Резултати от 1 до 6 от общо 6

Смяна на стъклопакет или фолиране?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #1

    Смяна на стъклопакет или фолиране?

    Здравейте,

    Имаме малък апартамент (53 квадрата) с изцяло източно изложение (4 етаж).

    Лятото слънцето вкарва страшно много енергия вътре от 7 сутринта до 2 следобяд. Зимата почти не огрява пряко.

    Предишният собственик е живял там само през студените месеци и е сменил дограмата с доста скъп троен стъклопакет Кьомерлинг 76мм, К-бяло-бяло. Което е супер за зимата, но лятото е ад.

    Проблемът в спалнята се реши сравнително лесно с външни щори, но тъй като работя от вкъщи няма опция холът да е със спуснати щори цял ден като в пещера... (тъй като влиза и отразена инфрачервена топлина когато слънцето вече не пече пряко).
    Външна и вътрешна температура са еднакви - при 30 градуса навън е 30 градуса вътре. Ако се готви или се пусне прахосмукачка, сешоар или ютия става дори по-горещо поради малките обеми.

    Въпросът ми е дали подобно фолио би свършило работа - например Фолио за слънчева и UV защита LLumar

    ...или по-добре да сменя целия стъклопакет с нещо ала 4 сезона? (И в двата случая ще трябва да се вади стъклопакета, тъй като няма външен достъп, а само едното крило е отваряемо)

    Принципно обмислям и климатик, но от предишен опит не мога да свикна да работя в една стая с включен - типичен българи на течение , а за спане дори е изключено да говорим. Пък и все си мисля, че дори и с климатик проблемът със слънцето трябва да се реши на първо място.

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2

    Отговор: Смяна на стъклопакет или фолиране?

    Ако те притеснява само духането : https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...wind-free.html
    А иначе за това фолио по автофорумите пишат хубави отзиви.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #3

    Отговор: Смяна на стъклопакет или фолиране?

    Благодаря за идеята с климатика, наистина изглежда много интересно! Като знам корейците колко са чалнати на тема течение в топло време (някакви суеверия) явно са взели нещата в свои ръце :D

    А за фолиото всъщност единствено ме притеснява дали няма да затъмни прекалено много вътре в помещението, тъй като то е дълго и тясно, а прозорците са само от едната страна и не са толкова големи като площ... просто ми се иска да започна от най-малкото зло (сваляне на стъклопакет за монтаж на щори, фолио или цялостната му подмяна) до монтажа на климатик (с всичкото пробиване, къртене, цена, сметки...) :D

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #4

    Отговор: Смяна на стъклопакет или фолиране?

    Фолиото можеш да го избереш по степен на прозрачност. Примерно 100% и остават само загубите от стъклопакета.
    За автомобилите е малко по-различно. Обикновено там няма стъклопакет, с изключение на супер скъпите лимузини.
    Ка-стъклото трябва да е откъм стаята. Отвън ли ще слагаш фолиото, защото иначе ще се "запариш" повече?
    Така или иначе ще се наложи демонтаж на стъклопакета, ако правилно съм разбрал.

    Ако смениш стъклопакета, имаш два варианта отвън-навътре: 4сезона - прозрачно - прозрачно или 4сезона-прозрачно-Ка.
    От една известна фирма (да не правя реклама) препоръчват втория вариант. При него има допълнителна загуба на осветеност заради двете стъкла с метализация. Колко - зависи от производителя на стъклата и е посочено в спецификациите им.
    Всеки си има усещания и помещенията се различават, както и условията на експлоатация. Така, че най-добре е да се консултираш със специалист конкретно за твоята стая.
    И да, колкото по-равномерна е температурата, толкова по-добре и икономично ще работи климатика. Съответно ще е по-комфортно.
    Успех!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #5

    Отговор: Смяна на стъклопакет или фолиране?

    Реално не съм сигурен дали Ка-стъклото е вътрешно или външно (по-скоро първото), но при всяко положение само задържа топлина, не отблъсква нищо отвън. Даже съм си мислил дали не може просто да се завърти - реално стъклопакетът е достатъчно сериозен (нещо от сорта на 4-32-4-32-4 с PVC дистанционери), но доколко сериозно това ще се отрази на комфорта и сметките през зимата не знам...

    Гледам, че за по-сериозно намаляване на соларния фактор при ползване на фолио светлопропускливостта пада под 30%, което е ужасно много на фона на препоръчителния минимум 66-67% и 80-те на 4 сезона... :/

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #6

    Отговор: Смяна на стъклопакет или фолиране?


  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Подмяна на стъклопакет
    От goshe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 4
    Последно: 02-05-17, 09:38
  2. Подмяна на стъклопакет в ПВЦ дограма
    От Shift във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 13
    Последно: 29-07-16, 07:11
  3. Троен стъклопакет за 4 камерен 60 мм PVC профил
    От ^Rokera^ във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 5
    Последно: 20-12-15, 14:08
  4. Фирма за дограма/стъклопакет
    От mitakazxc във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-14, 11:47
  5. Смяна на FAN
    От showMANiak във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-05-05, 13:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе