Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проблем с позициониране на слоеве !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    74
    #1

    Проблем с позициониране на слоеве !

    Значи, правя сега един сайт ( С Dreamwever ) на който съм сложил слоеве за изкачащи менюта. Проблема ми идва с смяна на резолюцията на екрана* ..просто слоевете се разместват ! Четох из* че доста начинаещи като мен се сблъскват с тоя проблем. Предложени бяха и най-различни решения ..ама не мога да ги приложа* .Това което до тук ми стана ясно - слоевете трябва да са разположени relaetive а не absolute. Как да ги разположа така обаче за мен си остава неизвестно ...ако можете да ми помогнете* *:Super: за справка ето и сайта който правя в момента www.findajob-bg.org ..за сега има слоеве на първо и второ меню ! Аз съм правил сайта* при резолюция 1152/864 .. при по-ниска нещата стават*

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #2

    Re: Проблем с позициониране на слоеве !

    а защо не ползваш таблици...?!?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    74
    #3

    Re: Проблем с позициониране на слоеве !

    По принцип страницата я правя в таблици. Но използвам слоеве за изкачащите линкове. Хем е по "прибран" сайта ..иначе всички тия линкове накуп !

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1
    #4

    Re: Проблем с позициониране на слоеве !

    Вземи най-добре и разцъкай готовите темплейти на Dreamweaver дето са написани на CSS. От там ще научиш много.
    Ако ли не по-добре напрaви нещо по-просто за изпълнение

  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #5

    Re: Проблем с позициониране на слоеве !

    Ами до колкото съм разбрал май слоевете ти хвъркат наляво и надясно като се смени резолюцията. Хммм
    Това може май да се оправи по следния начин ...
    В дреам - а има една функция която прави слоевете на таблици ...
    Modify > Convert > Layers to Tables
    В смисъл като си хванеш слоя и даваш на тая опция и трябва да стане . Поне на видео уроци съм го гледал това как става.
    Ако не свърши работа ползвай наистина таблици, пък може и див тагове и цсс само . Най - добре ще е така, ама малко трудно ще ти е ако не знаеш цсс да го нагодиш за всички браузари .
    Ами това е от мен...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    58
    #6

    Re: Проблем с позициониране на слоеве !

    Не разбрах особено точно проблема. Къде трябва да ти стоят тея изскачащи менюта и къде се появяват при различните резолюции? По принцип ако трябва да излизат горе вляво (примерно) се използва position: absolute, за да може да излизат винаги там.
    Опиши си малко по-подробно проблема и все ще изскочи някакво решение ;-).

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #7

    Re: Проблем с позициониране на слоеве !

    Предполагам че за това:

    става дума? Идеята за бели букви на бял фон ме кефи И малко по-сериозно по въпроса - Интернет експлодър е един браузър дето хич не се съобразява с разни там незначителни глупости като стандартите на w3c и за това скриптовете написани за него понякога не работят в останалите браузъри. Така че не е лошо да се попромени малко вида на падащите менюта - има разни dhtml builder-и ако не можеш да го направиш на ръка.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    58
    #8

    Re: Проблем с позициониране на слоеве !

    Хъм, да ако ползваш готов menu builder ще е доста по-лесно. Иначе това, за което помислих е, че менютата са ти централно подравнени и съотвено при различните резолюции се появяват на някакви странни места. Това става винаги (и е логично) ако ползваш фиксирани координати. Примерно появяваш менюто на позиция по x: 100px. Това изглежда добре в една резолюция, но в друга менюто вече е изместено, а това, което появяваш се намира все там.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. позициониране клапата на LG CS 09 AF(UHO)
    От rosen1212 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 4
    Последно: 28-11-11, 08:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе