Резултати от 1 до 15 от общо 15

Помощ в избора на PVC дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    100
    #1

    Помощ в избора на PVC дограма

    Здравейте,
    дойде време и аз да сменям дограма и бих бил много благодарен ако споделите мнение. Обиколих няколко фирми и разгледах доста оферти, но се спрях на следните:

    1. Система Профилинк “ PREMIUM + “ / 5 камерна каса и делител, 6 камерно
    водобранно крило /;
    - Строителна ширина на профилите 70 мм;
    - Обков за ПВЦ “ МАСО”, Австрия
    - Стъклопакет 30 мм бяло + четири сезона.

    2. ПВЦ профил ALUPLAST, Германия;
    - 5 камерна система IDEAL 4000 :
    - 5 камерна каса и делител, шир. 70 мм
    - 6 камерно крило прозорец, шир. 79 мм
    - Обков за ПВЦ прозорци “ МАСО”, Австрия;
    - Стъклопакет 30 мм бяло + четири сезона.

    3. Немска РVС дограма „ KÖMMERLING” , система „ EuroFutur Classic” ( 5-камерна )
    Стъклопакет – 24 мм (4мм/16 /4мм) – 4мм бяло+16+ 4мм 4сезона

    4. 70мм профил TROCAL - Германия
    Обков - Wink Haus - Германия
    Стъклопакет Guardian Europe 4 сезона + бяло

    5. Rollplast 70
    Обков - Wink Haus - Германия
    Стъклопакет Guardian Europe 4 сезона + бяло

    Много се колебая между тези оферти, като цените са приблизително следните:
    1 - 2000 лева
    2 - 2000 лева
    3 - 3000 лева
    4 - 2500 лева
    5 - 2300 лева

    Ще се радвам ако някой разбиращ сподели мнение и даде съвет, кое според него е най-добре да се избере, като съотношение цена качество. Иначе, като качество предполагам е ясно, че най-скъпото е най-добре, но струва ли си 50% отгоре?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    17
    #2

    Re:Помощ в избора на PVC дограма

    Аз съм с вариант 5 с тази разлика, че съм с три стъкла нискоемисинно, обикновено и високоемисинно, стъклопакета е 34 мм между стъклата аргон. Доволен съм! За 3 прозореца отварящи се по двете оси, две рамки и две балкнски врати април дадох 1300 лв. Тези оферти за какви бройки прозорци и врати става въпрос?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    100
    #3

    Re:Помощ в избора на PVC дограма

    2 прозореца 150х150
    1 прозорец 210х150
    2 вратопрозореца

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:Помощ в избора на PVC дограма

    И аз съм на същата вълна в момента и имам известни колебания между тези двата:
    Ролпласт Термо рефлект плюс 70мм, PVC 5к Trocal стъклопакет 36мм ка/б/високоенергийно
    Ролпласт Престиж 88мм, PVC 6к Trocal стъклопакет 51мм. ка/б/високоенергийно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    40
    #5

    Re:Помощ в избора на PVC дограма

    Здравейте, след дни ще ми монтират 3-ти вариант със KÖMMERLING. Не зная как е при тройните стъклопакети, моят ще е обикновен и производителят ме убеждава, че няма смисъл да бъде повече от 24мм, над тази ширина коеф. на топлопроводимост се влошавал. За KÖMMERLING казват, че има много добър вътрешен усилващ профил.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #6

    Re:Помощ в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от naskostoev
    ...производителят ме убеждава, че няма смисъл да бъде повече от 24мм, над тази ширина коеф. на топлопроводимост се влошавал.
    Какво значи, че се влошавал? Колкото коефициентът на топлопреминаване/Ug/ е по-нисък, толкова по-добре. По-ниският Ug освен от дебелината на стъклопакета, зависи и от вида на използваните стъкла.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    40
    #7

    Re:Помощ в избора на PVC дограма

    бяло+4 сезона+аргон, фирмата е сериозна, имат някаква програмка която смята коефициентите, това им беше обоснованието...и май съм склонен да им вярвам

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #8

    Re:Помощ в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от naskostoev
    Здравейте, след дни ще ми монтират 3-ти вариант със KÖMMERLING. Не зная как е при тройните стъклопакети, моят ще е обикновен и производителят ме убеждава, че няма смисъл да бъде повече от 24мм, над тази ширина коеф. на топлопроводимост се влошавал. За KÖMMERLING казват, че има много добър вътрешен усилващ профил.
    Все си мисля, че след като площта на стъклата заема 90% от топлоотдаващата повърхност на дограмата, никак не са от без заначение.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1346705400[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от naskostoev
    бяло+4 сезона+аргон, фирмата е сериозна, имат някаква програмка която смята коефициентите, това им беше обоснованието...и май съм склонен да им вярвам
    По скоро го чети като- за такава разлика не си струва парите отгоре. А ако си и в панелка ...
    макар, че аз не бих се поколебал и бих боднал троен пакет

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #9

    Re:Помощ в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от silver1
    Все си мисля, че след като площта на стъклата заема 90% от топлоотдаващата повърхност на дограмата, никак не са от без заначение.
    Естествено, че стъклопакетът е по-важния компонент от дограмата, а не профила! Ето една таблица за сравнение: http://pvc-salamander.com/styklopaketi.php

    P.S. Много е важен и обковът. Обаче най-важното от всичко е монтажа! :rolleyes:

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #10

    Re:Помощ в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от pilot
    Естествено, че стъклопакетът е по-важния компонент от дограмата, а не профила! Ето една таблица за сравнение: http://pvc-salamander.com/styklopaketi.php
    От там идва и изискването за по сериозен профил (като размер). Но водещото за мен са стъклата.
    От това което съм виждал, на мен Kommerling ми допадат и най-вероятно, аз също ще им стана клиент но с 88+ и троен стъклопакет.
    Друг е въпросът, кой на какво жилище ще го слага и има ли смисъл инвестицията.-това е по-скоро решение на база на лично виждане.

    nasko, да не забравиш да се похвалиш като приключи монтажа!


  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    100
    #11

    Re:Помощ в избора на PVC дограма

    И все пак нещо за PVC-тата от първият пост

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    40
    #12

    Re:Помощ в избора на PVC дограма

    От българските казват, че Профилинк е номер 1, аз съм слагал на 2-3 места, нямал съм проблеми. Може би 4-ти вариант с Трокал е някакъв оптимум, поне аз така мисля! Ако ги имаш 3-те бона излишни, мятай се на Кьомерлинг.

    А относно ширината на стъклопакетите аз досега винаги съм слагал максимума колкото можеше при мен 30-32мм, но сега ще ги оставя на 24мм. В интерес на истината, в някой сайтове също подкрепят твърдението за 24мм стъклопакет.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #13

    Re:Помощ в избора на PVC дограма

    Отиди и ги разгледай профилите и стъклопакетите- те си личат на живо.
    От твоите съм виждал 1, 3 и 4 и ми стана ясно без да съм специалист.
    Май другият важен момент е изработката и монтажа-тука фирмата която ще го прави е много важна.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #14

    Re:Помощ в избора на PVC дограма

    Като профил, вариант 3, но с троен пакет или поне 32мм двоен. Не пишеш какъв е обкова на №3. Ако е Сигеня или Мако е супер.
    Отиваш на място и гледаш разрези, който е най-тежък, него. Без желязото вътре, де

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #15

    Re:Помощ в избора на PVC дограма

    Kommerling са обикновенно с MACO и стъклопакета който носи 88+ мисля че беше троен до 40-42.
    Нещо обаче цената ми се вижда надута за тази квадратура, двоен пакет и петкамерна дограма (ако вратопрозореца е стандартен ).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет в избора на PVC дограма
    От isho във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 331
    Последно: 11-06-21, 21:19
  2. Помощ за дограма
    От Anatoli2 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 07-03-13, 19:16
  3. Помощ в избора .....
    От lacezar във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 03-07-12, 07:15
  4. Помощ за избор на дограма!
    От silver1 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 01-09-09, 12:12
  5. Помощ при избора на RAM
    От carcass във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 23-04-05, 14:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе