
    ами не знам как се казва материалът, подобен е на дунапрен, но е доста по-плътен (запресован), подобен на изолация за тръби, тъмно сив на цвят , лепенката имам предвид, че има лепило само от едната страна, като 3М лепенка- има защитно фолио върху лепилото, което се маха и изхвърля (може да има и такава с лепило от двете страни), не е бишоп, не от гума, не знам какъв е материалът мога само да си гадая, може да е пвц или винил, никой ли не знае каква лента се слага между два вентилационни елемента. Ролката е около 30см диаметър, защото е дебело, може и над 5мм да е, не съм сигурен, защото беше одавна, не знам и аз вече какво да обясня... а и ако знам, че има етикет и какво пише на него, какъв е смисълът да питам

  8.  
     
  9. XAH
    XAH е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    200
    #7

    Re:Търся шумоизолационна лента за вентилация

    Има подобна изолационна лента от нещо като микропореста гума с лепенка от едната страна, която се използва за подлепване на изолация на тръби за парно. Широка е около 3см, дебела около 3-4мм, а ролката е с дължина10 м, черна.
    Можеш да я намериш примерно в "Юроком 2000" в "Дианабад" до хотела. Имат и сайт. Не беше скъпа.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #8

    Re:Търся шумоизолационна лента за вентилация

    а и ако знам, че има етикет и какво пише на него, какъв е смисълът да питам
    може да се разбере коя е фирмата производител -оттам вида-оттам доставчика.
    Така гадаем .

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    5
    #9

    Re:Търся шумоизолационна лента за вентилация

    здравейте, мисля че открих нещо подобно :
    http://www.aeroflexbg.com/?menu=38
    в понеделник ще проверя точно за какво иде реч
    Благодаря на всички, които се отзоваха и извинете за главоблъсканицата, поздрави и успех!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #10

    Re:Търся шумоизолационна лента за вентилация

    Горещо горещо - на прав път си.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #11

    Re:Търся шумоизолационна лента за вентилация

    http://airtradecentre.bg
    Продукти/монтажни елементи има pdf на 127 страница е лентата която описваш.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    5
    #12

    Re:Търся шумоизолационна лента за вентилация

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg
    http://airtradecentre.bg
    Продукти/монтажни елементи има pdf на 127 страница е лентата която описваш.
    мерси, колега,
    поръчах от ескотайп в Пловдив нямаха, та чак от Бургас, още не е дошла, в крайна сметка щях да режа като рамки от ей тия изолации:
    http://izoliram.com/index.php?cPath=...6fd0adc5b5a274
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Търся методика за изчисление на вентилация
    От tannoy във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 3
    Последно: 22-01-07, 20:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе