Резултати от 1 до 15 от общо 15

HTML и стртиране на ехе фаил

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #1

    HTML и стртиране на ехе фаил

    Има ли възможност и как да се изпълни линк от вида

    \\PC_name\folder_name\file.EXE ?

    Не искам да се предлага запис на диска, а направо да се стртира.

    Това може би е забранено от гледна точка на заразяване с вируси но все пак...

    Благодаря предварително!!

    [?]


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    204
    #2

    HTML и стртиране на ехе фаил

    я поясни малко

    това е линк за локална мрежа и незмам как мойе да ти е полезен в УЕб сайт

    можеби ти трябва http://имана саита/дир/фаил.exe



    като започне да се тегли не даваш сейф а опен и след зареждане го стартра


  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #3

    HTML и стртиране на ехе фаил

    Да, отнася се за страница в локална мрежа. Не е необходим достъп през интернет. Въпреки, че и вариантът през интернет също ми върши работа.



    като започне да се тегли не даваш сейф а опен и след зареждане го стартра - да ама има и заспали хора които не се сещат за това. та затова идеята е да се стартира, а не да извежда такива съобщения!


  5. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    159
    #4

    HTML и стртиране на ехе фаил

    Четейки поста ти ми хрумна една идея. Знаеш ли как можем да заразим много хора с вируси?

    Ами отварят някоя страница и автоматично се стартира някое EXE съдържащо вирусче. Или направо някой троянец и ще можем да крадем всичко от PC-тата, пощите и т.н. Леле, това е много готино.



    Нека хората сами преценят дали да дават идеи как да стане това.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    300
    #5

    HTML и стртиране на ехе фаил

    Т.е. Longhorn каза, че такова нещо официално (за повечето потребители и неофициално) няма. Ако изпълнимият файл се намира на сървъра (където е и сайта) и сървърът поддържа server-side scripting езици, като например php, то това exe може да се стартира от този език на сървъра. Може обаче да се направи специален browser, базиран на IE, който да стартира съществуващи файлове на системата на потребителя, разглеждащ сайта с този браузър. Мога да ви кажа как да стане, дори мога да ви направя едно такова малко програмче

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #6

    HTML и стртиране на ехе фаил

    Благодаря wireman, много сложно звучи реализирането на идеята ти. На компютъра където е страничката с линка е стартиран персонал веб сървър и работи в ЛАН. Не е нещо толкова специално. Благодаря!!

  8.  
     
  9. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #7

    HTML и стртиране на ехе фаил

    Има решение, ако е за компютърна зала, където могат да се настроят всички компютри (работи с 98 100%). И то е:



    Правиш линк на всеки един файл, който искаш да стартираш и го слагаш него на страницата. След това от другия компютър (на който искаш да се стартират) щтракваш на линка и от прозореца дали искаш да се запише или стартира избираш стартирането и МАХАШ ОТМЕТКАТА всеки път да пита за това действие (за ЕХЕ не може, но за LNK става). Правиш го на всички компютри и това е. Друго решение (без стабилно бъркане в Уинодус няма).



    Дано да съм помогнал.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    300
    #8

    HTML и стртиране на ехе фаил

    Дам, интересно HGD. DoRa - хич не е сложно.

    Ако съм разбрал правилно, то ти искаш да стартираш приложение (.exe) на компютъра на клиента, разглеждащ страницата, като пътя е указан в линк в самата страница. Ако това наистина е така, то какво бих направил аз: една малка програмка, специално направена да браузва тази страница, която има едно малко надграждане, а именно може да стартира файлове на компютъра на клиента. Примерно, на страницата има линк: <a href="run:notepad.exe">Отворете notepad</a>, който кликнат в моята програмка-браузър ще стартира notepad на клиентската машина. След малко ще дам пример.

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    HTML и стртиране на ехе фаил

    Това ми прилича на един немски сайт, където виждаш в умален прозорец собственият си хаддиск в експлорнат вариант.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    300
    #10

    HTML и стртиране на ехе фаил

    <font color="blue">//извън темата: ru-boy, това мисля, че вече не става [] Т.е. оправили са го.. </font id="blue">



    Ето обещаната програмка: http://encyc-project.port5.com/data/browser.cab . Сваляте, разархивирате я на клиентрските машини и готово. Можете да пробвате тази страница: http://encyc-project.port5.com/data/tp.html . В нея има линк, който кликнат от предоставеното програмче, ще отвори notepad. Дано това сте искали

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    7
    #11

    HTML и стртиране на ехе фаил

    Извън темата:

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Това ми прилича на един немски сайт, където виждаш в умален прозорец собственият си хаддиск в експлорнат вариант.



    <div align="right">оргинално мнение на ru-boy</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Това е най-обикновен javascript. И все още си работи поне под 98. Ако прегледате малко страници на тая тематика, ще видите колко неща могат да бъдат направени на javascript относно сигурноста, разбира се става въпрос за win98

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #12

    HTML и стртиране на ехе фаил

    Дора , има някаколко начина това да стане , обаче въпроса е дали някой няма да се възползва некоректно от това .

    1.Както ти казаха с javascript

    var ws = new ActiveXObject(WScript.Shell)

    ws.Run(пътя до файла)

    например

    c:\\windows\\system32\\notepad.exe (слагам по 2 '\' ) защото е javascript

    2.Втория начин е да разбереш дали файла има създаден ID в регистрито и ако има :

    <object id='clsid:xxxx-xxxx-xxx- .. и т.н. ' name='test' ></object>

    test.run и и го стартираш .

    ако намериш например clsid на Media Player можеш направо да го стратираш test.Play

    По този начин дори да са забранени ActiveX контролите пак ще работи .

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    300
    #13

    HTML и стртиране на ехе фаил

    Да, и така може, само че това ще изисква определени настройки на съответния компютър - ActiveX контроли, нива на сигурност, бла-бла..

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #14

    HTML и стртиране на ехе фаил

    За кой , за първия начин ли с ActiveX контролите ?? Вярно е , но много бързо може да се настрои , нали е само веднъж / все пак май става дума за лан / .

    А за втория гарантирам че става . Преди време ми показаха адрес който завършваше така MyPicture.jpg . При отварянето на адреса се отваряше и CD-то . Вътре в сорса беше организиран така че имаше връзка към картина и скрипт които прехващаше МР и имаше действие eject . На картинката те питаха дали вярваш в духове :-)

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    4
    #15

    HTML и стртиране на ехе фаил

    И аз търся начин да направя подобно нещо. Стегнах за няколко мин една елементарна страничка, нахвърлях линковете и....70 процента от игрите тръгнаха от нея. Е сега някой ако ми каже защо тези 30 % ми лазят по нервите...и то при положение че съм махнал почти всички защити на шела които могат по някакъв начин да правят беля.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 08-08-16, 00:53
  2. Run as ..... na *.msi фаил
    От mitkosan във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 17-01-08, 16:39
  3. Отговори: 18
    Последно: 25-12-06, 16:26
  4. как да конвертирам PAK фаил
    От aisikterix във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 11-03-05, 11:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе