Резултати от 1 до 4 от общо 4

Време е за изолация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    92
    #1

    Време е за изолация

    Здравейте,
    Мисля да слагам изолация на тавана на хола. Размерите са 3,32м/5,61м. Допустимото смъкване на тавана е 17 см. оставям 5 см. над вътрешното тяло на климатика, предполагам ще е достатъчно. Апартамента е тухлен и е на последен етаж. Над мен са таванските помещения, няколкото етажа под мен са необитаеми. След много четене на подобни теми, реших да го направя с окачен таван с каменна вата и гипскартон. При размерите, с които трябва да се съобразя, мисля да сложа каменна вата два слоя, кръстосано с дебелина 5 см. всеки, общо 10 см. единият слой каширан с алуминиево фолио, поставен с фолиото към гипскартона. Ще има въздушна междина между ватата и тавана-около 6 см. Не ми е ясно с каква плътност да е ватата. Май е по-добре да е с малка, има повече въздух - 30 кг/куб.м? Скара на две нива? Молбата ми е ако бъркам някъде да кажете.
    Този пост е редактиран от aleksenergo; 08-06-14 в 17:18.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: Време е за изолация

    Всичко е ОК, само климатика е много близо до тавана, остави поне 10см. Това може да стане като не оставяш междина от 6см между тавана и ватата.
    Плътността на ватата е малка - поне 50кг.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    92
    #3

    Отговор: Време е за изолация

    А как да е ориентирана скарата? И с намаляване на разстоянието ще стане ли на две нива пак?
    Имах предвид двойна конструкция. Или единична да е? Не намирам и разстояние на пирон дюбелите за захващане на UD профила.
    Този пост е редактиран от aleksenergo; 08-06-14 в 19:28.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Отговор: Време е за изолация

    Разбира се, че ще стане. Задължително двойна скара, иначе гипскартона ще пука много.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. савет за изолация
    От mirort във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 5
    Последно: 14-12-14, 23:16
  2. допълнителна изолация ?
    От nikibox във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 18-10-12, 16:53
  3. изолация на таван
    От pondzi във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 21-03-12, 14:55
  4. Отговори: 21
    Последно: 23-12-11, 16:22
  5. Whirlpool - от време на време отзад се чува пукане
    От shell във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-06-07, 20:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе