Резултати от 1 до 2 от общо 2

Разпознаване на езика при многоезичен сайт и Google

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #1

    Разпознаване на езика при многоезичен сайт и Google

    От известно време се ровя за информация по въпроса, но така и не намерих точно това което ме интересува. Става дума за сайт с няколко езикови версии написан на html (щото от това разбирам). На всяка страница ще си има знаменца за ръчен избор на език. БГ версията смятам да е на domain.com, а чуждоезиковите на domain.com/en/, domain.com/de/ и domain.com/ru/. Иска ми се, като влезе на domain.com, потребителя автоматично да бъде пренасочен към езиковата версия на сайта според настройките на браузера му. Ако нямам подходяща езикова версия, искам да се зарежда английската. Имам три питанки:

    1. Има ли по-подходяща организация за автоматичен избор на езикова версия от това което съм си наумил, от гледна точка на SEO.

    2. Как конкретно да го изпълня това ("моя" вариант или евентуалния друг който ми препоръчвате). Предполагам с php, htaccess или нещо друго от което не разбирам много. Java Script не знам дали има такива възможности, но не ми се ползва, щото нали не бил SEO friendly.

    3. Така както съм си го наумил, ако някой избере версия различна от езика на браузера му и после посети domain.com ще остане малко разочарован, защото пак ще се върже към езика от браузера, но от гледна точка на Гугъл си мисля, че трябва да има някакво съдържание на domain.com а не само скрипт който пренасочва. И не е ли по- SEO friendly ако вместо директории ползвам за езиците представка към името на файла, примерно bg_info.html, ru_info.html, en_info.html... ?

    Надявам се на готов index.php че наистина не съм в час. Благодаря за отзивчивостта.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #2

    Re:Разпознаване на езика при многоезичен сайт

    Аз бих направила друго - българската версия да бъде на domain.com/bg/, за "симетрия".
    Така човекът ще може сам да избере коя версия да чете и да си я сложи в букмарките.
    Единственият линк, който ще прави редиректи, да остане domain.com и редиректите да се правят още в .htaccess - няма нужда от php.
    Ситуация, която ще подразни потребителя е, например, ако иска да чете на български, а браузерът му не е настроен да подава bg. В твоя вариант постоянно ще го пращаш на /en/. Същото е лошо и за SEO - паякът на google няма да ти подава език и когато поиска да индексира българските текстове, вместо тях ще бъде препратен към английските.

    Тук намирам нещо полезно по твоята тема:
    http://www.ibm.com/developerworks/li...pac/index.html

    А ето илюстрация на моята идея с .htaccess:
    Код:
    RewriteEngine On
    
    # Езикът е бил указан в URL и той е сред тези, които поддържаме ->
    # нищо не променяме и сервираме поръчания файл
    RewriteRule ^/(bg|en|de|ru)/ - [L]
    
    # В URL няма валиден език
    # но браузерът е указал език и той е сред тези, които поддържаме ->
    # редирект към съответния файл
    RewriteCond %{HTTP:Accept-Language} ^(bg|en|de|ru) [NC]
    RewriteRule (.*) /{HTTP:Accept-Language}/$1 [R=301,L]
    
    # Нито от браузера, нито в URL няма валиден език ->
    # редирект към английската версия на съответния файл
    RewriteRule (.*) /en/$1 [R=301,L]
    (Не съм го тествала, само показвам как си го представям)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Множеаства в езика C++
    От nntn във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 28-03-08, 10:58
  2. Как се качва сайт в google.com.
    От DerekMTN във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 09-07-07, 00:03
  3. Търсене с Google сайт
    От blue_ във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 21
    Последно: 27-04-07, 11:51
  4. Многоезичен Mambo сайт
    От Jenny във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 8
    Последно: 13-03-05, 21:15
  5. Търсене с Google в сайт
    От blue_ във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 09-08-04, 19:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе