Резултати от 1 до 9 от общо 9

Въпросче ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #1

    Въпросче ...

    Много от вас са виждали сайтове в които има търсачки, но малко по- различни. Имам предвид търсачка в която се избират предимствата на хотели. Пример : Избирате от падащо меню хотели в северна БГ. Избирате с колко легла е, има ли джакузи, сална, тенис игрища и прочие. И когато дадете търсене ви намира всички хотели, които отговарят на тези характеристики. Смятам че сте ме разбрали за каква търсачка ви говоря. Може ли това нещо по някакъв начин да се напише на JavaScript или по друг начин така, че да не изисква сървар за да се подкара. Наскоро ползвах търсачка на JS, която беше на остновата на един JS файл в който се попълва базата данни и от там се търсеше информация за запитания компонент или елемент. Ако можете дайте ми всички варианти, които са възможни. Благодаря от сега.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #2

    Въпросче ...

    То може да стане ама това означава да наблъскаш цялото инфо в самия хтмл.

    Като напъхаш 200 хотела с по 30 колони информация и стане 1.5МБ страницата този който тръгне да я зарежда няма да е много доволен.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #3

    Въпросче ...

    Пробвай да гепиш скрипта с който се точат драйвъри от сайта на нвидиа

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #4

    Въпросче ...

    Добре, вместо да попълвам информацията в хтмл -то немога ли да направя едно js файлче и самата търсачка да търси от него ? Някой изобщо виждал ли е такова чудо на javascript и изобщо дали ще може да стане ? )

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #5

    Въпросче ...

    Защо не се хванеш и да го направиш на PHP с база данни mysql. Ще стане 100000 пъти по-лесно

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #6

    Въпросче ...

    Няма значение дали е отделен джс файл или в самия хтмл.

    нали трябва да се дръпне при клиента за да може джаваскрипта да го прочете.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #7

    Въпросче ...

    сновната разлика между жаба скрипта и сървър сайд езиците е че жаба скрипта се компилира и изпълнява на клиентския компютър. Което до един момент не е проблем, но ако трябва да се обработват по-големи масиви от данни то

    1. Всичко се източва при клиента.

    2. Не се знае що за браузър ползва клиента - пресен пример гмейла и опера

    3. Ако клиента е с по-куц комп, можеш да му утепеш браузъра.

    Т.е. твоята идея е донякъде изпълнима на жаба скрипт, но чесно казано след един момент или ще се наложи да си промениш изцяло идеологията или ще закъсаш яко [Oops!]

  10. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #8

    Въпросче ...

    На мен ми е ясно, че ще стане многоооо по - бързо на пхп, но въпроса ми беше дали може да стане и на жава скрипт . Интересуваше ме също, дали някой е срещал такова нещо. Просто ми е доста интересно как може да стане. А защо не и да го приложа някъде ?

  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #9

    Въпросче ...

    Може да стане по следния начин:

    Въвеждаш си целия текст (в твоя случай информация за хотелите) в html файла извън <body> таговете естествено. За всеки хотел - на отделен ред. Номерираш редовете, правиш скрипт, който да търси определена дума/думи и да връща номера на реда, на който е намерена думата. Към номерата прикачаш имена и линкове към съответните хотели. Скрипта го правиш в резултат от търсенето да изписва имената с линковете.

    Това е с две думи. Успех

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпросче?
    От shishkov78 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 29-01-12, 19:37
  2. Въпросче
    От daKillah във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 10-06-08, 16:52
  3. Въпросче ...
    От stanata93 във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 31-08-06, 09:40
  4. въпросче
    От iovkito във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 02-07-06, 19:06
  5. HUB UТP + BNC Въпросче !?
    От Milanoff във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 16-05-02, 12:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе