Резултати от 1 до 5 от общо 5
Like Tree3Одобрявам
  • 2 Post By Kaar
  • 1 Post By CubanLinx

Надраскано стъкло 4 сезона при почистване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #1

    Надраскано стъкло 4 сезона при почистване

    Върху стъклата и первазите имаше пръски и директни попадения от лепило за EPS. От тъпото "саниране" и некадърните майстори.
    Дебелината на лепилото варираше между 2 и 5мм. Не знам защо реших, че препарат и микрофибър за стъкла няма да ми помогнат. И това ми беше кардиналната грешка!
    Ползвах чисто нова дървена шпатула за тиган, защото съм си патил с металните стъклочистачки на обикновени стъкла, а дървото е доста по-меко. Явно съм натиснал доста силно и песъчинки са се забили в шпатулата. Днес на слънцето видях, че жестоко съм надрал едното стъкло, а друго има 3-4 резки. Просто не мога да си намеря място от яд!
    Има ли някакъв начин да се отстранят резките на място или трябва да сменям стъклопакета?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #2

    Отговор: Надраскано стъкло 4 сезона при почистване

    Нов пакет на пролет, или завески да не го виждаш. сори но няма как да се полира. или пък има?

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    592
    #3

    Отговор: Надраскано стъкло 4 сезона при почистване

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Върху стъклата и первазите имаше пръски и директни попадения от лепило за EPS. От тъпото "саниране" и некадърните майстори.
    Дебелината на лепилото варираше между 2 и 5мм. Не знам защо реших, че препарат и микрофибър за стъкла няма да ми помогнат. И това ми беше кардиналната грешка!
    Ползвах чисто нова дървена шпатула за тиган, защото съм си патил с металните стъклочистачки на обикновени стъкла, а дървото е доста по-меко. Явно съм натиснал доста силно и песъчинки са се забили в шпатулата. Днес на слънцето видях, че жестоко съм надрал едното стъкло, а друго има 3-4 резки. Просто не мога да си намеря място от яд!
    Има ли някакъв начин да се отстранят резките на място или трябва да сменям стъклопакета?

    Да вдигна малко темета, че и аз направих същата поразия. Като цяло, ще бъде ли това проблем или дефекта ще остане само козметичен. Ако някой знае дали могат тези деруги да се оправят, моля, нека сподели мнение.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4

    Отговор: Надраскано стъкло 4 сезона при почистване

    Ефекта/дефекта е изцяло козметичен. Слоят с К/4S е от вътрешната страна на стъклопакета.
    ccankov73 и CubanLinx харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    592
    #5

    Отговор: Надраскано стъкло 4 сезона при почистване

    Вчера малко късно се захванах с чистенето и драскотините се виждаха на тъмно, но сега, когато го гледам през деня трудно се забелязват. Иначе четох от разни чужди линкове, че евентуално може да помогне разтвор от вода и солна киселниа (99:1), но не съм сигурен колко би имало ефект. В крайна сметка май ще оставя нещата така, както са. Щом покритието е от вътрешната страна на стъклото не е болка за умиране.
    Kaar одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за лепене на стъкло
    От yozone във форум Домашен майстор
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-12, 21:11
  2. Утре се открива Рок сезона в Каварна
    От stenly във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 30-05-08, 12:28
  3. Ф1- започна сезона, а коментари не виждам
    От LUDIA във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-06, 18:56
  4. Хитът на сезона - новите mp3 Players
    От Edin_Lud във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 15-10-05, 11:10
  5. В неделя започва F1 сезона....
    От Milanoff във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 41
    Последно: 18-03-02, 09:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе