Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41
Like Tree4Одобрявам

Питане за 55" телевизори - варианти?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #1

    Питане за 55" телевизори - варианти?

    Решил съм че май ми е долшо времето да взема 55", че 46"цата вече ми малее.
    Гледам основно моделите на самсунг. Обмислям до коледните празници да се дообзаведа, но колебанието ми за сега е между h6400 или 900 лв по-скъпия h7000. Също така моделите между тях струва ли си да ги обмислям?

    От другите марки кои модели да гледам също? Максимума е 3к лв, но ако не е особено голям компромис бих взел и по евтин вариант (H6400). За 3d не ми е голямо значение активно или пасовно, но ми се ще медийния плейър да не е трагедия (визирам сони). Самсунг ми е фаворит заради hbo go, въпреки че никога не съм го гледал на телевизор де, само таблет. Гледам основно филми от мултимедиен плейър, но въпреки това не искам да губя варианта вградения плейър - някога ползвах на настоящия си тв (с750) плейъра и бях повече от доволен, но заради пустото 3д имам и ммп.
    До колкото чета ultrahd телевизорите са по зле от fullhd, заради ъпскейла, което ги изключва може би?
    Ще съм ви благодарен ако споделите мнение и дадете и предложения.

    п.с. А Н8000 струва ли си 500те лева спрямо 7000?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: Питане за 55" телевизори - варианти?

    Това е моят фаворит, но малко надхвърля бюджета
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...PFS8109-3D-LED

  4. *KD
    *KD е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    13
    #3

    Отговор: Питане за 55" телевизори - варианти?

    Взимай Samsung H7000 - уникален телевизор...

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #4

    Отговор: Питане за 55" телевизори - варианти?

    да филипса определено е добър отиди някъде и го тествай
    това че е с андроид му дава доста възможности от към мултимедия
    дори може да си сваляш торенти

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #5

    Отговор: Питане за 55" телевизори - варианти?

    Благодаря за предложението и мненията!
    Моля и за мнение относно Н6400 - как се справя като качество на картината, медийния му плейър и голям компромис ли е избора му?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #6

    Отговор: Питане за 55" телевизори - варианти?

    Скоро гледах набързо.

    Панасоник 47/55 AS740/50 и 650. На тъмно не съм ги сравнявал, но мисля, че 750 не си струва разликата в парите. Подсветката му уж е Директ лед без локално затъмняване, което реално би дало предимство единствено в по равномерното разпределение на яркостта. Но четах ревюта, в които тази подсветка, която мисля е същата, като на ЛГ 7-серия, пак има известна неравномерност в центъра. Тук трябва да се сравнява на тъмно, затова не се ангажирам с категорично мнение. И двата имат в известна степен DSE. 750 има PIP, което е +, но пак неоправдава цената. И двата си имат 50Хц бъг, затова трябва да държите IFC на минимум, което за филми обаче е добре да е изключено.

    Някой, ако е попадал на картинка как са наредени диодите, при Директ лед на Панасоник, нека да я постне.

    Сони 55W955 - За мен не си заслужава въобще разликата в цената спрямо Панасоника. Подсветката му ТРИ-глупости не му дава никакво предимство. Слаб контраст! Виж по-скъпите им модели са по-добри в това отношение, ама там говорим за цифра. Обработката на картината не превъзхожда тази на Панасониците.

    Самсунг H7.., голямото му предимството е покритието на екрана - не е малко, но пак надценено, примерно спрямо 6670 или даже 6400, който в момента е на цена 2000лв. за 55". Традиционно лоши ъгли на виждане. В обработката на картината не се усеща видима разлика в моделите, която е на ниво. Усещането за детайлност, при 7-ма серия идва от покритието на панела, обаче не е препоръчително за гледане в слънчева стая.

    Шарп 60LE752, голям екран на достъпна цена. По-слаба обработка на картината от Самсунг. На нивото на Сони. Лоши ъгли на виждане и по-нереални цветове в готовите му режими на картината, ако се пипне може и да се докарат по-точни цветове.
    Този пост е редактиран от pilot; 18-10-14 в 13:08.
    hristobotev и regned харесват това.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #7

    Отговор: Питане за 55" телевизори - варианти?

    С две думи изчакай 4-5 месеца, за да излезат новите модели за 2015 година

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #8

    Отговор: Питане за 55" телевизори - варианти?

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev Виж публикацията
    С две думи изчакай 4-5 месеца, за да излезат новите модели за 2015 година
    Нови модели по рано от април 2015 няма да има , след което трябва да чака 1-2м малко да се нормализират цените .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #9

    Отговор: Питане за 55" телевизори - варианти?

    Все пак, за да не чакаме 2015г., бих изразил неангажиращо мнение, че Panasonic 55AS800 предоставя много добра картина за лсд, като цяло.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    113
    #10

    Отговор: Питане за 55" телевизори - варианти?

    Ако парите не са проблем H7000 можеби е най-добрия ти избор, но ако говорим за по адекватно решение и цена спрямо качество взимаш H6400 за под 2000лв и след това грам не те е яд че е можело да прахосаш още хиляда за TV.
    regned одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #11

    Отговор: Питане за 55" телевизори - варианти?

    Благодаря много за мненията! Дебна в засада и чакам някоя промоцийка При първа възможност ще погледна и панасоника, както и евентуално да ми сравнят на място 6400 и 7000. Сони по едно време ми бяха станали интересни като модел, но като пипнах дистанционното в тъста и се опитах да се ровя в менютата и да пусна нещо по мултимедията, ми се догади... та за това сони ми е много назад в уиш листа.
    П.С. ако дочакаме до 2015 моделите, значи работата може да отиде до 2016та моделите

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    113
    #12

    Отговор: Питане за 55" телевизори - варианти?

    Аз се загледах по 6410, дизайна ми харесва повече от на 6400 въпреки че е с бяла рамка. Също разгледах и 55W805, на сходна цена е с 6400 и можеби с една идея ми хареса повече картината и звука на Sony-то, но пък от към Smart функционалност и подменюта не е чак толкова удобен както Samsung, но за всеки случай да убедя и себе си ще кажа в шоурума да ми ги наредят един до друг с еднакви настройки за да мога да ги сръвня лично. И който ми хареса от двата, той ще е.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #13

    Отговор: Питане за 55" телевизори - варианти?

    В момента 55H7000 e на 2699лв. Между другото 46" е на 1999лв., та ако ще гледате основно фронтално са интересни оферти.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    113
    #14

    Отговор: Питане за 55" телевизори - варианти?

    На добра цена е 7-мата серия, но ми идват много 2.7к лв. за 55-цата, а 46-инча са ми малко и търся от 50" нагоре. Голяма дилема: Samsung 55H6400 или Sony 55W805?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #15

    Отговор: Питане за 55" телевизори - варианти?

    От колко метра ще гледаш - минимум/максимум. Според мен 55" трябва да го гледаш минимум от 2.5м и то с качествен сигнал. Иначе от твоите колебания - H6400. Все пак за този размер, 7-ма серия е по-добра за спорт и динамика, просто от близко се вижда разлика в нейна полза. От далеч, може и да не забележиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 16-08-17, 01:03
  2. Питане за "гума" на нова перална машина Zanussi
    От phristov във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-10, 13:44
  3. Отговори: 3
    Последно: 10-10-08, 20:43
  4. 21"ТЕЛЕВИЗОРИ NEO И CROWN ДО 190лв. - КОЙ Е ПО НАДЕЖДЕН
    От ERIC във форум Други телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 12-06-07, 10:44
  5. Питане за "WAP"-страници и SonyEricsson T600
    От IvO™ във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 16-11-05, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе