Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Софуер за дискусионна група

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #1

    Софуер за дискусионна група

    Трябда ми софуер за организиране на дискусионна група. Нщо като yahoogroups.com. Различни хора да могат да се записват в дискусионната група и цялата обмяна на информация да се извършва на ново e-mail, като също така има и web достъпен архив.
    Пример можете да видите тук: http://groups.yahoo.com/group/sfbg_updates/
    Порових се във www.hotscripts.com, но не намрих това, което търсех. Но е възможно да не съм търсил както трябва.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #2

    Re: Софуер за дискусионна група

    ezmlm например, ама това е решение, което се пляка върху мейлсървър-а.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #3

    Re: Софуер за дискусионна група

    Ползвам платен хостинг, така че вероятно този номер няма да стане.
    Някакви други идеи?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #4

    Re: Софуер за дискусионна група


  6. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #5

    Re: Софуер за дискусионна група

    Мерси, ще погледна...

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #6

    Re: Софуер за дискусионна група

    Съжалявам, но не става. Това, което ми даваш е софтуер за пощенски списък. Тоест хората се записват и един единствен човек може да пуска съобщения.
    Това което търся е нещо друго. Нарича се дискусионна група и се държи по следния начин. Записваш се и цялата група има един e-mail адрес. Когато изпратиш писмо на него го получават всички от групата. И така се води дискусия подобна на форум, но всичко е с електронни писма. В допълнение към това цялата група си има web архив, където могат ад се проследят всички постинги.
    Ами това е общо взето. Явно примера ми в първото съобщение не е бил много ясен. За това ще дам адреса на друга дискусионна група, която е доста по активна: http://groups.yahoo.com/group/bezmishka/

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #7

    Re: Софуер за дискусионна група

    Ето едно описание, което намерих:
    Дискусионната група представлява мрежа от потребители, които получават всяко писмо, изпратено до e-мейл адреса на групата. Това означава, че от момента, в който се регистрирате като потребител, ще получавате всички съобщения, които се адресират до тази група като писма в пощенската Ви кутия. По този начин всеки въпрос може да се зададе както на определен потребител, така и на цялата аудитория на групата.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #8

    Re: Софуер за дискусионна група

    абе знаем какво е дискусионна група
    нарича се mailling list, това дали има уеб интерфейс или не е друг въпрос.

    просто кажи на хостинг-а си, че искаш такова и те ще ти предложат оферта или направо ще ти пуснат, не е сложно.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #9

    Re: Софуер за дискусионна група

    Проблема е че не мога да плащам допълнително за подобна услуга. За това търся някакъв безплатен вариант.
    Очаквам някакви други идеи...

  12. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #10

    Re: Софуер за дискусионна група


  13. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #11

    Re: Софуер за дискусионна група

    Съжалявам, но предложението се отхвърля. Не отговаря на това, за което ми е нужно.

    Момчета, мисля, че май не можете да ме раберете. На мен не ми трябва софруер за организиране на mailing list, а за discussion group. Макар че двете неща често се бъркат всъщност са различни.* Пример за дискусионни групи са тези на* http://groups.yahoo.com

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #12

    Re: Софуер за дискусионна група

    yahoogroups e maillinglist, който има web interface. ще просветиш ли невежите какъв е превода на "дискусионни групи" на английски?

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #13

    Re: Софуер за дискусионна група

    И аз вече почнах да се обърквам, за това да вземем да минем само на български.

    При пощенският списък един потребител се записва за него и получава съобщения на своята електронна поща. На такъв принцип е изграден абонамента за новините на Setcom например. Този вариант много често се използва от различни фирми за уведомяване на техните поребители за различни новини относно предлаганите продукти и услуги. Тоест това е едностранна коминикация насочена от публикуващият към получателя.

    При дискусионната група също има записване и изпращане на съобщения. Но всеки един потребител може да изпраща писма към адреса на дискусионната група, които съответно се получават от всички потребители. Тоест тук имаме разноросочна комуникация от всички поребители, които имат еднакви права. Като изключение прави естествено администратора на групата.

    В английския език и за двете неща често пъти се използва mailinglist, но както обясних по горе има известна разлика. Аз не съм гуру в тази област и вероятно правя известни грешки, но знам какво искам да направя. А то е, да го наречем "група", по подобие на http://groups.yahoo.com.

  17. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #14

    Re: Софуер за дискусионна група

    От това което прочетох, на многото подобни на теб, търсещи нещо с функционалност като (или близка до) тази на Yahoo Groups, на доста места препоръчват Mailman.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #15

    Re: Софуер за дискусионна група

    Мерси за предложението. Може би ще свърши работа. Ще го пробвам...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за име на група
    От 666 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 27-07-12, 22:03
  2. Софуер подобен на ASUS Express gate
    От Badabang във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 30-03-09, 09:40
  3. Tърся софуер за LG U880...
    От MoPcKu във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 26-07-06, 18:08
  4. Група ТЕ
    От gonzolito123 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 14-06-06, 00:23
  5. Софуер за Нокиа 7250i ?
    От topche във форум Поддръжка
    Отговори: 1
    Последно: 02-10-04, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе