Резултати от 1 до 3 от общо 3

Отваряне на два линка с едно щракване...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    29
    #1

    Отваряне на два линка с едно щракване...

    Здравейте. Можете ли да ми кажете как да направя следното:
    Имам един текст в една страница. Искам да го форматирам като хипертекстова препратка към друг документ в същия сайт, но в същото време искам като се щракне върху този текст освен връзката към другия документ да се отваря нов прозорец на браузъра (но да не е pop-up а обикновен прозорец) в който да се покаже друга интернет страница. Тоест с една дума - щракването върху един текст да отваря два линка - единия към документ от сайта в същия прозорец а другия - външен URL адрес в нов прозорец, като новия прозорец да излиза отпред в цял екран. Дано съм обяснил правилно но съм начинаещ още в тази област и някои неща са ми мъгла. Страницата я правя с Dreamweaver. Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #2

    Re: Отваряне на два линка с едно щракване...

    Код:
    <a href="#linknikadewuwsushtiahtml" onClick="window.open('drughtml.html', 'prozorecasiimaime','width=375,height=250')">linkche</a>
    само, че като как ще стане това да отваряш нов прозорец и той да не е pop-up, май нещо не разбирам дефиницията ти за pop-up.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    29
    #3

    Re: Отваряне на два линка с едно щракване...

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    само, че като как ще стане това да отваряш нов прозорец и той да не е pop-up, май нещо не разбирам дефиницията ти за pop-up.
    Ами не знам дефиницията за pop-up каква е точно, но имам в предвид че всички съвремени браузъри блокират pop-up прозорците и затова съм питал така дали може да се отвори втори прозорец от един и същ линк който да лъже браузъра че не е pop-up и да не се блокира. Искам да е така защото той няма да е реклама а ще показва нужна информация която е свързата с първата но се намира на друг сайт и затова искам да се отваря заедно с първия прозорец.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Копие на Flash drive - едно към едно. Може ли ?
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 21-07-10, 19:14
  2. Няколко термина и линка свързани с климатиците
    От IKKbg във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 19
    Последно: 19-08-07, 20:24
  3. Кой изпълнява песента от клипа на линка ?
    От MitkoS във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 24-02-07, 05:05
  4. Два интересни линка.....
    От Garu във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 09-09-06, 17:17
  5. Отговори: 8
    Последно: 12-03-06, 00:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе