Резултати от 1 до 4 от общо 4

може да е елементарно, но доста ме изпоти...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #1

    може да е елементарно, но доста ме изпоти...

    денс цял ден правих нещо като презентация на HTML. не занм защо, но като го гледах - супер, пуснах го през Файърфокс - убиец, обаче, като го пуснах през ИЕксплорер - НЪЦКИ! таблиците изобщо не са подравнени накъдето трябва, текста също, а на всичкото отгоре прозрачността на изображенията излизаше сива! 98% е вероятността този, който ще го гледа да ползва ИЕксплорер. графиките са png.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #2

    Re: може да е елементарно, но доста ме изпоти...

    С коя програмка го правиш това упражнение... Дреамплетача (dreamweaver) проверява за грешки и несъответствия в кода при различните браузъри...по принцип би трябвало да е обратното всичко да е ок с ИЕ и да се омазва с Лисичко...иначе като правиш нещо отваряш един два браузъра и проверяваш как са нещата на всеки 5 мин....ако искаш дай малко код да видим...или го качи някъде...

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #3

    Re: може да е елементарно, но доста ме изпоти...

    добре де... еми... вчера бях уморен... и не съм забелязал нещо - не съм проверил параметрите на две от клетките на таблицата - на превю-то ми изглежда добре, но се оказа, че вместо да заемат 100% от таблицата, те са си измислили някакви 280 пиксела... и не съм задал центриране на текста, а само на клетката... пооправих го. а картинките ги конвертнах на гиф-чета, а там където има полупрозрачност ги направих на jpg с фон и стана готено. верно, трябваше малко да поразцъкам скрипта, ама нищо- поне стана. а програмата е нещо като олекотен Дриймуевър за Линукс - Nvu се казва - много е добър - има основните неща, без някакви гъзарийки, лек е, интерфейса е много добър.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #4

    Re: може да е елементарно, но доста ме изпоти...

    Цитат Първоначално публикувано от IBANEZ_
    денс цял ден правих нещо като презентация на HTML. не занм защо, но като го гледах - супер, пуснах го през Файърфокс - убиец, обаче, като го пуснах през ИЕксплорер - НЪЦКИ! таблиците изобщо не са подравнени накъдето трябва, текста също, а на всичкото отгоре прозрачността на изображенията излизаше сива! 98% е вероятността този, който ще го гледа да ползва ИЕксплорер. графиките са png.
    IE 6 НЕ ПОДДЪРЖА алфа канала на PNG!

    Колкото до другите неща - проблема е в тебе, вярно че има разлики в рендването на хтмл в различните браузъри но да напишеш нещо което да излиза както трябва във всичките не е нещо което се смята за сложно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 19-08-12, 23:33
  2. Закупуване на 3D TV с доста въпросчета
    От ibramdd във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 03-10-11, 17:57
  3. gc35VA - бръмчи доста :(
    От milenjs във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 9
    Последно: 26-01-11, 22:20
  4. HTML - елементарно, но съм го забравил.
    От Sitron във форум Програмиране
    Отговори: 2
    Последно: 06-08-07, 23:46
  5. Вече и в БГ,и то доста:-)
    От DPetrov във форум Коментирай новина
    Отговори: 26
    Последно: 17-01-02, 22:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе