Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree5Одобрявам
  • 1 Post By goshe
  • 1 Post By tony34al
  • 1 Post By tony34al
  • 1 Post By goshe
  • 1 Post By tony34al

Питане за топло и хидро изолация от пенополиуретан с нанасяне чрез напръскване?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #1

    Питане за топло и хидро изолация от пенополиуретан с нанасяне чрез напръскване?

    Здравейте, някой има ли опит, мнение или препоръка за този тип изолация.
    https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=_b3NXRgoplw
    Става въпрос за селска стара къща на която почти всека година и се пълни мазето с вода.
    Стените на мазето са от каменна зидария, а другите от единични плътни тухли.
    Идеята е поне частично да се спре проникването на влагата идваща отдолу, както и да се топлоизолира пода като бонус. Дъските от долната страна вече са доста изгнили, та и на места сгурията е изпаднала. Мисля си и между гредите дали не трябва са се сложи метална мрежа, която да служи като армировка. Да не вземе от вибрациите на пода цялата изолация да се стовари като обърнат леген.
    Предимствата които аз виждам са:
    не пропуска влага,
    не натоварва допълнително конструкцията,
    не се налага работа в обитаемото помещение,
    бързо ще се направи – в рамките на 1 ден.

    Приложил съм картинка от която да се изясни идеята ми.
    Звънях и на фирма и цената за 8см ще е около 40лв/м2.
    Приемам всякакви идеи и предложения, особено ако са и по-евтини.
    От 2-3 дни с влагата се обори един пингвин (влагоабсорбатор), това го мисля като допълнителна мярка.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #2

    Отговор: Питане за топло и хидро изолация от пенополиуретан с нанасяне чрез напръскване?

    Бих проучил и варианта с XPS(тн фибран). Той не пропуска влагата, можеш и сам да си го наковеш или подлепиш с ПУ пяна слабораздуваща, с нея и по снадки и фуги. Ако не гониш ТИ, от долната страна може да е само 2 см. Така и сметката ще е по-тънка.
    Също така бих проверил(или с човек, който разбира) внимателно състоянието на гредите и ако има нужда - подсилване или смяна.
    Но главно бих се опитал преди или след това да отстраня влагата в мазето. Чрез дренаж околовръст и на по-ниско от нивото на мазето.
    Или с наклони в мазето към шахтичка, от която периодично се изпомпва водата. То пак си е вид дренаж, но отвътре.
    Miro1972 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #3

    Отговор: Питане за топло и хидро изолация от пенополиуретан с нанасяне чрез напръскване?

    Или с наклони в мазето към шахтичка, от която периодично се изпомпва водата. То пак си е вид дренаж, но отвътре.
    И на мен това най ми харесва като вариант и цена.До колко е приложимо при теб не знам.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Отговор: Питане за топло и хидро изолация от пенополиуретан с нанасяне чрез напръскване?

    То, първо, е добре да се установи какъв е характера на това овляжняване и откъде идва.
    edi1 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #5

    Отговор: Питане за топло и хидро изолация от пенополиуретан с нанасяне чрез напръскване?

    Има високи подпочвени води. По подробно го бях описал, но в неподходяща тема. "Преди много години целия район е бил блато преди да се направят отводнителни канали. Те вече не се и поддържат почти. Поради тази причина почти никой в това село не прави мазета. Тези които имат си знаят, че всяка зима си се пълнят. В нашето мазе водата е около 1-1,5м. и си е така от както се помня (източваме я късна пролет). Цялата къща си е подгизнала постоянно"
    XPS не ми е ясно как може да се монтира, защото повърхностите не са гладки, гредите са дялани и изкривени от времето (може би и от влагата). Да се подменят е добър вариант, ако се планува обитаване над 10-15 години. Дали аз ще я ползвам тази къща след време като си заминат родителите определено не знам - по-скоро не. На мен ми се струва нерентабилно да се оправя, защото ако седне човек да оправя тази къща ще му излезе по-скъпо отколкото да си купи друга там или да си построи нова.
    Идеята е да се закрепи съществуващото положение още някоя и друга година.
    Този пост е редактиран от bobivg; 18-02-19 в 21:34.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Отговор: Питане за топло и хидро изолация от пенополиуретан с нанасяне чрез напръскване?

    Tози проблем с високите подпочвени води или се оправя генерално или въобще не се оправя. Не съм сигурен, че само с такъв тип изолации може да се спре проникването на влага в по горните етажи. По скоро си мисля, че няма да може и едва ли си заслужава да се хвърлят средства с неопределен резултат.
    bobivg одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #7

    Отговор: Питане за топло и хидро изолация от пенополиуретан с нанасяне чрез напръскване?

    Че гредите са дялани или криви не е проблем, ако лепиш с ПУ пяна за лепене.
    Но това си е бял кахър в сравнение с наводняването в мазето. Наистина трагична работа и както каза Тони по-горе, не се ли реши генерално, щом цялото село е така...
    Това обезсмисля идеята за локален дренаж.
    bobivg одобрява това.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #8

    Отговор: Питане за топло и хидро изолация от пенополиуретан с нанасяне чрез напръскване?

    Не че я обезмисля, но ще се хвърлят средства. защото евентуално ще са необходими и понижаващи сондажи. Това би имало смисъл, ако къщата се полва постоянно.
    bobivg одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic YW12DKE - не тръгва на топло
    От distefano във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 02-02-13, 22:19
  2. Osaka 12 SLE не мога да я подкарам на топло
    От Daxy във форум Климатици Osaka
    Отговори: 6
    Последно: 24-12-11, 17:47
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Osaka CH-12-DJ - не духа въобще топло
    От mantaman във форум Климатици Osaka
    Отговори: 3
    Последно: 14-12-08, 11:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе