Резултати от 1 до 6 от общо 6

Персонализиране на IIS 5.1 FTP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #1

    Персонализиране на IIS 5.1 FTP

    Здравейте, някой знае ли къде трябва да се пипне за да се модифицира стандартния вид на ftp страниците генерирани от IIS? Искам да вмъкна лого, да променя иконките и т.н.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #2

    Re: Персонализиране на IIS 5.1 FTP

    Колега, уточни си малко мисълта, това което го казваш е малко безсмислено. При FTP протокола, няма как да има страници, единственото което можеш да модифицираш това е текстовия банер на сървъра.
    Подозирам че става дума за:
    1. Directory Listing
    или
    2. Исползване на браузър като ftp client.
    Имам подозрение че става дума за т. 1, ама уточни все пак.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #3

    Re: Персонализиране на IIS 5.1 FTP

    Цитат Първоначално публикувано от fori
    Колега, уточни си малко мисълта, това което го казваш е малко безсмислено. При FTP протокола, няма как да има страници, единственото което можеш да модифицираш това е текстовия банер на сървъра.
    Подозирам че става дума за:
    1. Directory Listing
    или
    2. Исползване на браузър като ftp client.
    Имам подозрение че става дума за т. 1, ама уточни все пак.
    За т.1

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #4

    Re: Персонализиране на IIS 5.1 FTP

    Първото което ми идва наум е една опция за добавяне на футър към всички документи. Второто е написването на собствен файлов браузър.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #5

    Re: Персонализиране на IIS 5.1 FTP

    Да, ама футър ми разрешава да добавя само на Web Sites, не и в FTP Sites, или те важат и за фтп-то?Не съм пробвал...Иначе собствения браузър не ме устройва, защото ще се ползва от различни компютри. Иначе в мястото за банер и welcome message написах html код и си се визуализира, но ми се иска да пиша и в body тага, а той си е вече генериран...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #6

    Re: Персонализиране на IIS 5.1 FTP

    От опит глава не боли, пробвай дали ще се визуализира. А в хедъра можеш да сложиш един css с който примерно да зададеш картинка за бекграунд и разни други дреболии.
    Колкото до браузър имах предвид server side браузър на asp примерно.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе