Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34
Like Tree3Одобрявам

Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    13
    #1

    Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

    Здравейте. Монтираха ми пвц дограма с троен стъклопакет, стъклата на които са
    - 4 сезона
    - бяло обикновено
    - бяло обикновено

    Моля някой да ми даде информация, дали има значение ако 4 Сезона стъклото е монтирано отвътре в стаята или отвън?

    В нета намирам инфо, че ако стъклата са 4Сезона / Бяло / К, то тогава 4Сезона е отвън, докато К стъклото отвътре.
    Но не мога да намеря техническа обосновка дали има значение разположението на 4Сезона стъклото, съчетано само с бяло обикновено стъкло.
    Технически погледнато разбирам, че 4Сезонната-функция се дължи на едно фолио от метален оксид, залепено на стъклото и колебанието ми е дали ще върши същата работа ако е монтирано в грешната посока.
    Този пост е редактиран от mchammer; 22-02-21 в 13:05.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #2

    Отговор: Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

    За зимата ще е по-добре да е отвътре, за лятото по-добре да е отвън.
    Ако е вътре - зимата ще спира топлото да "излиза" защото ти е на вътрешното стъкло и ще отразява, лятото ако е пак отвътре - ще "грее -силно казано" най-вътрешното ти стъкло.
    Перфектен вариант - върти ги всеки сезон... шегичка...
    По-малко перфектен вариант : по добре е от 3 бели, и по-добър от към качество на светлина от 4с/б/ка, защото пропускат по-малко...
    Сипи си едно малко и гледай през джама а не го мисли.
    npb одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    13
    #3

    Отговор: Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

    Благодаря за мнението. Има ли самия слой (ако по презумция самата функция на 4сезонното стъкло се дължи на един слой фолио) ориентация?
    Пример: ако фолиото е сложено от вътрешната страна на външното за стаята стъкло и слънцето го напича, то фолиото играе ролята на рефлектор и отблъсква слънчевата светлина.
    Какво става обаче когато пакета се обърне и 4сезонното стъкло се окаже вътрешно за стаята? Ще рефлектира ли слънцето по същия начин?

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #4

    Отговор: Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

    ок пуснах една елка , оказва се че има някакво значение. по принцип не вярвах да има...
    ако не съм ги объркал : троен пакет с аргон , две бели и само позицията на енергийния слой е 2ра или 5та.
    изводи обаче от мен не търси. сменя се соларния фактор и някакви там дреболии мърдат.
    слоя мисля че не знае накъде отразява... просто отразява от където каквото дойде.




    ето и какво има значение : по-голямо от колкото очаквах за парите си особенно :
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от estqwerty; 23-02-21 в 20:50.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    13
    #5

    Отговор: Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

    #estqwerty, жив и здрав, благодаря за труда. Аз ще се опитам да направя изводите на база твоите файлове.

    Отговора на въпроса ми Има ли фолиото ориентация, е ясно видим във втората секция, и той е ДА, има разлика, но тя е едва 4% когато се касае за отразяване на светлината.
    External energy reflection: pe
    Internal energy reflection: pei

    Сравнявайки първите две снимки (тези с аргона), за да сме при равни други условия, установявам няколко съществени разлики:

    1. Thermal properties - показва количеството изгубена енергия. При положение, че стойностите са еднакиви извода е, че без значение къде е 4Сезона стъклото, топлозагубите ще са еднакви.
    2. Energy properties и по-специално Solar facor и Shaing Coefficient, които са пряко свързани - по-малката стойност означава, че по-малко пропусната през стъклото енергия.
    - Solar factor (39% при 4Сезона отвън / 47% при 4Сезона отвътре)
    - Shading coefficient SC (0.45 при 4Сезона отвън / 0.54 при 4Сезона отвътре)

    Извода е, че когато 4Сезона стъклото е отвън, ще влиза по-малко енергия, иначе казано:
    - по-благоприятно ще бъде през лятото защото ще влиза 8% по-малко жега

    На база 2-та извода, моето мнение е, че при съчетание на стъкла 4Сезона и Бяло обикновено, то стъклото 4Сезона трябва да бъде отвън, защото през лятото ще влиза 8% по-малко жега, а през зимата няма да има по-различна загуба на топлина.

    Моля да ме коригирате, ако смятате, че изводите на са много логически издържани.
    Този пост е редактиран от mchammer; 24-02-21 в 14:00.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #6

    Отговор: Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

    https://www.agc-yourglass.com/configurator/en

    линк към елката.

    добър обзор си направил - аз гледам само топлопреминаването...
    и добър избор и ка и енерджи се счупва светлината - смело е да избереш 2 бели с енерджи. би трябвало да знаеш какво правиш?
    голямо значение има да се избере точната дебелина и газова междина м/у стъклата за различните газове, както и общата дебелина. а бе почти безкрайно е.
    скоро ще направят пробив с производството на пакети и ще заживеем щастливи в бъдещето...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #7

    Отговор: Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

    4 сезона запад и прозорци на фасадата, изток и нещо балконче ако има пред прозореца пролет /есен си е хладно.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    13
    #8
    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    https://www.agc-yourglass.com/configurator/en

    линк към елката.

    добър обзор си направил - аз гледам само топлопреминаването...
    и добър избор и ка и енерджи се счупва светлината - смело е да избереш 2 бели с енерджи. би трябвало да знаеш какво правиш?
    голямо значение има да се избере точната дебелина и газова междина м/у стъклата за различните газове, както и общата дебелина. а бе почти безкрайно е.
    Благодаря за линка. Какво имаш в предвид под това, че е смел избор при енерджи и 2 бели?
    Относно газа, тук не съм чул на някой да слагат газ между стъклата.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    4 сезона запад и прозорци на фасадата, изток и нещо балконче ако има пред прозореца пролет /есен си е хладно.
    Имаш в предвид, че лятото спира добре слънцето, и по същата причина пролет, есен и зима не може добре да се стопли заради това, че пак рефлектира слънцето ли?
    4Сезона и обикновени бели ли имаш? 2ен или 3ен ти е стъкло пакета?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #9

    Отговор: Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

    Забравил съм точно, но мисля че беше 4сезона, ка, бяло, но точно каква е последователноста не я помня. На стая юг/изток с балкон лоджия. Пролет/есен си е 2 градуса надолу от другите стаи. Всичко е едно и също изложение. На другата стая поръчах ка. Сега само едното ли е ка, две стъкла ли са не знам. По ми допада. С пластмасов дистанционер, май и аргон. На ролпласт по техните схеми.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #10

    Отговор: Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

    избрал си 2 бели със 1 ниско емисийно , предполагам си имал някава цел. а не сляпо да гониш най добър резултат от към термопреминаване. Предполагам си търсел повече свтлина...
    Смело е защото до 2 нискоемисийни цената не е толкова голяма и си предпочел това решение. само това имам предвид.

    За газове в България, въздух или аргон. И двете са на вяра...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    13
    #11

    Отговор: Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    избрал си 2 бели със 1 ниско емисийно , предполагам си имал някава цел. а не сляпо да гониш най добър резултат от към термопреминаване. Предполагам си търсел повече свтлина...
    Смело е защото до 2 нискоемисийни цената не е толкова голяма и си предпочел това решение. само това имам предвид.

    За газове в България, въздух или аргон. И двете са на вяра...
    Сменях дограмата на вилата, която ще я ползвам предимно лятото заради децата, да играят на въздух. Понеже 5 от 6те ми прозореца са на юг и запад, сложих 4Сезона стъкло за да не е много горещо през лятото. А стъклопакета го направих да е троен (т.е. двете стъкла са бели обикновени) с цел по-добра топлоизолация (в сравнение с двоен стъклопакет) за през зимата, ако евентуално вилата се ползва и зимата някой ден.

    От цялото ми четене разбрах, че към днешна дата е най-добре да се слага 4Сезона стъкло и евентуално Ка стъкло, но Ка-то само на източни и северни стаи.

    - - - - - - - - - -

    На снимката долу, съм направил сравнението на български с двата варианта:
    4 Сезона / Бяло / Бяло и Бяло / Бяло / 4 Сезона, изпълнени с въздух помежду им.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от mchammer; 25-02-21 в 10:03.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #12

    Отговор: Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

    По скоро гледай къде ще ги поръчаш, че не се знае накрая какво са ти направили.
    Gena_bs одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    13
    #13

    Отговор: Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    По скоро гледай къде ще ги поръчаш, че не се знае накрая какво са ти направили.
    На мен вече ми ги монтираха, но понеже 4Сезона стъклото ми беше монтирано от вътрешната страна, отворих тази тема за да си разясня предимствата и недостатъците.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #14

    Отговор: Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

    От къде знаеш че вътрешното стъкло (стъклото от към стаята) е 4 сезона, а не стъклото от към улицата.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    13
    #15

    Отговор: Стъкло 4 Сезона Отвън или Отвътре ??

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    От къде знаеш че вътрешното стъкло (стъклото от към стаята) е 4 сезона, а не стъклото от към улицата.
    По принцип от маркировката на фирмата, която е сглобявала стъклопакета. Но понеже ми стана много интересно дали наистина стъклото, което е сложено е 4Сезона, вчера поръчвах допълнително един вратопрозореци и питах човека дали можем да разберем кое наистина и дали наистина е 4Сезона - да, може, но трябва да се свали уплътнителя на един от пакетите и тогава ще стане ясно. Та, като дойде скоро да ми монтира новия вратопрозорец, ще свали единия стъклопкает и ще го види.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Надраскано стъкло 4 сезона при почистване
    От Gena_bs във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 4
    Последно: 19-10-20, 16:21
  2. Отговори: 4
    Последно: 12-12-18, 09:45
  3. К-стъкло или Енерджи/четири сезона
    От ^Rokera^ във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 39
    Последно: 21-05-18, 01:07
  4. Стъкло 4 сезона и обикновено бяло - пазлика ?
    От nikolai4ooo във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 43
    Последно: 17-06-17, 21:24
  5. Микровълновата се запали леко отвътре
    От glarus във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 11
    Последно: 06-11-12, 20:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе