Резултати от 1 до 5 от общо 5

Изолация варианти

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    11
    #1

    Изолация варианти

    Здравейте, моля за съвет как да изолирам детска стая 15м2, тухла, три външни стени, като външната изолация е 4см. EPS, а вътре е налепен гипскартон. Жилището е след основен ремонт и мебелите са напаснати по размери. От контактите подухва, на тавана е с 3см.фибран има нова пвц дограма. Има ли смисъл от 10см. EPS външна изолация или ще ми предложите други варианти, благодаря.

    Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2

    Отговор: Изолация варианти

    Изолация на практика нямаш. 10см EPS външна е минимум, 15 ще е по-добре. На тавана щендерна конструкция, каменна вата 10см после пароизолация и затваряш с картон.
    Вътре налепения картон не върши никаква работа освен за изправяне на много криви стени.
    Може и вътрешна изолация, но мебелите ти са напаснати вече.
    На пода фибран под ламината колкото позволява нивото. Ако не позволява, къртене на замаската и фибран.
    По този начин помещението става термус.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #3

    Отговор: Изолация варианти

    Не ти трябва допълнителна изолация. Смяната на външната изолация няма да ти направи осезаема разлика, голямата разлика е от никаква до някаква изолация. Между 4 и 10 ще има, но зависи къде ивееш и колко се задържа студа. А вътре щом имаш на тавана си ОК.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    11
    #4

    Отговор: Изолация варианти

    Здравейте отново, апартамента е в гр. Варна, външната изолация я проверих и е 5см EPS но се вижда, че е едрозърнест поставян е около 2006г. ако е от значение и е оставен само на замаска лепило. Въппосът опря до това дали да сложа върху него още 10см EPS и минерална мазилка или да сваля стария налепен гипскартон и да напра конструкция с вата 5см и картон на всички три външни стени, като опасенията ми са, дали с още външна изолация ще има ефект, или пък вътрешната да не образува мухъл. Благодаря ви.


    Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #5

    Отговор: Изолация варианти

    От контактите духа, защото строителя е алчен тъпанар и не е подмазал фугите на тухлите отвън, както и е лепил изолацията на топки без да запечатва отделните листи по краищата(това твърдение при мен съм го проверил с махане на част от външната изолация). Аз живея в подобен апартамент. Отвън е 5см EPS. От контактите духаше. На външните стени отвътре, на стените към съседите, както и на тавана имам 5см вата (50кг) с картон. На пода имам 2см черен корк с ламинират паркет. Мухъл няма никъде. Откъм шумоизолация ефект има минимален (може би искаше поне 70кг, но без формалдехид не можаха да ми доставят), топлоизолацията се подобравя. Много помага и смяната на стъклопакетите с 4 сезона или К-стъкло (зависи колко прозорци имаш, защото в хола аз имам много, както и посоката на апартамента). Най-добре би било да махнеш тези 5см отвън, да измажеш фугите на тухлите и да си сложиш поне 10см с по-голяма плътност EPS или вата, но това си трудно и скъпо, ако си на висок етаж. Ако ще слагаш отвътре вата си удължи кабелите на контактите и ги запечатай, за да не духа към ватата, и без това ще ги изведеш отпред на картона.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Варианти за монтаж на външно тяло
    От goshe във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 22-04-17, 12:46
  2. Варианти на термопомпа въдух-вода в паралел с газово котле
    От VanDan във форум Други начини за отопление
    Отговори: 19
    Последно: 06-10-16, 22:47
  3. Питане за 55" телевизори - варианти?
    От regned във форум Телевизори
    Отговори: 40
    Последно: 29-11-14, 15:29
  4. варианти за монтаж на слънчеви панели
    От ba4_dido във форум Други начини за отопление
    Отговори: 15
    Последно: 11-05-13, 19:32
  5. Отговори: 3
    Последно: 20-04-07, 17:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе