Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

corel - transparent background

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #1

    corel - transparent background

    как да направя снимка с безцветен фон , ползвам corel photo paint и я cut out - вам но тя си е transparent само в corela мен ми трябва като я export да остане само обекта , който ми е трябвал и останалото да е безцветно , ако има програмка която да го прави бъзро и лесно още по добре , но засега работя само с corel ?

  2.  
     
  3. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #2

    Re: corel - transparent background

    отговорът зависи от това, какво ще я правиш, значи формата за export - GIF е съвместим за употреба в web, за PNG не съм толкова сигурен. и 2-та поддържат прозрачен фон, но гиф-а ще има само 255 цвята, докато другия е пълноцветен. в опциите при експорта ще отриеш как се задава кое да е прозрачен фон за гифчето. аз бих предпочел .png, за него обаче съм открил 1 тънкост - понеже границите на прозрачност често са градиентни, важно е да зададеш все пак цвят на фона, към който ще избледнява контура. после маркираш обектите, които да останат непрозрачни и "самотни в нищото" и в този момент експортваш към PNG.
    -пп ей сега ще рукнат акъли "мини на фотошоп", "купи си самолет да ходиш за хляб с него" и т.н. - не им обръщай много внимание

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #3

    Re: corel - transparent background

    хм направих го уж transparent , ама в менюто пак ми го изкарва в бял квадрат :
    http://img411.imageshack.us/img411/8646/multxd9.png
    ето линк

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Re: corel - transparent background

    Няма нищо прозрачно в тоя файл... ето:


    Моят съвет е да маркираш всичко, което искаш да стане прозрано, чрез Magic Wand Mask Tool (хоткей W) и като нацъкаш Save на файла ще видиш прозорче, в което трябва да избереш "Transparency -> Masked Area". Моето е грубичко и се нуждае от доизкусуряване, което вече можеш и сам. Ако ти изчезне обекта, вместо фона, избери от менютата Mask -> Invert (има си и бутон за това горе в лентата за инструменти).

  6. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #5

    Re: corel - transparent background

    да не съм ви подвел нещо, ползвам corel 9 и при експортиране в png непрозрачно остава маркираното. не ме пита нищо за transparency... както и да е, проблемът ти е по-дълбок, отколкото мислиш - сянката изпод ролката прелива от черно към бяло, и като я очертаеш по външния контур ще видиш светла сянка, като пляснеш резултата в/у някакъв тъмен фон (приемам, че няма да го ползваш на бял, понеже тогава не ти требе прозрачно ) всъщност сянката трябва да се маркира, да се запълни черна и да и се даде променлива прозрачност към дъното... да не говоря че картинката е и със зацапани от компресията пиксели - при 1-вия си отговор предполагах, че си оформил нещо в/у фона сам, а не от готова картинка. добрата новина е, че при такава ниска резолюция може да се оправиш с маркирането и точка по точка, ако имаш нерви ... успех!
    ъъъ, нещо такова, ама не съвсем: (мързи ме)
    http://img529.imageshack.us/img529/5484/new1ey9.png

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #6

    Re: corel - transparent background

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    Няма нищо прозрачно в тоя файл... ето:
    хм ... май не ме разбрахте съвсем , не става въпрос за сянката на картинкат , ами за това
    YES : - ?черното нзн как се получи по принцип си е прозрачна

    NO :

    втората ми я изкарва с белия квадрат като фон на основната картинка , не говоря за сенките или други части от самата картинка , а първата е ОК
    сега виждам в коментара , че и горната се е получила макар и малко недодялано

  8.  
     
  9. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #7

    Re: corel - transparent background

    Ами маскирай по описания по-горе начин.

    Прав е и XIIID, че като махаш бял фон и слагаш върху черен, със сигурност ще ти остане една грозна бяла рамка по края, тъй като цветовете преди са се преливали към бяло, а сега трябва към черно. Нейното премахване вече е повече играчка. Може ръчно пиксел по пиксел, може и с кофата и подходящо нагласени толеранс и прозрачност.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #8

    Re: corel - transparent background

    Ок при мен става така: PhotoPaint X3
    ----------------
    File | Export
    Save as Type : PNG -> EXPORT
    PNG Export (Dialog)
    Transparency -> Image Color (избираш цвета за прозрачност)
    ОК
    ----------------

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #9

    Re: corel - transparent background

    ами пробвах ама ... защо нестава , а де , ето какво направих :


    но като го си го сложа и пак става като горното на фона на бял квадрат
    ...

    ето до това стигам , като правя всичко

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #10

    Re: corel - transparent background

    Къде си го слагаш? Importa е скапан на другата програма. (хехех вие хора май имате бял фон на Setcom.BG, сменете си го на тъмен да видите какви пинизи се виждат).

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #11

    Re: corel - transparent background

    слагам си го в едно меню , като малка иконка ама backgrounda е син , е не му пречи да има лек бял ръб отстрани , ама като го слагам си се появява , на фона на цял бял квадр
    пс. странно , че това transparency , за което пишеш никъде не го видях , ти export to web ли цъкаш или ?
    между другото онзи начин с magic wand mask нещо нестана и го това с къщата го направих с free hand mas tool

  14.  
     
  15. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #12

    Re: corel - transparent background

    Това меню къде е - уеб или софт някакъв. Щото явно то ти прецаква картинката. Пък като го караш на недомлъвки трудно ще получиш полезен отговори, нали

  16. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #13

    Re: corel - transparent background

    Според този tutorial: http://www.visionary-voyager.com.au/...iew/7masks.htm GIF ще ти свърши работа.
    Повече за маските и прозрачността - tutorial от Corel: http://www.corel.com/servlet/Satelli.../1153321232554
    A иначе - колегите са прави - не че не може преливка към бяло да стане преливка в черно, но си е играчка...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #14

    Re: corel - transparent background

    Цитат Първоначално публикувано от eror
    пс. странно , че това transparency , за което пишеш никъде не го видях , ти export to web ли цъкаш или ?
    между другото онзи начин с magic wand mask нещо нестана и го това с къщата го направих с free hand mas tool
    Просто са ни различни версиите, диалога е подобен като този който ти си дал..

    Да не е някакъв applet или .js меню.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #15

    Re: corel - transparent background

    ами софт за менюта предполагам че генерира js скрипт - sothink tree menu, но странното , е че с първия щит на Win , дето е по горе на черен фон нямам никакъв проблем - изкарва ми го transparency без никакъв фон, а с къщичката имам - изкарва я в бял квадрат, между другото онзи начин с magic wand mask нещо нестана и това с къщата го направих с free hand mas tool , тъй като с magic -a ми маркира обекта но не и backgrounda всичко опитах почти но не стана така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. corel drw
    От homeoflove във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-02-07, 16:14
  2. html background
    От connect във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 7
    Последно: 16-01-06, 10:17
  3. Transparent Proxy
    От Ghost във форум Linux
    Отговори: 4
    Последно: 18-12-03, 17:04
  4. Transparent taskbar...
    От dP във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 29-10-03, 14:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе