Резултати от 1 до 7 от общо 7

Избор на дистанционер ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #1

    Избор на дистанционер ?

    Здравейте,
    предстои ми смяна на дограма, спрял съм се на

    Рехау 5 камерна , цветна( не че е от значение)
    Ширина на касата - 70см.
    Обков - Рото или Сигения ( тука клоня към Рото повече) - какво бихте препоръчали?
    Троен стъклопакет - 40мм - бяло/ бяло/ 4 сезона

    Както се подразбира и от заглавието на темата дилемата ми е относно дистанционера, дали да бъде TPS.
    Реално за него трябва да доплатя около 470-500лв за цялата дограма.
    Има ли смисъл от него? Рентабилно ли е това оскъпяване на дограмата.
    Не можах да намеря реално отзиви на потребители или монтажници относно този TPS-дитанционер.

    Поздрави!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2

    Отговор: Избор на дистанционер ?

    Rehau Euro 70 съм виждал и не ми хареса (мисля за него говориш?). На -18гр с непрекъснато отопление 21/22гр. правеше конденз по профила ....Имам наблюдения над 4ри прозореца в жилището на брат ми. Бих насочил парите си към по добър профил по скоро от колкото в такъв дистанционер.
    Обкова ROTO е добър.
    Тройния стъклопакет е с най осезаем топлоизолационен ефект.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #3

    Отговор: Избор на дистанционер ?

    Здравей,
    За същия профил говоря.
    В момента на друго жилище от една година съм с такава дограма с двоен стъклопакет с алуминиев дистанционер и съм доволен като цяло. Конденз почти няма. Но все пак съм от Бургас и тука такива студове няма. Тройния стъклопакет го слагам с цел по-голямо обезшумяване. Та затова отново заложих на този профил. Само се чудя за този дистанционер дали реално ще имам някаква полза или е просто една реклсма

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4

    Отговор: Избор на дистанционер ?

    Щом търсиш тишина сложи и външното стъкло да е 6мм! Ще помогне.
    Това "почти няма" е малко като на колегата от другата тема Но ти си и в Бургас....може да е от влагата макар да ме съмнява.
    От дистанционера има полза, но в твоя случай по добрия профил би осмислил сумата повече според мен.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #5

    Отговор: Избор на дистанционер ?

    Хах да малко прозвуча като “уж болни”.
    Конденз съм забелязал няколко пъти рано сутрин. Понеже вечер хола не се отоплява. И в големите студове когато суша дрехи вътре, рядко, но се е образувало един пръст конденз. Да от страната където минават превозни средства стъклото е 6мм.
    Другия ми вариант е кьомершинг 76мм но скачам с 1300-1400 лв над рехауто.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #6

    Отговор: Избор на дистанционер ?

    И аз суша дрехи понякога. Предишни години отоплението не работеше нон стоп и отново съм нямал конденз по тази дограма никога. За сметка на това стара ми дървена като захладнееше се изпотяваше външния прозорец от вътре.

    Има защо да скача сумата с Кьомерлинга.... Защо не погледнеш и тази KBE? В моя град я тръбят на всякъде за читава. Миналата година един авер си сложи такава и няма грижи за сега с кондензи и студен профил.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #7

    Отговор: Избор на дистанционер ?

    Здравейте,
    След година и 3-4 месеца и прекарани две зими с новата дограма
    Искам да дам обратна връзка да не остава така недовършена темата. В край на сметка заложих на Tps- дистанционера.
    Тази и предната зима конденз не е имало на нито едно стъкло в апартамента.Стаята в която я използвам за сушене на дрехи също няма конденз. В другата стая която е склад и не се отоплява също няма конденз.
    Като цяло дори и в студените дни стъклопакета си остава сравнително топъл от вътрешната страна.
    За обков заложих на сигениа ауби. Докато бяха майсторите в апартамента явно от блъскане на прозорците един по-голям увисна съвсем леко. Регулираха го и от тогава никъде с нищо не съм имал проблем.
    Като цяло съм доволен!
    Поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 20:31
  2. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 20:49
  3. Избор на Хардуер...Избор на фирма
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 28-11-05, 21:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе