Резултати от 1 до 9 от общо 9

HELP - WEB дизайн search ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    12
    #1

    HELP - WEB дизайн search ?

    Някой може ли да ми помогне? Става въпрос за следното:

    Направил съм карта на част от град ,сайта е разделен на откаси като може да се движиш във всички посоки ,като заглавната е центъра на картата. Както заглавната така и всички останали са разделени на общо по 12 картинки. Същност питането ми е как мога да направя така че да може да се търси опредлена точка (като се има в предвид че на картинките са надписани улици кв. и т.н.) и да те изпраща на търсената независимо къде се намира.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #2

    HELP - WEB дизайн search ?

    нищо не ти се разбра





    имаш 1 карта, разделена на 12 части



    картата е на град с улици, с имена и номера



    искаш да зададеш името и да ти покаже това място?





    и забрави [] няма да стане

    няма начин да четеш от картинка



    има си други начини за това - примерно БД с имената и координатите на точката...



    доста неясно си описал



    и заглавието на темата хич не е каквото трябва да е []

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #3

    HELP - WEB дизайн search ?

    Ще се наложи да си напишеш някакво скриптче - js, php, asp или каквото там ти харесва (пък и от хостинга ти зависи). Тук едва ли някой ще седне да ти пише скриптчето, ама ето ти едно примерно алгоритъмче:



    1. Създаваш си номенклатура на улиците: [индекс, име]

    2. Създаваш си масив за връзка улица, сектор от картата: [индекс на улица, X, Y]. Това "X" и "Y" са ти координатите на сектора в структурата ти от картинки. Може да ти образуват и името на файла му. Ако улицата ти е разположена на повече от един сектора ще си оправиш масивчето - или повечко полета, или едно поле "сектор", което ще си го парсваш".

    3. От списък потребителят избира улицата (връща ти индекса й).

    4. По индекса намираш файла XY.

    5. Показваш на екранчето картинки с координати от [X-1, Y-2] до [X+1, Y+2] (ако цялата карта ти е 3x4), като следиш тия координати да не са ти извън обхвата на структурата и си готов.



    Принципно (както ти пише и Pa3KaTaH) е добре масивите да са ти в таблици от БД, ама като начало можеш да си ги направиш в кода.


  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    12
    #4

    HELP - WEB дизайн search ?

    Да и аз имамх същата идея за метод на търсене но проблема е че не съм работил с БД и самия синтаксис не ми е ясен.

    Ако може да ми направиш примерен синтаксис ще съм ти много благодарен. И друго картат не ми е от 12 картинки а около 17х12х12 т.е. имам 7 нагоре 10 надолу 5 наляво и 7 надясно .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #5

    HELP - WEB дизайн search ?

    Ами гледай сега... На първо време трябва да си отговориш на няколко въпроса и да си изясниш сам за себе си някои неща:



    1. Къде ще си хостваш сайта?

    2. Провайдърът ти поддържа ли интерпретация на CGI-скриптове?

    3. Ако [2] е да, то какво ще използваш да ги пишеш - perl, php, asp?

    4. Ако [2] е да, то вероятно провайдърът ти осигурява и поддръжка на MySQL, MS Access или някаква друга БД. Коя ще си избереш ти?

    5. Ако [2] е не или пък не се чустваш уверен в работата с CGI и БД, то ти остава избор между JScript, VBScript или XML. Друг вариант ти е DHTML (HTML+JavaScript). Решавай.



    Като си изясниш тези неща, тогава вече мога да ти препоръчам следващи стъпки - най-вече литература и линкове.



    Във форума пишат и хора, които са доста светнати във WEB-дизайна: devil, wireman, CrossBlade, всичките админ (100%пропускам някого, sorry [:D]). Надявам се и те да ти дадат съвети.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #6

    HELP - WEB дизайн search ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Да и аз имамх същата идея за метод на търсене но проблема е че не съм работил с БД и самия синтаксис не ми е ясен.

    Ако може да ми направиш примерен синтаксис ще съм ти много благодарен. И друго картат не ми е от 12 картинки а около 17х12х12 т.е. имам 7 нагоре 10 надолу 5 наляво и 7 надясно .



    <div align="right">Originally posted by rado_boy*-*16/01/2004*:* 09:27:33</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    значи това може и само с JS да се реализира

    в момента просто имам да уча и бачкам и никакво време нямам да ти го направя



    общо взето е така - просто си пишеш на ръка всеки адрес и му слагаш на кой номер картинка е, после човека като търси за нещо, въвежда кое е то, след което се сравнява с тези които си въвел, открива го, чете на коя картинка е и показва нея, вече можеш да си поиграеш като точно X и Y да се показват, това едвали ще те затрудни повече от първото / ако си го направил него де /



    значи просто това е най-лесният начин... другите изискват доста по-задълбочени /или поне някакви / познания ...



    м/у другото съм сигурен че има безплатни такива - потърси из разни сайтове с JS-та, успех []

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    12
    #7

    HELP - WEB дизайн search ?

    Какъв е синтаксиса за писане на този вит данни

    "просто си пишеш на ръка всеки адрес и му слагаш на кой номер картинка е" (точно за това и аз се сещам но...) ???

    Какъв вид JS точно да търся (описание ма JS ) ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    12
    #8

    HELP - WEB дизайн search ?

    Няма да го качвам никъде за ЛОКАРНО ползване ще е .

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #9

    HELP - WEB дизайн search ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Няма да го качвам никъде за ЛОКАРНО ползване ще е .



    <div align="right">Originally posted by rado_boy*-*16/01/2004*:* 16:49:57</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    за JS няма значение дали е локално или не - важното е браузера да съпортва JS



    eто тук http://www.google.com/search?q=java+...TF-8&hl=bg&lr= ще има нещо подобно, само ще има нужда от някои дребни поправки []

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Search Engine ?
    От CreatoR във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 3
    Последно: 16-02-05, 13:44
  2. ftp search
    От martos във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 6
    Последно: 16-05-04, 02:05
  3. Нов дизайн
    От kod във форум За Форума
    Отговори: 61
    Последно: 22-04-04, 08:43
  4. Search-a ми изчезна !
    От Ofink във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 26-08-03, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе