Резултати от 1 до 6 от общо 6

Презентация на един аматьор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    11
    #1

    Презентация на един аматьор

    Здравейте, открих едно сайтче с free templates и ми се стори лесно да ги модефицирам за свои нужди. Бихте ли дали мнение и съвети кое и как да заменя за да се получи по добра визия. Всяко мнение ще ми бъде от полза. Ето и линка:

    http://www.shopnumberone.hit.bg

    Благодаря за вниманието и съветите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    58
    #2

    Презентация на един аматьор

    Да, тоя темплейт ми е доста познат, скоро даже го разглеждах и в оригинал е доста красив. Ти в голяма степен си успял, но има неща, които могат да се подобрят. Основното, което забелязвам е проблема ти с шрифтовете. Навсякъде пишеш с Таймс Ню Роман, което аз лично не бих направил. Погледни пак оригинала и забележи, че хората използват доста по-изписани шрифтове. Вярно е, че ще се наложи да ги направиш като картинки, но мисля, че си заслужава. По-фините шрифтове добавят финес в дизайна, а сега твоят стои доста груб. Таймса ти препоръчвам да го ползваш само в средно голям размер и курсив. Последно сега като погледнах видях, че имаш някакъв проблем със скролера, излиза дори и когато няма нужда от него. Загледах се и сякаш видях проблема - марджините ти не са зададени с размер 0 и сега имаш излишно отместване във всички страни.



    Бих ти казал още доста забележки, но едно, че е късно и ми се спи, а и е по-добре първо да промениш нещата до тук, за да видим резултата :-).



    Лека работа!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    11
    #3

    Презентация на един аматьор

    Здравей, благодаря за уместните забележки и съвети. По съвет на специалисти от друг форум смених шрифта с "verdana' но май не се полъчи по добра визия поне за мен.

    http://shopnumberone.atspace.com

    Шрифта в оригиналния темплейт е "Tahoma" 9pt . И аз незнам защо теших да го променя с Time New Roman... ето тук е с него http://www.shopnumberone.hit.bg

    а това с скролера не ми е ясно ка се появи-аз не съм специалист в направата на страници и сега се блъскам да разбера как да го оправя защото това "марджините" не ми говори нищо-незнам как да ги направя "0". Ще се радвам и на още забележки-все пак ще са ми от полза.

    P.S. Мисля че успях да махна скролера в http://shopnumberone.atspace.com


  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    58
    #4

    Презентация на един аматьор

    Така с Verdana има някакво слабо подобрение, но пък самата комбинация от Verdana и Times New Roman е трудно за осъществяване и сега определено не е добре :-). Иначе аз имах предвид да използваш някой нестандартен шрифт поне за менютата горе и долу. Примерно Cabel и който друг си харесаш, но задължително да е по-фин и по-висок, за да запълни полетата. Хехех, сега да не вземеш да сложиш някакъви огромни надписи, под запълване разбирам да няма много разстояние отгоре и отдолу :-). Шрифта Tahoma не е никак лош, но имай предвид, че има потребители, които могат да го нямат :-).



    Сега марджин или margin се наричат отстъпите. В тоя случай говоря за белите полета в четирите края на таблицата. Ето два начина да ги махнеш:

    - ако използваш CSS напиши - body { margin: 0; } примерно най-горе

    - в другият случай или ако не искаш да използваш CSS си отвори HTML файла, намери си тага <body> (той е в самото начало) и вътре в него добави, че искаш да махнеш остъпите. Кода е - <body marginheight="0" marginwidth="0">.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    14
    #5

    Re: Презентация на един аматьор

    Ако искаш да продаваш, почти си успял, но ако искаш да спечелиш награда за уеб дизайн си далеч от истината. Ето няколко съвета за сайта ти.
    -Пиши с по голям шрифт, незвисимо какъв, така ще спечелиш и хората с проблемно зрение
    -Много излишен текст, който не казва нищо съществено. Докато го четеш загубваш интерес.
    -Смени оранжевия цвят с някои по не наситен. Вместо името на магазина, се набиват на очи бутоните, та чак малко дразнят.
    -Сложи някакъв динамичен ефект на промоциите и на името на магазина, за да привличат вниманието.
    - Няма мото на магазина. Измисли нещо, което ще се запомни и ще отличава този магазин от останалите, които GOOGLE ще покаже в търсенето(около 500).
    Това са съвети относно рекламата като цяло, понеже съм карал такава специализация, а от уеб дизайн разбирам малко и не мога да дам акъл. Като цяло си се справил добре.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re: Презентация на един аматьор

    ааа, не, тук вече би предишната тема http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg253883
    Момче, ти имаш талант, стани миньор, не се погубвай в този форум

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Flash презентация - как !?
    От cyberson във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 27-12-10, 15:49
  2. Програма за презентация по LAN
    От shanto във форум Общ - софтуер
    Отговори: 19
    Последно: 12-03-09, 22:21
  3. презентация с пауър пойн с проектор -
    От eror във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 12-03-09, 00:52
  4. Презентация на видео стена
    От Pit във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 03-10-08, 19:02
  5. php за аматьор...
    От MetalMilitia във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 25-03-04, 23:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе