Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By tony34al
  • 1 Post By tony34al
  • 1 Post By tony34al

Подмяна на стъклопакет в ПВЦ дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    50
    #1

    Подмяна на стъклопакет в ПВЦ дограма

    Здравейте!
    Преди 5 години купих апартамент тип "ново строителство". Естествено дограмата и стъклопакета са може би от най-евтините. Тъй като не ми се правят големи ремонти с къртене и подмазване въпросът ми е - може ли да сменя само стъклопакета и заслужва ли си?
    Т.е. ще получа ли по-добра топлоизолация с друг стъклопакет,който може да "влезе" в тази дограма.
    Ето снимка:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: Подмяна на стъклопакет в ПВЦ дограма

    Да, като си сложиш нов стъклопакет със стъкло 4сезона отвън.
    Shift одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    50
    #3

    Отговор: Подмяна на стъклопакет в ПВЦ дограма

    Става въпрос отново за стъклопакет с две стъкла,но с различно външно?

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #4

    Отговор: Подмяна на стъклопакет в ПВЦ дограма

    При мен, в същата пластмаска, която е като твоята, успяха да напъхат тройни стъклопакети с К отвътре и 2 обикновени. Понеже косултирането на фирмата бе нулево, после се открехнах, че и външните можели да бъдат К, за да бяга още по-малко топлото, понеже стаята е северна, ама късно. За ефекта -май го има, климата вече изобщо не размразява и стъклопакета не замръзва отвътре, когато навън стане кочана, а двойният стъклопакет си замръзваше отвътре много бързо. Обаче като разлика в сметката за ток нищо не усетих, може би защото проведох експеримента само в едно от 4-тирите остъклени помещения. С тези меки зими напоследък, нещо се демотивирах.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 22-05-15 в 21:10.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5

    Отговор: Подмяна на стъклопакет в ПВЦ дограма

    Shift ,
    Ами да, Сега предполагам си с бяло-бяло/4-16-4/. Това прави около 2,5-2,7(W/m2K)
    Aко направиш стъклопакет с високоенергийно-бяло/4-16-4/ ще слезеш на около 1,3(W/m2K)
    Това си е двойно по добра изолация. И не слагай никакви К-стъкла!

    ПС - Не се занимавай с троен стъклопакет! Безмислено е да го правиш на 24мм. Най много да постигнеш 1.1-1,2(W/m2K), което си е на практика същото, но за доста повече пари.
    Този пост е редактиран от tony34al; 22-05-15 в 21:08.
    Shift одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    50
    #6

    Отговор: Подмяна на стъклопакет в ПВЦ дограма

    Монтажът наближава.4сезона отвън /сега се казвало Еволюшън/ и бяло отвътре. Възниква обаче въпрос- какво да правя стария стъклопакет? Има ли специално място за предаването му след като не ми е нужен?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #7

    Отговор: Подмяна на стъклопакет в ПВЦ дограма

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Shift ,
    Ами да, Сега предполагам си с бяло-бяло/4-16-4/. Това прави около 2,5-2,7(W/m2K)
    Aко направиш стъклопакет с високоенергийно-бяло/4-16-4/ ще слезеш на около 1,3(W/m2K)
    Това си е двойно по добра изолация. И не слагай никакви К-стъкла!

    ПС - Не се занимавай с троен стъклопакет! Безмислено е да го правиш на 24мм. Най много да постигнеш 1.1-1,2(W/m2K), което си е на практика същото, но за доста повече пари.
    Ами ако е троен, макар и 24 мм, за да влезе на мястото на двойния, с крайните стъкла специални и само едно обикновено по средата, дали няма да си заслужава? Например К-прозрачно-К или К-прозрачно-енерджи, като първата комбинация е при специални условия - целогодишна сянка?

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #8

    Отговор: Подмяна на стъклопакет в ПВЦ дограма

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    Ами ако е троен, макар и 24 мм, за да влезе на мястото на двойния, с крайните стъкла специални и само едно обикновено по средата, дали няма да си заслужава? Например К-прозрачно-К или К-прозрачно-енерджи, като първата комбинация е при специални условия - целогодишна сянка?
    Ако разликата от 0.3В/м2К мислиш, че ще спести нещо което си заслужава. Посмятай си квадратурата на стъклата и приеми дТ от 20* за Януари и по-малко за другите зимни месеци средно и виж сам как ще му излезе сметката. При дТ 5* топлофикация спира парното така че това ти е долната граница на икономиите.
    Ох нещо се разсмятах. нека за 6месеца отоплителни което е доста. и средно дТ (20-5)/2=7.5* и предполагаема квадратура 10м2 за по крълго. това ти дава 6м х 30дни х 24ч х 7.5* х 0.3Вата/м2К х 10м2 = 97КВч на сезон х 0.16ст /квч средно = <16лв на сезон спестени. По-малка квадратура по-малко пари спестени. По-малко отоплителни месеци по-малко пари спестени.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    50
    #9

    Отговор: Подмяна на стъклопакет в ПВЦ дограма

    Подмяната на стъклопакета вече е факт.Обаче нали сме българи,все ме гризе една мисъл.Визуално не намирам никаква разлика от 24см пакет с две бели и итакъв с 4с+бяло. Има ли някакъв начин за тест? Иначе може да си ми слагат бели стъкла и аз с плацебо ефекта да си внушавам колко ми е добре.Разбира се,фирмата е сериозна и не вярвам да се циганеят,но все пак питам от любопитство.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #10

    Отговор: Подмяна на стъклопакет в ПВЦ дограма

    Стъклото 4к пропуска по малко светлина, т.е. е леко по затъмнено.
    Shift одобрява това.

  13. Junior Member Аватара на its large
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    130
    #11

    Отговор: Подмяна на стъклопакет в ПВЦ дограма

    Въпрос към разбиращите.Преди 3-месеца ми монтираха пвц с 4сезона изложение югозапад.Та проблемът е следния.В следобетните часове в помещението не се стои от жега. Толкова мн.е топло чети прилушава чак.Като застана до прозореца на окол30/40см.от него направо пари.Като пипна стъклото от вътрешната страна сие бая топло а от вън студено.Според фирмата дето мие направила стъклопакетите нямало логика и обяснение защо се получи този обратен ефект.Обещаха дами направят нови стъкла. Но не проумяват защо се получава така от 15г.правили стъкла и такъв проблем несъ имали като мая.Та въпросът мие притежателите,на такива стъкло пакети с 4сезона имали лиса такива проблеми като моя .
    Този пост е редактиран от its large; 26-06-16 в 09:50.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #12

    Отговор: Подмяна на стъклопакет в ПВЦ дограма

    Нещо не е 4-сезона. При мене в стаята с 4-сезона и троен стъклопакет държи 2 градуса по-ниска температура от останалите стаи, изложенеито е еднакво. Пролет и есен на всякъде 20, там 18. Даже ми се въртеше идея да ги сменям с К-стъкло. Балкона остъклен пак с 4-сезона, но двоен стъклопакет и от друга фирма - лятото става парник, дали щото е малък обема или стъклото е различно....

  16. Junior Member Аватара на its large
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    130
    #13

    Отговор: Подмяна на стъклопакет в ПВЦ дограма

    Незнам сложил съм и гипсо картон с вата на тавана че съм под покрив едната външна южна стена и там сложих вата 5см.На западната стена с въпросния прозорец мие кухнята колкото и дае и тя е изолатор.

  17. Junior Member Аватара на its large
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    130
    #14

    Отговор: Подмяна на стъклопакет в ПВЦ дограма

    Така да споделя мъничко за моя проблем който вече е решен.След смяната на новия стъкло пакет максимум 25г.е във помещението .Стария наи вероятно с му обърнали емисията

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Подмяна на ел. инсталация
    От metesator във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 42
    Последно: 12-02-19, 09:42
  2. Фирма за дограма/стъклопакет
    От mitakazxc във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-14, 11:47
  3. Подмяна на водопровод на къща
    От babati във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 10
    Последно: 27-04-12, 22:08
  4. Подмяна на захранване
    От mushr във форум Общ - хардуер
    Отговори: 21
    Последно: 25-09-11, 10:01
  5. Подмяна на IP
    От hrtddy във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 27-05-09, 13:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе