Резултати от 1 до 10 от общо 10

DVD Камера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #1

    DVD Камера

    Харесах си една DVD - камера братовчет ми ще мия изпрати от Америка.
    Вярно ли е че там били на друга система и нямало да може да се гледа на наще телевизори
    Ако някои е в час с тези работи нека ми обясни по подробно.
    Ако е само за телевизора не проблем интересуваме ако качвам на компа дали ще има проблем .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re: DVD Камера

    Ако под DVD камера разбираш цифрова камера, която прави запис върху DVD-R/RW, то нямаш никакъв проблем с РС-то - ами че то просто си вадиш диска и си го слагаш в РС-то! Чете се като обикновено DVD-Video...
    A по отношение на ТВ - ако камерата е произведена за Щатите, най-вероятно е да прави записи в NTSC формат, който пуснат на PAL ТВ се вижда черно-бяло. При мултисистемни ТВ всичко е ОК!

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #3

    Re: DVD Камера

    Дай линк да я видим .

    Моят съвет по принцип е - посъветвай се внимателно каква камера ще взимаш от САЩ. Може да нямаш изобщо проблеми, а може и да имаш купища.* Имай предвид и гаранционната поддръжка.
    И темата не е за този раздел

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #4

    Re: DVD Камера

    Поради тази причина си я купих от НДК,Електрон.бг,на Сони,повече заради гаранцията,разликата е около 200лева,ако не я вземе в черен петък,които са около нова година,в НДК са по евтини от Технополис и Техномаркет,имай в предвид че записва в NTSC ако е от USA

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #5

    Re: DVD Камера

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Ако под DVD камера разбираш цифрова камера, която прави запис върху DVD-R/RW, то нямаш никакъв проблем с РС-то - ами че то просто си вадиш диска и си го слагаш в РС-то! Чете се като обикновено DVD-Video...
    A по отношение на ТВ - ако камерата е произведена за Щатите, най-вероятно е да прави записи в NTSC формат, който пуснат на PAL ТВ се вижда черно-бяло. При мултисистемни ТВ всичко е ОК!
    Точно това ме итересуваше е значи всичко е ОК

    Цитат Първоначално публикувано от Jenny
    Моят съвет по принцип е - посъветвай се внимателно каква камера ще взимаш от САЩ. Може да нямаш изобщо проблеми, а може и да имаш купища. Имай предвид и гаранционната поддръжка.
    Е ще рискувам с гаранцията. Кофтито е че иска да ми направи подарак и е малко неодобно да му кажа "я ми даи парите аз ще си взема от тука"

    Цитат Първоначално публикувано от Jenny
    И темата не е за този раздел
    ами аз се чудех каде да го набутам въпроса но просто не сам го видял раздела "sory" но вече маи всичко е :Super:

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #6

    Re: DVD Камера

    Tores, не ми е работа, ама съвсем сериозно те съветвам да попиташ някого, който разбира, точно този модел камера, който ще ти купят, дали ще ти създава проблеми.

    Със системата за цветност наистина няма да имаш проблеми, що се отнася до ползването с PC, нито с ДВД-та, правени от филмите, снимани с камерата. Все пак имай предвид, че все още се ползват и видеокасети, колкото и да не ни се вярва. И все още има доста хора с видеокасетофони, неподдържащи NTSC. Прецени добре това, което ще снимаш, на кого ще го показваш и как.
    Поздрави!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #7

    Re: DVD Камера

    Освен всичко останало, в Северна Америка са на 110 волта напрежение. Така че братовчед ти да се увери първо, че адаптера или зарядното за батерията или каквото там има камерата, работи и на нашия стандарт - 220 волта

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #8

    Re: DVD Камера

    Всъщност не е чак невероятно захранващия адаптер на камерата да е универсален - от 80 до 240V....
    А дори и да не е така, в Conrad се продават понижаващи трансформатори 220->110V, с контакт за техния стандарт захранващи щекери вграден направо в корпуса на трафа. Мощности - всякакви, има и 1kVA. За камерата мисля, че и 20VA ще са достатъчни!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #9

    Re: DVD Камера

    Цитат Първоначално публикувано от Jenny
    Tores, не ми е работа, ама съвсем сериозно те съветвам да попиташ някого, който разбира, точно този модел камера, който ще ти купят, дали ще ти създава проблеми.

    Със системата за цветност наистина няма да имаш проблеми, що се отнася до ползването с PC, нито с ДВД-та, правени от филмите, снимани с камерата. Все пак имай предвид, че все още се ползват и видеокасети, колкото и да не ни се вярва. И все още има доста хора с видеокасетофони, неподдържащи NTSC. Прецени добре това, което ще снимаш, на кого ще го показваш и как.
    Поздрави!
    Добре но номерат ще стане примерно:
    снимам си с камерката на NTSC вкарвам записат в PC-то и си го обръщам на PAL изпичам си диска и всичко е ОК. А колкото за видеокасетофоните лесно мога да прехвърля "PAL записат" от TV OUT-a на PC-то.
    Или греша

    Цитат Първоначално публикувано от stfn
    Освен всичко останало, в Северна Америка са на 110 волта напрежение. Така че братовчед ти да се увери първо, че адаптера или зарядното за батерията или каквото там има камерата, работи и на нашия стандарт - 220 волта
    не зам го знаел ще го питам МЕРСИ

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #10

    Re: DVD Камера

    Цитат Първоначално публикувано от Tores
    Добре но номерат ще стане примерно:
    снимам си с камерката на NTSC вкарвам записат в PC-то и си го обръщам на PAL изпичам си диска и всичко е ОК. А колкото за видеокасетофоните лесно мога да прехвърля "PAL записат" от TV OUT-a на PC-то.
    Или греша:
    Теоретично не грешиш - има такава възможност за софтуерно конвертиране на NTSC към PAL, има и други варианти, но всяко транскодиране е нежелателно по принцип. Имам и още много възражения по въпроса, но те са свързани с много теория и не им е тук мястото. (И още нещо - надявам се да си наясно какъв хардуер ще ти трябва за видеото)

    Аз си знам моето* -* камерата се купува такъв стандарт, какъвто се ползва в страната, в която ще се употребява.* Ако няма такава възможност (все пак в САЩ се продават и PAL камери, мисля) - взимай си тази NTSC - все ще ти върши работа. "На харизан кон зъбите не се гледат"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Камера до 500 лв
    От Drozi във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 14-04-10, 18:13
  2. Камера
    От dj_didaka във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-09, 20:23
  3. За камера...
    От MasteRMind във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 10-12-08, 00:29
  4. DVD Камера DVD или VR
    От Tores във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 01-02-07, 17:31
  5. камера
    От krasunka16 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 01-04-06, 01:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе