Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Преобразуване на HTML КОДА от "DTD HTML 4.0 Transitional" на FrontPage 2003

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    189
    #1

    Преобразуване на HTML КОДА от "DTD HTML 4.0 Transitional" на FrontPage 2003

    Привет
    Имам курсова работа, трябва да направя сайт на Front Page.Снощи си харесах един малък сайт и си го изтеглих пообработих го със фронта и останах с впечатлението че съм си свършил работата, Само ЧЕ се сетих да видя HTML кода, хвърлих му един поглед и видях че няма нищо общо със сайт правен на Фронт пайдж ...стигаме до въпроса: Могали и как да преобразувам или форматирам някак си HTML кода за да запрелича че съм го правил на Front Page? Моля малко помощ,че много работа иначе....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #2

    Re: Преобразуване на HTML КОДА от "DTD HTML 4.0 Transitional" на FrontPage 2003

    Мили Боже! На първо място кой идиот ви кара да правите сайтове с Front Page!?
    За начало може да пробваш да отвориш index.htm(l) с FP и да направиш "SaveAs"....Боже, Боже, Боже...

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #3

    Re: Преобразуване на HTML КОДА от "DTD HTML 4.0 Transitional" на FrontPage 2003

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Мили Боже! На първо място кой идиот ви кара да правите сайтове с Front Page!?
    E, Ghost, човека може да е дизайнер, на тях им е простено

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #4

    Re: Преобразуване на HTML КОДА от "DTD HTML 4.0 Transitional" на FrontPage 2003

    FrontPage никога не дава правилен код , по добре го направи с DreamWeaver или го напиши на Notepad

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: Преобразуване на HTML КОДА от "DTD HTML 4.0 Transitional" на FrontPage 2003

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Мили Боже! На първо място кой идиот ви кара да правите сайтове с Front Page!?
    За начало може да пробваш да отвориш index.htm(l) с FP и да направиш "SaveAs"....Боже, Боже, Боже...
    Защо се дивиш? Има даскали, които се чудят каква екзотика да измислят за тема на курсов проект, само и само да изглеждат интересни.
    И се получава нещо от сорта на:" Можно ли куром поломит дубом?"

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #6

    Re: Преобразуване на HTML КОДА от "DTD HTML 4.0 Transitional" на FrontPage 2003

    Ооо Lupus , ако знаеш колко си прав , мога да дам примери много за това

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #7

    Re: Преобразуване на HTML КОДА от "DTD HTML 4.0 Transitional" на FrontPage 2003

    Добре, де..все пак какъв този предмет, по който се изучава "работа с MS FP"!?...Акълаът ми не може да проумее под какъв предлог ще караш някого да се учи да работи с FP. Причината ми е ясна - става дума за идиот, който оправдава по безумен начин заплатата си. Не мога да измисля какво би могло да бъде оправданието.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #8

    Re: Преобразуване на HTML КОДА от "DTD HTML 4.0 Transitional" на FrontPage 2003

    Еми айде де и мен са ме карали , предмета се казва , "Въведение в интернет"

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    189
    #9

    Re: Преобразуване на HTML КОДА от "DTD HTML 4.0 Transitional" на FrontPage 2003

    ахаххахаха забавнисте и всичко което казахте е вярно най вече за преподавателката
    @Ghost не стана тъка някой да знае дали има тъкава опция в съмата програма или програма с тъкава опция ???
    (Несам дизайнер а сайта трябва да е направен на тази програма....вярно че е много смотана)

    предмета при мен е "Интернет комуникации"

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #10

    Re: Преобразуване на HTML КОДА от "DTD HTML 4.0 Transitional" на FrontPage 2003

    Mozachko по - добре си направи саита сам , без да взимаш друг , ако имаш затруднения - http://htmllessons.hit.bg , този саит може да ти помогне

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #11

    Re: Преобразуване на HTML КОДА от "DTD HTML 4.0 Transitional" на FrontPage 2003

    Mozachko,

    Що не вземеш да направиш страницата отначало? Просто гледай сайта, който ти е харесал и се постарай сам да направиш нещо подобно. Отвори нова страница, вмъкни табличка, вкарай в нея картинки чрез влачене и добави текста. Там където има линкове маркираш текста, после с десния бутон на мишката избираш "hyperlink", записваш адреса на сайта, който трябва да се отваря и си готов. Не е сложно, проблемът е, че FP вкарва тонове излишен код, който прави сайта бавен. Освен това кодът, който генерира, не следва стандартите, поради което на различните браузери (IE, Mozilla, Opera, Seamonkey, Firefox и т.н.) сайтът се вижда по различен начин.

    П.П.

    Би ли се постарал, когато пишеш отговори да проверяваш правописа поне малко? Грозно е и се излагаш с тия грешки.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    189
    #12

    Re: Преобразуване на HTML КОДА от "DTD HTML 4.0 Transitional" на FrontPage 2003

    Слушам и изпълнявам !
    Почнах да го правя сам когато сложих темата, от десет страници сега съм на шестата...напредвам ама вече има и работи които неразбирам.Примерно сложил съм на една от страниците 8 бутона а на preview като дам ми се вижда само единия (1-вия) ЗАЩО иде разбери!?!

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #13

    Re: Преобразуване на HTML КОДА от "DTD HTML 4.0 Transitional" на FrontPage 2003

    Ама хабер си нямате от системата. Ама въобще ...
    Защо си мислите, че преподавателката е тъпа и е решила да им даде на [мързеливите] си ученици курсова работа на FP?
    На някой не му ли дойде на ум, че преподавателката работи по "Учебен план", спуснат от Министерство/Инспекторат и не може да мръдне и милиметър от материята, която са и дали за преподаване.

    И мислите ли, че ако преподавателката е толкова тъпа, колкото вие я определяте ще разбере на какво е писан сайта?!
    Айде мислете малко преди да пишете де ...

    Преподавателката тъпа, а ученика много умен ... за да не може да напише/сглоби една страница за 1-2 часа ...
    Най лесно е със "Save as" и работата е свършена, ученика е подготвен.
    И после кой е виновен за това, че на ученика ръцете са му в гъза?
    Учителката, нали?
    Тъпата ...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #14

    Re: Преобразуване на HTML КОДА от "DTD HTML 4.0 Transitional" на FrontPage 2003

    Виж сега, фактът е, че заради някой ненормалник учениците/студентите/курсантите биват карани да правят сайт задължително с FP по дисциплина "Въведение в Интернет". Дали е учителката, директорът, инспекторът или самият министър на образованието няма никакво значение.

    Между другото, няма начин да се определи с какво и как е писан даден сайт, колкото и да е умна учителката. Нищо не ми пречи да го направя с Notepad и да добавя <META NAME="Generator" CONTENT="FrontPage 4.0">, както бих могъл да направя сайта с FP и да изтрия съответните тагове, които го идентифицират.

    ;-р

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #15

    Re: Преобразуване на HTML КОДА от "DTD HTML 4.0 Transitional" на FrontPage 2003

    Така е Ghost, но тук атаките са директно към учителката, което в най-общия случай е ... прибързано заключение.
    Приемам тази тема малко лично, вероятно си личи и то е защото имам една такава учителка в къщи и ежедневно си развалям настроението, като гледам какво подготвя като уроци и какво проверява, като контролни.
    Има просто обяснение, но това не ме прави по-спокоен, напротив.
    В институциите, където съставят учебните програми, работят хора, които са завършили висшето си образование, да кажем през далечната 1990 година примерно и в развитието си са спряли точно до там. Нито една прочетена книга след това, никъкъв ъпгрейд на знанията. А точно в тази материя знаете, че нещата само за две години отиват страшно много напред.
    И в момента "динозаврите" съставят програмите съобразно знанията и нивото им по него време.
    Респективно, децата са по-будни, четат и това което им се преподава им е безкрайно скучно.
    Нещо повече, то е почти неизползваемо, което всъщност е по-лошото.
    Никой вече не използва софтуера, който се преподава, нито пък хардуера, който им се обяснява е във вида, в който е бил преди 15 години.
    За това обаче е нужно смяна на системата или в по-лекия вариант, атестация на съставящите учебните програми. Атестация на знанията имам предвид, а не партийната им принадлежност.
    Другия вариант е програмите да се правят по обратния ред, отдолу-нагоре, а не обратно.

    Само това имах предвид. Не са виновни учителите, а системата на обучение.

    Честита Коледа на всички!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 08-08-16, 00:53
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 3
    Последно: 22-06-07, 15:09
  4. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04
  5. Някакъв проблем с "дирека" на 2003
    От TORO във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 17-10-05, 09:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе